Skocz do zawartości

Problemów z Arcanią ciąg dalszy...


xXxRoniNxXx

Polecane posty

Witam.

Jak wielu innych mam problem z Arcanią. Po przeszukaniu forum udało mi się zainstalować grę (instalką z folderu "data") ale nie chce mi się włączyć... Po zainstalowaniu włączam grę i wyskakuje mi błąd że nie ma jakiegoś pliku. Reinstalowałem i nic nie dało... To pierwsza gra, która stwarza a mi takie problemy.

mam

Win. XP

Procesor dwurdzeniowy 2.4 Ghz

2 GB RAM

karta graficzna GF 8600 GTS

może procek i karta nie spełniają wymagań ale grałem już w gry które miały wymagania wyższe niż mam sprzęt i dobrze chodziły na niskich albo nawet średnich ustawieniach... O co chodzi? Można coś zrobić z tą Arcanią? Bo mam straszną ochotę w to pograć...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze. Skoro ci wyskakuje że nie masz jakiegoś pliku, to może wrzuć jakiś obrazek z tego błędu? Przecież nikt się nie domyśli o co chodzi bez konkretniejszych informacji.

Po drugie. Arcania ma kiepską optymalizację. Jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że będzie ci strasznie gra ciąć nawet na najniższych i sobie nie pograsz nic a nic w tą grę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , przeglądam sobie Forum i cenne porady i niestety z wielkim smutkiem stwierdzam, że nie jest mi dane zainstalować Arcanii. Próba instalacji z folderu gry jak i kopiowanie wszystkiego na dysk i instalowanie bezpośrednio z niego tez zawiodło. Przy kopiowaniu nie dało sie skopiowac setup2 -bin. Korzystając z porady , pominęłam więc ten plik i ładnie mi sie wszystko skopiowało na dysk twardy ( przy instalacji prosiło o ten własnie plik, więc wskazałam lokalizacje na płycie) i już liczyłam na to , że moze jednak ... a tu bum i nici z instalacji, bo potem nagle wyskoczył błąd , że brak jest pliku Datablocks1.pak. Na dzis odpuszczam bo szkoda nerwów. Jutro spróbuje wypakowac tą grę na innym kompie. W zasadzie mam małą sugestię odnosnie odpowiedzi udzielanych na Forum. Ludzie nie piszą po to by pisać ale szukają porady. Dlatego mało optymistycznie nastrajają odpowiedzi w stylu "Jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że będzie ci strasznie gra ciąć nawet na najniższych i sobie nie pograsz nic a nic w tą grę." Z całym szacunkiem ale jeśli komputer spełnia wymagania podane w opisie gry , to teoretycznie problemu byc nie powinno. Sęk w tym , że wielu z nas nie ma szansy jak narazie przekonac się o ewentualnej grywalności gry bo mamy problem z jej zainstalowaniem. Na koniec mam nadzieję , ze może znajdzie się ktoś kto borykał sie z problemami instalowania gry i udało mu się je jakoś rozwiązać, że będzie tak miły i poda wszystkim nam sposób by jednak zagrać w Arcanie:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MIalem problem z instalacja i nic nie pomagalo, ani kopiowanie na dysk ani inne triki. Czytalem ze ludzie czasami po kilkanascie razy probowali i im w koncu poszlo. Ja probowalem z 10 razy i w koncu wyjalem plyte, przyjzalem sie jej i dokladnie wyczyscilem i.... poszlo. Wydawalo mi sie ze plyta ma drobne niedoskonalosci, nie wiem czy to przypadek ale po czyszczeniu instalacja poszla jakby problemu nigdy nie bylo. Co nie znaczy ze juz sobie gram bo potem mialem problem z odpaleniem gry a jak rozwiazelam go to teraz wyskakuje mi aktywacja do ktorej nigdzie nie moge znalezc klucza :) coz, odkad pamietam z gothicami ZAWSZE mialem problemy.......

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego mało optymistycznie nastrajają odpowiedzi w stylu "Jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że będzie ci strasznie gra ciąć nawet na najniższych i sobie nie pograsz nic a nic w tą grę." Z całym szacunkiem ale jeśli komputer spełnia wymagania podane w opisie gry , to teoretycznie problemu byc nie powinno. Sęk w tym , że wielu z nas nie ma szansy jak narazie przekonac się o ewentualnej grywalności gry bo mamy problem z jej zainstalowaniem. Na koniec mam nadzieję , ze może znajdzie się ktoś kto borykał sie z problemami instalowania gry i udało mu się je jakoś rozwiązać, że będzie tak miły i poda wszystkim nam sposób by jednak zagrać w Arcanie:)

Ludzie nie są tutaj on słodzenia i mówienia optymistycznych rzeczy. Przepraszam bardzo, ale wolałbym wiedzieć wcześniej, czy jest szansa pograć w daną produkcję. Dodałem tą notkę, bo jedyną różnicę jaką posiadam z osobą z pierwszego posta jeśli chodzi o sprzęt to taki, że ma procesor mocniejszy bo 2.4 w porównaniu do mojego 2.2. No i ja mam laptopową wersję karty graficznej. Mimo wszystko, różnica ta będzie nijaka w porównaniu do słabo zoptymalizowanego Gothica 4. Mnie natomiast zastanawia inna sprawa. Podpinanie się pod czyiś temat z innym problemem, w porównaniu do tego z posta pierwszego i stwierdzanie, jacy to użytkownicy rzucają mało optymistyczne odpowiedzi. Każdy pomaga jak może i informuje na tyle ile jest w stanie. Nie wziąłem sobie z niczego informacji odnośnie tego, że gra będzie ciąć. Przetestowałem grę osobiście na bardzo podobnym sprzęcie, to i dzielę się taką informacją. Może być problem, to go o nim informuję. Takie mówienie, jakoby tylko rzucam mało pesymistyczne teksty zamiast pomagać, mnie w pewnym stopniu powinno obrazić. Masz inny problem, nie mam pojęcia po co podpinanie się pod ten temat. Załóż nowy, wytłumacz dokładnie swoją sytuację, ktoś miły się znajdzie i postara się pomóc. Może oszczędzi sobie pesymistycznych tekstów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...