Skocz do zawartości

PEŁNY zestaw do 2600 zł


Rijo

Polecane posty

Siema, to ponownie ja! ;)

Zebrałem wreszcie kwotę i wreszcie kupuję ten zestaw. W zanadrzu mam ok. 2600 zł, można troszkę wyjechać poza tą kwotę.

Problem w tym, że muszę kupić wszystko co do PCta jest potrzebne, bo dotychczas korzystałem z laptopa. Więc w zestawie MUSI się znaleźć monitor, klawiatura, myszka i choćby najmniejsze głośniczki.

PC przeznaczony będzie do gier(liczę, że pójdzie mi najnowsze GTA, CoD:BO2, Ghost Recon Online czy MotoGP'13, które niedługo wyjdzie). Procesora nie zamierzam podkręcać.

Chciałbym, aby do było złożone w jednym sklepie, żeby wszystko mi jedną paczką przyszło.

Z góry dzięki za propozycje. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie proponuję taki zestaw:

http://techplanet.pl...s=73469&s=67018

Dwurdzeniowy procek, płyta główna, 4 GB RAM, wydajna karta graficzna, dysk 500 GB, przewiewna obudowa, nagrywarka, porządny zasilacz, Windows 8 64 bit, monitor 21.5 cali, niezłe głośniki.

Generalnie zestaw dość przyzwoity, choć wiadomo, że potwór to to nie jest. Na chwilę obecną powinien dawać radę, w przyszłości masz możliwość wymiany procesora na np. Core i5, co doda zestawowi sporo dodatkowej mocy. Te gry co wymieniłeś powinny sprawnie działać na przyzwoitych detalach. Może pomijając GTA, bo tutaj nie znamy wymagań, skoro gra nie została nawet zapowiedziana dla pecetów wink_prosty.gif

Zostaje niecałe 100 zł na mysz + klawiaturę, ale to niech ktoś lepiej obeznany doradzi.

EDIT: A co do Windowsa, to ósemka nie jest droższa, nawet nieco tańsza w przypadku techplanet. Główna różnica to kafelki zamiast Menu Start, do tego zmieniono zasady licencji (po usunięciu systemu z danego peceta można go zainstalować na innym sprzęcie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej w i3 doiwestować? W sumie wydawanie kasy na dwurdzeniowca przy 7790 to kasa w błoto. Do tego jak chcesz grac na monitorze 21 cali na Dual Core to kiepsko to widzę. Monitor wziął bym trochę mniejszy ók. 17-19 cali.

i3 to koszt ok 450zł. Także musiałbyś tylko 100zł skombinować, a skok wydajnościowy byłby ogromny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale i3 to przecież też dwurdzeniowiec. Ma co prawda Hyper-Threading, no ale nie każda gra z niego potrafi sensownie korzystać. Dlatego z tym ogromnym skokiem wydajnościowym to bym nie przesadzał, ten widoczny dopiero będzie przy zmianie Pentiuma na i5. A dopłata to nie 100 zł, tylko ponad 200 zł, więc całkiem sporo.

Pentium nie jest taki słaby, z HD 7790 powinien tworzyć przyzwoity duet. Rzecz jasna w grach, które mocno czerpią z procka, będzie on trochę ograniczał kartę, no ale tam gdzie procek nie jest aż tak mocno potrzebny, powinno być ok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisałem 100 zł, bo w podanej konfiguracji finalny koszt to 1518, a autor ma 1600. Ale z drugiej strony jeżeli autor ma plan wymienić procka na lepszego za jakiś czas, to lepiej odłożyć i faktycznie wydać na tego i5.

Ale na teraz na tym sprzęcie przy tym monitorze gry pokroju Crysis 3 na niskich jedynie polecą z ok. 40-50 fpsów, a i to nie wiem, bo nie wiem jak sprawuje się ten procek w grach. Karta co prawda podciągnie, ale za to znów 4GB RAMu ograniczy, choć to CL9.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wtedy coś takiego:

http://techplanet.pl...s=73469&s=67018

Jakbyś dał radę zwiększyć budżet o 100 zł i kupił jakiś prosty zestaw mysz + klawiatura za 40 zł, to starczyłoby na zestaw z Core i3. Ew. można jeszcze kilka dyszek obciąć na zasilaczu i wziąć http://techplanet.pl...-oem,16134.html

Ew. niegłupią i nieco tańszą opcją jest zestaw z Phenomem:

http://techplanet.pl/przechowalnia/zapisana/?s=71192&s=39327&s=74213&s=71874&s=76645&s=70416&s=50391&s=63363&s=61601&s=73469&s=67018

Co prawda przydałoby się go podkręcić żeby dorównywał wydajnościowo i3, ale i bez OC będzie się spisywał całkiem nieźle. W przyszłości mógłbyś dokupić lepsze chłodzenie i zrobić OC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...