Skocz do zawartości

Battlefield 3 - Nieadekwatna wydajność


adamlg321

Polecane posty

Witam,

Mój pc: 5GB ram 800Mhz, asus gtx 550ti, q8200 2.33Ghz@2.93Ghz, asus P5N-D. Mój zestaw jest trochę poniżej rekomendowanych, ale na pewno sporo powyżej minimalnych. Problem jest w tym, że bf3 ma 25-35 FPS na low w 1024x768. Wiem, że moja konfiguracja [beeep] nie urywa, ale to już jest trochę przesada. Autowykrywanie ustawia mi grafikę na high i początek gry chodzi na tych ustawieniach płynnie. Po prologu z pociągiem wydajność spada do w.wy. Tak samo w multi. Nie wiem czy to o czymś świadczy, ale dla przykładu: skyrim - wysokie; mafia 2 - ultra; crysis 2 - wysokie; te gry chodzą mi płynnie na takich ustawieniach w 1920x1080. Windows 7 64bit. Proszę o jakieś sensowne wyjaśnienia tego zjawiska.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 pomysły . Pierwszy to sprawdź sterowniki od karty , mnie któreś nowsze od N vidii zmuliły grę z 50 FPS na 15,

Drugi i pewnie bardziej oczywisty winny to procesor , Faktem jest ,że multi gdy zamula serwer - odległość / problem z łączem u nich albo U Ciebie jeszcze męczy procesor Jakie wyjście? Wycisnąć co się da z procesora chyba ,że nie da sie podkręcić , Choć na pudełku widzę Dual Core 2 GHZ 2,4 a ty masz większe taktowanie. A gdybyś spróbopwał ustawić średnie ustawienia w multi

I powyłączał wszystkie zbędne programy i usługi w tle?

Edit ; Zagapiłem się ten procesor ma 4 rdzenie , nie rozumiem powinno śmigać . Może masz zablokowane te rdzenie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm na Intelach nie wiem za bardzo ale w AMD jest koło tego jak jest ekran płyty głównej , a co do sterów jak masz wersję 396 z n Vidii to powino być dobrze, poszukaj tam gdzie masz sterowanie procesorem W AMD to Catalyst jakoś tak , w Intelu też to musi gdzieś być bo to niemożliwe aby nie było

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekran odpala się po biosie . Ale sam się nakierowałeś być może w biosie odblokujesz sobie rdzenie skoro nigdzie indziej nie widać tej opcjii Ale rób to bardzo ostrożnie albo zapytaj któregoś z tutejszych ekspertów co byś gdzieś zamiast odblokować rdzenie to podkręcił procka niechcący . Bo może to oznaczać uszkodzenia różne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety Wilku masz niskie taktowanie rdzeni. Nie jestem wstanie od ręki powiedzieć co dokładnie jest nie tak w waszych przypadkach. BF 3 może i pójdzie na większości kompów, ale potrafi SAM pożreć 4GB RAM'u. Jest bardzo wybredny. Dziwi mnie trochę, że Virteq też ma problemy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adamlg321 - a czy rozmawiamy o "Far Cry 3"? lol.giflol.giflol.gif

a i prosze ludzie, nie piszcie, żeby aktualizowac streowniki, ponieważ gdy mialem najnowsze sterowniki żadna gra nie działała dobrze, były tylko same problemy, zainstalowalem stery z początku 2012 i działa najlepiej. Oczywiscie, pisze to dla przykładu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...