Skocz do zawartości

Wycena laptopa


Qrk

Polecane posty

Witam, chciałbym zapytać o wycenę uszkodzonego laptopa, a mianowicie chodzi mi o Toshibę Satellite p505 s8980. Dokładna specyfikacja:

Ekran o przekątnej 18,4 cala (ogromny smile_prosty.gif)

Procesor: Intel Core 2 Duo T6600 2.2 GHz

Ram: 6GB DDR2 SDRAM 800 MHz

Chipset: Intel GM45

Zintegrowana karta graficzna (sic!) Intel GMA 4500MHD 128mb.

Świetne głośniki Harmon Kadron, wyjście HDMI, napęd czyta BluRay.

Pod obudową kod na oryginalny Windows 7 Home Premium.

Uszkodzony jest dysk, możliwe że coś także coś w środku, podczas gdy dysk był sprawny lubiał się sam wyłączyć, nie wiem za jaką przyczyną. Laptop wizualnie prezentuje się średnio - miał kontakt z ziemią, od spodu odpadała klapka trzymająca baterię, dlatego jest przyklejona taśmą. W dodatku jest lekkie pęknięcie w obramowaniu obudowy, jednak nie przeszkadza to w użytkowaniu. Ile mogę za niego wołać oszczędzając mu rozbiórkę na części? A jeżeli już, to ile mogę zawołać za poszczególne komponenty?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Laptop jako nowy jest wart max ok. 3000zł, a przy uszkodzeniach obudowy i możliwych uszkodzeniach czegoś w środku szacował bym jego cenę na mniej niż 50% pełnej - dane nie są wystarczające do precyzyjnej wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo, że po miesiącu, to jednak dzięki za jakakolwiek odpowiedź :P Nie wiem co mogę więcej o nim napisac, z zewnątrz stan oceniam na dobry, wszelką specyfikacje myśle że dokładnie napisałem. Ten satelite nie jest juz produkowany z tego co wiem, w sklepach toszajby też go ciężko dostać, więc to troszke stary model. Nówka jest warta 3 kafle, zgadzam się, ale nie ze zintegrowaną grafiką, jak w moim przypadku. Swoją drogą zastanawiam się co twórcy myśleli, wsadzając do 18'4 calowej krowy 6gb ramu w zestawieniu z tak marną grafiką...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ale mimo to używanego laptopa i do tego jeszcze uszkodzonego(w dobrym stanu jak mówisz) to nie opylisz za więcej niż połowę ceny, a przy zintegrowanej karcie będzie wart jeszcze mniej. Jednak trzymajmy się tego 1500zł może ktoś się skusi, a ewentualnie możesz zejść z ceny. Ja osobiście nie dał bym za to więcej niż 1000zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...