Skocz do zawartości

Battlefield 3 - nie korzysta z dedykowanej karty graficznej


Danus

Polecane posty

Pisałem już do pomocy EA - brak odpowiedzi, pisałem na forum Battleloga - brak odpowiedzi, pisałem na forum warezowym - brak odpowiedzi. więc liczę, że Wy mi pomożecie, oto opis problemu:

Mam problem z uruchomieniem gry, pojawia się błąd, nazwa zdarzenia: APPCRASH, nazwa modułu z błędem: igd10umd32.dll. Myślę, że winą tego jest to, że bf3.exe nie korzysta z dedykowanej karty graficznej ( geforce 540m) mimo iż w panelu sterowania nVidia jest wybrane by bf3.exe uruchumiał się właśnie z tą dedykowaną kartą. Jednak uruchumia sie na tej zintegrowanej i gra po chwili się crashue, czasami wczyta mapę i dopiero crash. Dzieje się tak na najnowszych sterownikach, jak i tych starszych przeznaczonych specjalnie do bety Battlefield 3.

Próbowałem już chyba wszystkiego, a wiem że taka karta graficzna spokojnie wystarczy do tej gry bo już kiedyś (z 8 miesięcy temu) grałem w nią na tym komputerze. Nie widzi mi się formatowanie komputera, i instalacja wszystkiego od nowa...

Konfiguracja komputera:

1. Windows 7 Ultimate 64 bit

2. Intel Core i5 2410M @2,3 GHz

3. 4 Gb RAM

4. GeForce 540 M (zintegrowana: Intel HD Graphics Family

i jeśli to istotne, to jest to Battlefield 3: Edycja Limitowana.

Tak to wygląda:

bf3le_1351100678.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do karty dedykowanej były najnowsze, do zintegrowanej zainstalowałem teraz ale problem nadal jest.

EDIT: Jakby działa, jednak przy ustawieniach all na minimum i gra w oknie (na fullscreenie czarny ekran) i się przycina moim zdaniem nadal jest na integrze, w trayu Aktywność karty graficznej: brak

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, miałem to samo kiedyś u siebie. Co prawda słabszy laptop, bo x52jc z 310m. U mnie się okazało, że karta graficzna się wyłączyła zupełnie (włącza się ją w biosie). Myślałem że komp już prosi się o format, ale jednak to grafika się wyłączyła.

Z drugiej strony piszesz, że otwierasz panel NVidia, więc to chyba coś innego, bo ja nie mogłem i właśnie dzięki temu i dodatkowo nie możliwości zainstalowania sterowników kapnąłem się, że grafika się zupełnie wyłączyła. Tak więc sprawdź w menadżerze urządzeń czy widnieje tam Twoja karta.

P.S. U mnie BF3 odpala się normalnie na dedykowanej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W BIOSie mogę wyłączyć tylko właśnie tą dedykowaną i wtedy nie wejdę już do panelu nvidia. Jak pisałem niby działa, ale tnie się na najniższych, a jestem pewien że wcześniej bf3 chodził mi na średnich bodajże! O komfortowym graniu mogę zapomnieć w tej chwili, ale jest jakiś postęp. Będę walczył dalej. Dziwi mnie, że EA Help nic nie odpisuje, 3 dni już minęły.

Wyłączenie integry powoduje brak grafiki w ogóle, w całym systemie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jeszcze 3D Vision w niektórych grach powodowało spadki fps, odinstalowanie tego pomogło, ale szczerze wątpię aby i tym razem to robiło problem.

Nie dziwi mnie, żę EA Help nie odpisuje, z tym supportem miałem już nie jedną potyczkę i tydzień na jednego maila to była norma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Jestem leniem wiec wkleję tekst napisany przeze mnie na innym forum bo problem jest podobny jeśli nie ten sam, może pomoże.

Witam. Mam opisywany problem z GeForce520mx. Nie bede się rozpisywał bo treść będzie podobna do tej wyżej opisanej. Po prostu Gforce po pewnym czasie przestał się włączać gdy Ja tego chciałem, używając opcji z oficjalnych sterowników. Choć preferowany procesor graficzny jest ustawiony na Nvidia to i tak gry i reszta systemu korzysta z Intelowskiej grafiki.

Znalazłem rozwiazanie tego problemu, a przynajmniej u mnie ten sposób dziala. Otóż podczas uruchomionego systemu wchodzę w menadżer urządzeń i wyłączam karte graficzną Nvidia a nastepnie włączam ją spowrotem. Profilaktycznie przed tego typu działaniem proszę się upewnić ze w ustawieniach menadżera Nvidia procesorem grafiki jest Intel. Od razu przestrzegam przed wyłączaniem grafiki Intela bo tak jak ktoś opisywał wyżej ekran gaśnie i trzeba zrobić reset systemu. U mnie ten sposób działa i gry korzystają z karty Nvidia lecz to nie jest rozwiązanie końcowe. Jest działanie doraźnie bo problem nadal jest i trzeba tę czynność powtarzać przy każdym uruchomieniu systemu.

Jeśli zna ktoś rozwiązanie to proszę się nim podzielić bo od 2011 roku szukam w internecie rozwiązania. Przeinstalowywanie sterowników, systemu nie działa po prostu stało się to od pewnego momentu. W głowie chodzi mi jeden trop bo gdy wracam pamięcią to wydaje mi się że stało się to gdy odłączałem zasilanie w laptopie i system automatycznie przechodził w tryb oszczędzania energii. Podczas podłączania laptop znów wchodził w tryb wysokiej wydajności (dało się to nawet usłyszeć po szalejących "wichrach" z systemu chłodzenia icon_oczko.GIF i po kilku takich próbach karta Nvidii mówiąc kolokwialnie "zgłupiała".

Z góry dzięki za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...