Skocz do zawartości

Arcania problem z uruchomieniem


DeAdPL96

Polecane posty

Witam mam taki problem gdy zainstaluje Arcanie (gra oczywiście z CDA) po mniej więcej jakichś 10-15 sekundach po włączeniu gra się wyłącza z errorem że "Program Arcania przestał działać" co jest powodem tego problemu ???? Z góry dziękuje za odpowiedź.

Konfiguracje mojego kompa :

PROCESOR : AMD Athlon II X2 255 3.10 GHz

4 GB RAM-u

Karta graficzna NVIDIA GeForce GTS 450

Windows 7 64-bitowy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę powielał możliwości, dlatego na start:

http://www.cdprojekt.pl/support/article/3063/5461/Blad_przy_uruchomieniu_Program_ArcaniA_przestal_dzialac

Dodatkowo możesz zobaczyć reinstal gry, wywalenie katalogu z ustawieniami i save'ami Gothica (który możliwe że się stworzył).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już też tak miałem, ale już wiem jak to naprawić :) Wchodzisz w komputer i klikasz prawym na dysk z płytą cdaction i klikasz otwórz potem wchodzisz w folder: pelne/Arcania i włączasz aplikację Autorun. wyświetli ci się okienko na którym masz głównego bohatera gry i kilka opcji do wyboru, kliknij Instaluj. Instalacja będzie przebiegała dość długo, ale gierka będzie działać :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ale problem powoduje to, że gra nie jest zainstalowana. Wrzuca tylko kilka pustych folderów więc gra nie ma czego ładować i wywala error,

Nie tylko to. Ja przez kilka dni woziłem się z uruchomieniem Arcanii z CD Action na moim kompie (Win XP Prof. 32bit). Gra się instalowała (instalka bezpośrednio z katalogu "data" na płycie z grą), ale nijak nie mogłem jej uruchomić. Co więcej, nie wyskakiwał mi żaden błąd. W podglądzie procesów w sys managerze proces arcania.exe działał przez kilka-kilkanaście sekund, a następnie po prostu znikał z listy.

Po researchu googlowym wyszło mi, że to może wina sterownika karty graficznej. Zainstalowałem nowy. To samo. Potem przyszła kolej na PhysX: odinstalowanie aktualnego, instalka wersji z 2010 r. Też nic.

Wreszcie wyszło mi, że gra pewnie nie lubi się z jakimś rezydentnym programem. Zacząłem eksperymentować: "zabijałem" procesy, które na moje niewprawne oko mogły przeszkadzać i w końcu udało mi się zmusić grę do działania. W moim przypadku problem leżał w procesie "anydvd.exe" - po jego zamknięciu gra bez problemów się uruchamia. Jedyny "glitch", z jakim mam pewien problem to to, że nie ma w niej napisów kwestii mówionych (napisy pojawiają się tylko wtedy, gdy jest możliwość wyboru odpowiedzi Bezimiennego). U mojego syna, który ma komputer z Win7 64bit, napisy są. Wiecie może, co jest przyczyną tego problemu? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny problem jak @sulaco33 .

Instalowałam już najnowszego patcha, przeinstalowywałam grę kilkakrotnie i nadal nie działa. Mam 64-bitowego Win7. Gra jest generalnie zainstalowana poprawnie. Nie brakuje żadnych plików.

Za radą mojego poprzednika postanowiłam wyeliminować na moje oko zbędne procesy. Przeinstalowywałam PhysX , sterowniki do karty graficzne i ciągle nic. Próbowałam nawet uruchamiać w różnych trybach zgodności i ciągle nic nie skutkuje. Czy ktoś z Was może jest w stanie rozwiązać mój problem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...