Skocz do zawartości

Battlefield 3 - awaria sterowników


MrFraxis

Polecane posty

Witam

Od dłuższego czasu dręczą mnie sterowniki do karty graficznej TYLKO podczas grania w BFa3.

Wygląda to tak: Wchodzę na grę multi-player/co-op lub grę single player, gram jedną rundę bez problemu. Ale po kilku minutach grania gra się zacina, po czym minimalizuje się i wyświetla się komunikat: Sterownik AMD przestał działać.

Mój komputer:

procesor: AMD Athlon 2 x3 450 processor 3,2 GHz

Płyta główna: MSI 870-G45

RAM: 4x1 gb kingston hyperX

karta graficzna: MSI HD 5770

zasilacz: Tacens Radix IV 450 450 W

Sterowniki do grafiki: Catalyst 12.8

Ktoś wie co muszę zrobić ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzałeś temperatury Hw Monitorem ja raz tak miałem - niby wszystko dobrze temperatury też a tu bach wywaliło BF-a czarny ekran i taki sam komunikat jak twój . Co się okazało? Winny był chwilowy skok napięcia , nie wiem z czego wynikał , ale więcej się nie pojawił , tak czy owak nie zaszkodzi sprawdzić temperatury....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w obciążeniu. Podczas siedzenia np. na przeglądarce to jest mniej więcej od 35 do 42 stopni w porywach

Być może w innych grach zamiast wywalać sterowniki to spada mi ilość FPS, bo np. w world of tanks na początku grania mam grubo ponad 60 fps a po jakimś czasie spada do okolic 40. Gdy patrzę na ziemię to na początku grania mam powyżej 100 fps a po dłuższym czasie mam najwyżej 60 .

A no i jeśli nie zwiększam obrotów wiatraka to temperatura rośnie do 60 stopni i więcej

#edit

Obniżyłem taktowanie GPU o 120 MHz i pamięci o 250 MHz i teraz po 3 pełnych bitwach nic się nie stało. Co to oznacza i jeśli się da to jak to naprawić ?? nie chcę za każdym razem obniżać taktowanie mojej karty graficznej

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

A czy odczuwasz różnice w innych grach przy obniżonej wydajności? Chodziło mi o możliwość ustawienia karty konkretnie pod BFa. Może się pomyliłem confused_prosty.gif Nie wiem. Jak żałuję, że wypadłem z tego wyścigu zbrojeń.

EDIT

W samym BF'ie to mogłaby być kwestia procesora, ale wtedy nie działałby niezależnie od karty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...