Skocz do zawartości

Wycena laptopa ACER Aspire 5720ZG


master Raziel

Polecane posty

Poproszę o wycenę 5-letniego laptopa o parametrach:

Procesor: Intel Pentium Dual-Core T2310 1,46 GHz

Karta Graficzna: NVIDIA GeForce 8400M GS

RAM: 2 GB DDR2

Monitor: 15,4 ''

Dysk Twardy: 120 GB

Nagrywarka: DVD Super Multi Double Layer

Laptop jest w dobrym stanie, można śmiało pograć w wiele średnio-nowych gier :] Problem stanowi jedynie karta graficzna, ze względu na wadę fabryczną jaką posiadają te modele.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok tak podejrzewałem. Tylko teraz mam problem, bo mam zamiar przed sprzedażą oddać go do serwisu, żeby został odświeżony i czy w związku z tym wymieniać kartę graficzną? Problem z nią jest taki, że bardzo ciężko dobrać odpowiednie sterowniki i ekran potrafi się wyłączyć i trzeba ponownie uruchomić kompa. Koszt nowej karty to pewnie w okolicach 150 zł co dodatkowo podniesie koszt laptopa. Drugi problem to czy sprzedać go w serwisie komputerowym, czy raczej na Allegro?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedając serwisowi komputerowemu dostaniesz bardzo mało, oni potem sprzedają/naprawiają go i muszą na nim zarobić. Sprzedaj we własnym zakresie. Karta u wielu osób po instalacjach sterowników tak ma? Cena deBug'a jest w sam raz, nawet jeśli ma usterkę karty graficznej, w najgorszym wypadku sprzedaż za 650-700 zł (laptop jest dość stary już).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kartę graficzną to jest to usterka bardzo często występująca. Szukając rozwiązania problemu po wpisaniu nazwy karty w google pojawiały się te same lub podobne opisy problemów, nawet w tych samych modelach laptopów. Po prostu ta karta NVIDII jest wadliwa i po pewnym czasie ta usterka się pojawia. Czasami po zainstalowaniu sterowników wszystko działa nawet przez kilka miesięcy, czasem nawet jednego dnia nie wytrzyma. Pisałem o tym, bo zastanawiam się czy zanosząc laptop do seriwsu, nie wymienić karty graficznej np na Radeona, co oczywiście podniosło by cenę laptopa, pytanie tylko czy mi się to opłaca, bo właśnie widze na Allegro za GF 8600 GT ktoś chce 400 zł. Do tego przecież dojdzie cena za czyszczenie i tak musiałbym ustalić cenę na ok 1000 zł, a wątpie żeby ktoś tyle dał za 5- letniego laptopa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...