Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kampor

Karta dźwiękowa do 250zł

Polecane posty

Witam, szukam zewnętrznej karty dźwiękowej za około 200/300zł, ma służyć głównie do muzyki, używam słuchawek Sennheiser HD 201 które w przyszłości będę wymieniał na coś mocniejszego (+/- 100/150zł), jaki najlepszy sprzęt można dostać za tą cenę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 100/150 zł podałem tylko orientacyjnie, jako pierwsze kupuję kartę/DAC bo moja integra nadaję się tylko na śmietnik (szumy, trzaski, tragiczna jakość dźwięku), potem można dozbierać na odpowiednie słuchawki. Sprawdziłem parę recenzji na necie i wyczytałem, że E10 grają tak samo/trochę lepiej od E07k przy niższej cenie, a jako że nie zależy mi na przenośnym wzmacniaczu, to chyba wybiorę E10 smile_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pare komentarzy z internetu:

Is it FiiO E10 level in terms of SQ (higher/lower?)? What's your opinion?
The DAC section is close to being the same. The amp section is little better on the E10, so get the E10 if you don't intend to use it as portable.
I also read that the amp section is better in the E10.
yes, the E10 has better amp section in SQ.

http://www.inearmatt....des.html<br /> http://www.head-fi.o......<br /><br />

Pytanie: po co mam dopłacać do przenośnego sprzętu skoro nie będę go w pełni wykorzystywał?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odniosłem wrażenie, że e07k powinien być trochę gorszy od e10 w kwestii dźwięku, bo jest przenośny, ale przeczytałem kilka dłuższych recenzji i rzeczywiście 07k ma więcej funkcji, ale każdy piszę co innego o jakości audio. Jedni twierdzą, że jest taka sama, inni że 07k/e10 ma przewagę, teraz nie wiem na co się zdecydować. Co jest lepsze jeśli chodzi o samą jakość dźwięku bez innych bajerów/Czy nie ma innych lepszych opcji do 300zł*?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z ładowaniem? Powinien działać na włączonym USB Charge, czy raczej czekać aż spadnie do 1 kreski i wtedy naładować? A jak już to czy ładuje się przy pracującym urządzeniu? Chce żeby bateria mi długo pożyła. ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwólcie, że dołączę do tematu.

Przede wszystkim mam pytanie, na jakie słuchawki ma znaczenie karta dźwiękowa?...

Wspomniałeś XeoN o zakupie porządnych słuchawek za 250-300 zł. Załóżmy więc, że pro słuchawki do 300 zł, jakimi są Brainwavzy HM3 (taką mają opinię), są wystarczające - aby dobra karta dźwiękowa miała widoczny wpływ na ich jakość w porównaniu do integry.

Otóż ja mam Maxelle Retro DJ, których chyba nie muszę przedstawiać, jednak trochę o nich wspomnę. Teoretycznie, powinny one grać tak samo, najwyżej nieznacznie gorzej od HM3. Z tego, co się o nich mówi, można wywnioskować, że odkąd się pojawiły, nie warto płacić za HM3 (chyba że komuś w ogóle nie szkoda kasy) - dlatego też kupiłem je zamiast Brainwavzów. Znam co prawda Twoją opinię XeoN w tej kwestii z innego tematu na forum - że mimo wszystko są lepsze od Maxellów.
W każdym razie, załóżmy, że Maxelle są porównywalne do HM3, czyli - jak wyżej - "pro słuchawek do 300 zł".

Przechodząc wreszcie do sedna, czy to normalne, że mając podłączone swoje Maxelle do integry z dość starej płyty głównej, nie słyszę chyba żadnej różnicy w stosunku do sytuacji, gdy mam je podłączone do "super karty dźwiękowej", jaką jest FiiO E07k? Sprawdzałem na kilku różnych utworach w bezstratnej jakości. Słuch jakby co mam w normie, a osobiście nie sądzę, abym słabo rozróżniał dźwięk. Dodam, że z FiiO używanym jako wzmacniacz do komórki taniego standardu, podłączonym nie przez OTG, a przez jack to jack, z Maxellami oczywiście, również nie słyszałem żadnej różnicy na przekonwertowanej muzyce bezstratnej do najlepszych MP3.
Czy więc te słuchawki są jednak nieodpowiednie/niewystarczające, aby usłyszeć różnicę, czy może to FiiO E07k jednak nie jest taki super?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na komputerze co prawda nie sprawdzałem zbyt długo, jeszcze to dostosowanie głośności irytuje, bo gdy jest inne, to sprawdzanie różnicy bywa mylące. Głównie chodziło mi o to, że miałem niesmak, gdyż od zawsze czytam, że karta dźwiękowa daje wielką (bądź kolosalną) różnicę, że integry są bezużyteczne; w każdym razie wiedziałem, że w końcu kiedyś kupię dźwiękówkę, a gdy już ją mam, to jak na razie nie słyszę różnicy. Jeszcze czeka mnie trochę słuchania, ale przede wszystkim mam nadzieję, że mi się ta dźwiękówka przyda na przyszłość - jak już lada dzień kupię te głośniki, o które ostatnio wypytywałem, a słuchawki - ale to już za dłuższy czas - większego kalibru, jak np. HM5. Od razu zaznaczam, że wiem o tym, że przy głośnikach dźwiękówka (w porównaniu do integry) nie ma aż takiego znaczenia, jednak jakieś tam ponoć ma, większe bądź mniejsze zależnie od modelu (niektórzy nawet mówią, że ma spore znaczenie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...