Skocz do zawartości

Lenovo Y580


badzik94

Polecane posty

Witam,

Mam problem odnośnie wyboru wersji laptopa Lenovo Y580. Jedynie czego jestem pewny to 8 gb ram. Komputer zabieram ze sobą na studia (informatyka) i będzie służył do programowania, przeglądania internetu, oglądania filmów i od czasu do czasu grania w gry. Pierwszy problem to procesor, rozważam i5 lub i7 , wybrałbym ten mocniejszy ale słyszałem że są problemy z temperaturą dlatego chciałbym usłyszeć opinię od osób które posiadają model z procesorem intel core i7.

Drugą sprawą jest rozdzielczość. Nie miałem nigdy przyjemności pracować na laptopie z matrycą FHD i obawiam się że do ekranu 15,6 może być ona po prostu zbędna i wszystkie elementy mogą być po prostu słabo widoczne, chociaż zdaję sobie sprawę że obszar roboczy jest większy niż przy rozdzielczości 1366x768.

Proszę was forumowicze o radę w tych dwóch kwestiach. Na laptopa chce przeznaczyć około

3200 zł +\-

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście przy i7 laptop się bardziej grzeje, ale nie przeszkadza to w normalnym używaniu. Musisz się tylko zastanowić, czy faktycznie potrzebujesz czterordzeniowego procesora. Do większości zastosowań (w tym gier) wystarczy i5. Jeśli chodzi o ekran, zależy co jest priorytetem. Jeśli gry wybierz HDready, dzięki temu układ graficzny będzie mniej obciążony i będziesz mógł włączyć wyższe detale. Jeśli priorytetem jest praca bierz FullHD ze względu na większy obszar roboczy. Nie martw się czytelnością, teraz nawet do 4-5" telefonów montuje się matryce FHD a ludzie jakoś żyją.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie odnośnie Y580 w konfiguracji i3 i matryca HD Redy. Mianowicie, jak wygląda temperatura spodu po powiedzmy 8-10 godzinach lekkiego użytkowania (niewymagające programy w tle + internet)? Obecnie w Toshibie po takim czasie wiatrak chodzi na obrotach dość wysokich (jakieś 70-80% mocy) i laptop jest gorący. Oczywiście gdyby sobie pochodził na 100% przez parę minut toby sprzęt ostudził, jednak takiej opcji nie ma, SpeedFan nie działa.

Inna kwestia, czy podczas gier mamy tutaj głośny odkurzacz czy wiatrak jest na tyle duży i cichy, że nie przeszkadza to np w graniu po sieci i rozmowie przez wbudowany mikrofon?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam y580 nie mam, ale korzystam z innego laptopa tego producenta (różnią się obudową i układem graficznym). Laptop zawsze jest chłodny, kiedy np. gram w jakieś wymagające gry jedyne co się zmienia to temperatura powietrza wylatującego z boku laptopa. Natomiast same urządzenie pozostaje chłodne i niesłyszalne, nawet w nocy nie zdarzyło mi się zwrócić uwagi na hałas.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dirian - Dzięki za link z testem, sam kiedyś już go czytałem. Ciekawi mnie, jak sytuacja z temperaturą wygląda właśnie po powiedzmy 1-2 latach intensywnego użytkowania. Mój też był z początku chlodny, teraz nawet po wymianie pasty na nową, jakąś lepszą nadal mam "kolanowy grzejnik".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...