Skocz do zawartości

Problem z Arcanią z płyty CD Action


JaVeR

Polecane posty

Mam problem z grą Arcania Gothic 4. Jestem na samym poczatku gry, a mianowicie wchodze do jaskini, tam gdzie jest grob Melgana i po kilku krokach wywala komunikat, ze gra nie moze dzialac poprawnie i sysytem Windows ja wylaczy. Probowalem juz kilka razy i nic, za kazdym razem sie wylacza.

Jakby co to sciagalem i dolaczalem do glownego folderu gry plik x3DAudio1_7.dll bo po zainstalowaniu z plyty CD Action go nie bylo i wywalalo blad. sad_prosty.gif

A tak poza tym, to wydaje mi sie ze do menu CD Action dolaczony byl zly setup, bo dokonywal on niby instalacji gry, ktora trwala kilka sekund i w jej wyniku w C:\Program files (x86)\Jowood Entertainment czy jakos tak powstawalo kilka pustych folderow. Gra zainstalowala sie dopiero po wejscie w plik setup w folderze gry\data na plycie. Masakra

Ale wracajac do tematu prosze o pomoc, co mam robic, aby moc grac?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

W ogóle to skandal jest co oni zrobili z tym numerem! Proszę o jak najszybsze wyjaśnienie dlaczego wypuściliście wadliwe płyty w obieg?! Gdyby to był tylko mój problem to bym siedział cicho ale sami zobaczcie droga "redakcjo" na komentarze! Ciągle ktoś ma ten sam problem. Uruchomiłem z płyty autorunem bo inaczej się nie chciało zainstalować! I w tej chwili mi się instaluje już 30 minut i końca nie widać! Pytam - kto za to odpowiada i co zamierzacie z tym zrobić?! I jeszcze pisze " że płyta została sprawdzona". Chyba łapana z taśmy i zapakowana! Kpina!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" że płyta została sprawdzona".

To się nazywa chwyt merketingowy.Płyta została sprawdzona pod kątem antywirusów, ale to tym to napisać nie łaska.

I w tej chwili mi się instaluje już 30 minut i końca nie widać!

Śmieszne rzeczy opowiadasz.To, że wolno Ci się gra instaluje to wina napędu u dysku twardego

@autor

Profilaktycznie zreinstaluj grę

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z grą Arcania Gothic 4. Jestem na samym poczatku gry, a mianowicie wchodze do jaskini, tam gdzie jest grob Melgana i po kilku krokach wywala komunikat, ze gra nie moze dzialac poprawnie i sysytem Windows ja wylaczy. Probowalem juz kilka razy i nic, za kazdym razem sie wylacza.

Jakby co to sciagalem i dolaczalem do glownego folderu gry plik x3DAudio1_7.dll bo po zainstalowaniu z plyty CD Action go nie bylo i wywalalo blad. sad_prosty.gif

A tak poza tym, to wydaje mi sie ze do menu CD Action dolaczony byl zly setup, bo dokonywal on niby instalacji gry, ktora trwala kilka sekund i w jej wyniku w C:\Program files (x86)\Jowood Entertainment czy jakos tak powstawalo kilka pustych folderow. Gra zainstalowala sie dopiero po wejscie w plik setup w folderze gry\data na plycie. Masakra

Ale wracajac do tematu prosze o pomoc, co mam robic, aby moc grac?

Witam ja też mam podobny problem z tą gra wywala mnie z gry tylko że ja zaszłem nie co dalej. Jeżeli zna ktoś lekarstwo na tą bolączke to prosze o pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dobrodziey

Po 1. - pierwszy post na forum i od razu wielkie halo o błahostkę. Nie łaska się najpierw przywitać?

Po 2. - pisząc takim tonem na pewno nie uzyskasz odpowiedzi - na tym forum w przeciwieństwie do wielu innych załatwiamy wszystko grzecznie i kulturalnie.

Po 3. - płyta została sprawdzona, ale pod kątem obecności wirusów. A czytania ze zrozumieniem uczą od podstawówki, u niektórych niestety ta umiejętność kuleje.

Po 4. - czasem zdarza się, że trafi się wadliwy egzemplarz, wtedy zgłaszasz reklamację (np. w przypadku błędu CRC). A to, że się instaluje 30 minut - bywa, u mnie dla przykładu Gothic instalował się 10 minut, natomiast BiA: Hell's Highway z numeru 12/2011 prawie 40 minut.

Po 5. - kpiną są twoje posty. Trochę kultury, waćpanie. Świat nie kręci się tylko wokół twoich problemów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ucz mnie kultury proszę cię... Czytanie ze zrozumieniem się kłania - w końcu napisałem, że gdyby ten problem dotyczył tylko mnie to siedziałbym cicho ale nie tyczy się tylko mnie, więc cicho nie siedzę. Kupuję coś to chcę, żeby to było dobre - proste. Nie potrafisz tego zrozumieć to trudno. A gdy to okazuje się zwykłym bublem to chcę się dowiedzieć co jest tego przyczyną. A po drugie Jeśli nie masz mi nic ciekawego do powiedzenia (a nie masz) to zamilcz i zajmij się swoimi sprawami. Trochę ogłady gołowąsie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również nic ciekawego nie masz do powiedzenia, a ciągle "mówisz". Co z tego, że ludzie mają jakieś tam problemy z płytami? ZDECYDOWANA większość, gdyby z łaski swojej czytała forum, by znalazła rozwiązanie swoich nadzwyczajnie trudnych problemów. Gra jest już po premierze dosyć długo. Trzeba było sobie ją kupić w sklepie, kiedy tylko było na to okazja. Zdecydowałeś się na zakup pisma z grami (które notabene są w niej tylko dodatkiem) to licz się z tym, że nie wszystko musi działać "bo ty tak sobie panie chcesz". Zdecydowana większość już od dawna sobie gra w Arcanię z płyty i nie wylewają swoich żali.

Gra instaluje się wieczność? To nie musi być wina płyty, ale twojego pro napędu. Ale oczywiście to nie może być twoja wina. Masz zbyt idealny sprzęt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, bo gra jest dodatkiem do czasopisma to nie musi śmigać. Ciul, wywalajcie 16zł poczytać Smugglera. Nic mi do tego. Ja o grach czytam na necie i to mi wystarczy, kupiłem czasopismo dla gry, która nie działa tak jak należy. Zresztą komu ja się tłumaczę i po co?

Tak więc dalej żądam wyjaśnień dlaczego jest tak a nie inaczej. Dlaczego kupa ludzi kupiła czasopismo z grą, która nie śmiga z instalatora? A w zamian dostają coś co trzeba skopiować na dysk, żeby miało w ogóle odpalić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi gra instaluje się niby w całości w chwile. Nie ma żadnych komunikatach o błedach, a na sam koniec pisze, że gra zainstalowała się poprawnie. Jednak gra nie chce działać. Po wejściu do katalogu gdzie zainstalowana jest gra widze, że jedynym plikiem jaki się zainstalował był plik "uninstal" i dwa puste foldery. Nie mam pojęcia jak ominąć ten błąd. Szkoda, bo miałem ochotę w tę grę zagrać. Mam nadzieję, że ktoś z redakcji poomoze mi w rozwiązaniu tego problemu lub chociaż przekażą, nową poprawną płytę z grą, bo inaczej szkoda wydanych 16zł na coś co nie działą. Z góry dziękuję na pomoc.

Również nic ciekawego nie masz do powiedzenia, a ciągle "mówisz". Co z tego, że ludzie mają jakieś tam problemy z płytami? ZDECYDOWANA większość, gdyby z łaski swojej czytała forum, by znalazła rozwiązanie swoich nadzwyczajnie trudnych problemów. Gra jest już po premierze dosyć długo. Trzeba było sobie ją kupić w sklepie, kiedy tylko było na to okazja. Zdecydowałeś się na zakup pisma z grami (które notabene są w niej tylko dodatkiem) to licz się z tym, że nie wszystko musi działać "bo ty tak sobie panie chcesz". Zdecydowana większość już od dawna sobie gra w Arcanię z płyty i nie wylewają swoich żali.

Gra instaluje się wieczność? To nie musi być wina płyty, ale twojego pro napędu. Ale oczywiście to nie może być twoja wina. Masz zbyt idealny sprzęt.

Niestey drogi panie ale to jest idiotyczne tłumaczenie. O ile się nie mylę to czasopisma CDA od zawsze zawierają w sobie płyty z grami, bo jakby nie patrzeć na tym opiera się to czasopismo. Skoro płyta z pełną wersją gry została dodana do czasopisma to ma ona obowiązek działać poprawnie. Zwłaszcza w tym czasopiśmie gdzie pełne wersje gier sa jego nieodłącznym elementem. A to że kolega wyżej kupił sobię Arcanie w CDA a nie w sklepie zaraz po premierze nie oznacza, że ma dostać wadliwy produkt, bo tak czy siak za grę zapłacił. Ciekawe czy ty byłbyć taki mądry jakbyś miał ten sam problem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrodziey - jest zawsze coś takiego jak reklamacja płytki. Pakujesz, wysyłasz do redakcji, dostajesz nową - w moim przypadku tak właśnie to wyglądało (co prawda nie z Gothiciem 4, a z Prince of Persia).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja swój sproblem chyba rozwiąząłem na razie sie instaluje juz prawie na finiszu. A w tej płyhcie jest poi prostu problem z instalatorem. Najlepiej jest po prostu instalować wszystko po kolei: Microsoft Visual C++, PhysX (pobrałem z cdproject) a następnie otworzyć Ghotica z exploratora i uruchomić autorun. Instalowanie wszystkiego na raz z autorunu płyty powoduje błedy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziesięć identycznych tematów ...

Skopiuj katalog instalacyjny na dysk twardy.Będziesz wiedział czy Twój napęd potrafi odczytać dane.

Jeżeli nie uda się kopiowanie poszukaj kogoś z 5-6 letnim komputerem.Im starszy napęd tym dokładniejszy...niestety...

Pliki (katalog tfu, FOLDER) przenosisz np. na pendriwe.

Instalujesz z AUTORUN lub SETUP , bez znaczenia.

Instalator pyta o instalację DirectX.

Instalacja PhysX jest w katalogu z instalacją.W razie potrzeby...

Instalując Hotfix oraz Patch'e 1 i 2 (do pobrania ze strony CD Projekt) Zwróć uwagę na ścieżkę proponowaną przez instalator.

Domyślnie "w krzaki" ...

pzdr

mrcin

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...