Skocz do zawartości

Battlefield 3 - długie ładowanie map


Wloch95

Polecane posty

Cześć i czołem

Otóż mam taki problem podczasy gry w Battlefield 3, oczywiście orginał, iż kiedy chcę zacząć jaki kolwiek mecz Online każda mapa ładuje się od 2 do 3 minut i kiedy już wchodzę do gry to albo mecz się skończył albo już chwilę temu się zaczął.

Mój sprzęt to:

Intel Core i5 2500k @4.5GHz

Sapphire HD 7850 1GB

Ram 8GB (2x4) 1600MHz

HDD Maxtor 160GB

Dodam iż na różnych forach pisano aby uruchomić w ATI Tray Tools Multi Threading, próbowałem to zrobić ustawiając ilość wątków najpierw na 2 potem na 4 lecz w niczym to nie pomogło, wręcz przeciwnie FPS w grze spadły mi z 70-80 do 20...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Internet mam poprzez światłowód do 100 mb, pingi mam około 30 zwykle lub nawet mniej. A anty-virusa nie mam żadnego tylko włączoną zwykłą zaporę systemową. Lecz z połączeniem się z serverem nie mam porblemu tylko mam problem już podczas wczytywania mapy kiedy na serwie już jestem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specyfiką Battlefielda jest to, że się długo ładuje. Nigdy nie liczyłem u siebie, ale sądzę, że 2-3 minuty mogą być możliwe. Origin jeszcze teraz robi jakieś synchronizacje plików czy coś takiego.

Jeżeli grasz 2 rundy na tej samej mapie to też długo ci się ładuje?

I jakiej używasz przeglądarki jeszcze zapytam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze włączenie gry zawsze u mnie długo trwa, ale za drugim razem jak zmienię serwer (bez wyłączania kompa) albo jak serwer zmienia mapę to ładuje się już szybko 30s-1m.

To normalne, bo gra nie ma w sobie menu głównego na multi (co moim skromnym zdaniem jest lekkim idiotyzmem).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwery być może są dość obciążone, i dlatego może w tym tkwi problem, pytanie tylko: Grasz za dnia? spróbuj w nocy, albo na odwrót, no chyba że problem występuje i w dzień i w nocy. U mnie jest tak że za dnia trudno dostać się na jakiś serwer, bo jest on obciążony, natomiast problem znika w nocy lub z rana, momentalnie dołączam do gry, cóż taki jest ten Origin.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo sprawdź najlepiej singla, który o dziwo jest jeszcze bardziej głodny mocy obliczeniowej niż multi (mi się ciął sp a multi przy największej rozróbie bez problemu :D). Jeżeli z singlem wszystko dobrze, to wina EA że się długo ładuje, bądź z twoim połączeniem.

Połączenie sprawdzisz jakimś speed testem, bądź w cmd wpisać komende tracert ip_serwera

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...