Skocz do zawartości

Diablo i gra multiplayer


Kedzioras

Polecane posty

Witam.

Diablo to już klasyk, ale w tych czasach mamy internet ogólnodostępny, by móc zagrać w to dzieło w multi. Jednak to nie jest takie łatwe. Dlaczego? Dlatego, że już próbowałem prawie wszystkiego. Nie mam modemu, więc próbowałem przez sposób bardziej możliwy, czyli przez LAN. Jednak, po próbach nie wyszło. A próbowałem to zrobić przez połączenie do jednej sieci przez ruter, stworzyłem grę, ale ziomek nie dał rady się podłączyć do mojej gry. Jakby to wogle nie chwyciło, że stworzyłem grę, albo że jesteśmy połączeni, a byliśmy. Próbowałem także przez połączenie dwóch kompów kablem lan. Identyczny efekt. Dodam tylko, że uruchamialiśmy obaj grę jako administrator. Więc teoretycznie zrobiliśmy wszystko jak należy, by odpalić grę na lanie. A gra jakby nigdy nic, nie zauważyła że jesteśmy podłączenie i że jeden z nas stworzył grę, by drugi mógł się podłączyć.

Jakby ktoś wiedział, albo sam grał w diablo to chętnie wysłucham.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeście sobie grę wybrali :D. Nie żeby Diablo był zły, gra jest ok, ale najprostszym sposobem na multi jest skorzystanie z Battle.netu (serwery wciąż działają) - zakładacie konta, logujecie się, jeden zakłada grę, drugi dołącza, żeby byle kto się nie mógł wepchać, możecie hasło założy et voil? :).

LAN to ciężka sprawa, bo gra korzysta z IPX/SPX, a nie z TCP/IP. Znajdźcie teraz magika, który to będzie potrafił ustawić :). Nie wspominając o tym, że MS od Windowsa 2000 albo XP wywalił wsparcie dla IPX/SPX z systemu. Można ewentualnie próbować przez kabel null-modem, spinając porty COM w obu komputerach... Tylko prawdopodobnie Wasze komputery ich nie mają (niby są przelotki na USB, ale nie są 100% kompatybilne z "prawdziwymi" COMami). Nawet jak to się uda obejść, to nie ma gwarancji, że to zadziała, bo może np. Windows nie pozwolić na zbyt bezpośredni dostęp do COMa, poza tym maksymalna długość kabelka to tu 3 czy 5 metrów :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...