Skocz do zawartości

Gothic 3 straszne lagi


bertPSP

Polecane posty

Witam. Dziś zainstalowałem Gothica 3 z płyty CDA (7/2011). Instalacja przebiegła bez problemu. Po odpaleniu gry zajrzałem w ustawienia grafiki

, domyślnie miałem detale ustawione na średnie, a rozdzielczość na 1280x720. Zmieniłem tylko rozdzielczość do 1440x900 ( monitora) i odpaliłem grę. Na samym początku miałem straszne lagi ( na oko 15 fps). Zmieniłem detale na niskie i zresetowałem grę. Płynność gry nadal pozostawiała wiele do życzenia. Wyłączyłem grę odpaliłem frapsa i włączyłem ją ponownie. Fraps pokazywał 15-20 fps. Gdy pokonałem orków (pierwszy etap), fraps zaczął pokazywać 40fps. Zmieniłem detale na średnie i nadal miałem 40 fps. I teraz mam bardzo dziwne lagi tzn. np. biegnę i co kilka-kilkadziesiąt sekund fraps pokazuję 40fps, a nagle 0fps tak na 1-15 sekund. Po zmianie detali na niskie nadal to samo nie wiem o co chodzi.

Konfiguracja mojego pc:

Gf gts 250 1gb

c2d e6300 1.86 ghz

1gb ram

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gothic 3 minimalnie wymaga 1gb ram-u. W tym jeszcze system zużywa zawsze trochę pamięci. Ja myślę, że poprostu masz za mało pamięci RAM. Dla pewności możesz jeszcze zainstalować patcha - http://tawerna-gothic.org/nowiny/343-gothi...nity-patch-v174 oraz sterowniki do kart. graficznej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze procek słaby, a RAM'u też nie zbywa więc nic dziwnego że się wcina. Widzę też, że koledzy uskuteczniacie podobne zabiegi co ja, wkładacie mocną kartę na pokład kompa ze słabym procesorem i małą ilością ram'u (tyle że ja nie zrobiłem, aż czegoś takiego0_o).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ciach]

Ogólnie robię upgrade sprzętu. Na razie mam kartę i zasilacz (nowe). Wymieniam jeszcze procek, płytę gł. i ram (x4 955, m4a77t usb 3.0) . Jednak nie jestem zdecydowany co do pamięci.

p.s Nowe sterowniki nie pomogły. Pamiętam że kiedyś grałem w demo gothica 3 na jeszcze słabszej karcie ( gf 7600gs oc 512mb) i nie sprawiał problemów.

Nie cytujemy poprzedzającego posta w całości. - MD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrozum, ze grafika to nie wszystko co gra potrzebuje. Masz gorszy procesor od mojego, a u mnie co jakis czas gra sie zcinala. Gdy mialem 1 giga ramu na XP tez mialem straszne lagi. Po dodaniu kolejnego giga nie bylo problemu, a i szybkosc ladowania wzrosla.

Poza tym, G3 to nie jest najlepiej zoptymalizowana gra. Radze ci zainstalowac Community Patcha 1.7 no i dolozyc giga ramu (albo wiecej skoro modernizujesz kompa a masz np Win7)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olać usb :wink: . A wracając do tematu to obawiam się, że na przycinki jest tylko jedna rada - obniżyć też rozdzielczość, a najlepiej poeksperymentować z ustawieniami (z niektórymi fps'y zmieniają się dopiero po restarcie gry! mimo iż nie wyskakuje komunikat o tym!) i sprawdzić jakie ustawienia dają przyzwoitą liczbę klatek. Ja jeszcze nie dawno grałem w gothica 3 na karcie zintegrowanej z pł.gł. więc wiem co to kombinatorka. (Próbuj wszystkich konfiguracji ustawień, nigdy nie wiadomo co będzie działać)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...