Skocz do zawartości

Splinter Cell Pl


mroku

Polecane posty

z tego co przed chwilą przeczytałem, to gra wymaga karty graficznej obsługującej conajmniej dx8.1 (karta, a nie zainstalowany dx!). to by się zgadzało z tymi kounikatami, które dość jednoznacznie wskazują na dx (d3d). żaden mx nie poradzi sobie, starsze karty też nie.

W takim razie jak wyjaśnisz fakt, że na moim GF2 MX 400 (sterowniki 81.85), który na 100% obsługuje DX 8.1 wersja z Nicolas Games chodziła bez zarzutu. Podobnie jak anglojęzyczny bundle, który niegdyś miałem. Moim zdaniem CD-A trochę za bardzo w tej grze namieszało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 564
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź
a mi gra działa idealnie :)

Radek 9600xt

No właśnie zauważyłem, że posiadacze Radeonów nie skarżą się w takim stopniu jak właściciele GeForce'a. Może "poprawki" redakcji w grze przyczyniły się do problemów z GeForce'ami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i kur mam pomysl ja juz gram :D w folderze z gra jest folder system tam jest plik konfiguracyjny "SplinterCellUser" otworzcie go i zjedzcie na dol jest tam resolution ustawione na 1024 czy cus tak i 768 :wink: zmiencie na 640x480 i smiga u mnie dziala jak ta lala :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i kur mam pomysl ja juz gram :D w folderze z gra jest folder system tam jest plik konfiguracyjny "SplinterCellUser" otworzcie go i zjedzcie na dol jest tam resolution ustawione na 1024 czy cus tak i 768 :wink: zmiencie na 640x480 i smiga u mnie dziala jak ta lala :P

Mi nic nie pomogło :(

podrzućcie jakies pomysły bo tak sie napaliłem na tę gierke i niestety jestem zmuszony wciąż grać w FM 2006 :P :twisted:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Feles dzięki za pomoc działa

a co trzeba zrobić żeby nie trzeba było ogklądać filmików??bo wciskam wszystkie przyciski a i tak sie filmik nie wyłancza pozatym w szkoleniu nie moge sie wogle ruszyć próbowałem rozne przyciski wciskać ale nie moge nic zrobić dlaczego???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś udzielić mi pomocy na problem, który już opisałem na poprzedniej stronie? Tzn ten z "nie czytającą płytą"... Jak na razie wystarcza mi czytanie pisemka i zabawa z Guilty Gear ale w Cella jednak chciałbym pograć... Więc pozostaje tylko wymiana płyty czy da się coś z tym zrobić? Próbowałem przegrać plik ".bin" na dysk ale też występuje błąd...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat jak najbardziej tutaj, z tego co widzę dużo problemów natury techniczej wyszło... Poza tym, nie mam problemu z dwuwarstwowym DVD9, bo... mam wersję CD.. LOL :)

Edit: Poza tym, problem występuje w CZASIE instalacji, nie jest tak, że nie mogę jej zainicjować/napęd nie czyta płyty... Swoją drogą powiedziałem, że oczekuję pomocy na problem, który już opisałem na poprzedniej stronie... Wystarczyło nacisnąć "1", a tam jak byk stoi, że kupiłem wersję CD... kolego... :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, to teraz odpowiem sobie na parę postów...

oger [W]aters]A ja mam error przy instalacji... Coś o tym, że nie można odczytać z dysku wymiennego pliku "xxxxx"... Płytka wydaje się czysta, żadnych rys ani zniekształceń.. a jednak. Błąd pojawia się mniej więcej w 3/4 instalacji. Dodam, że kupiłem wersję CD (niestety :/). Można coś poradzić (wątpię), czy pozostaje reklamacja płytki?

A więc na ten problem radziłbym:

:idea: Spróbować zgrać płytę na dysk. (Chociaż to już robiłeś)

:idea: Wyczyścić płytę. (Kto wie, może coś na niej jest...)

:idea: Włożyć ją do innego napędu. (Jeżeli takowy posiadasz)

:idea: Wyczyścić napęd za pomocą płyty czyszczącej. (Posiada na sobie przyklejoną taką małą szczotkę. Kosztuje kilka złotych. Ale :!: UWAGA :!: Jeśli masz nagrywarkę [zestaw mały pirat :twisted:] wręcz nie możesz wkładać tam płyty czyszczącej. Dlaczego?? Sam się dowiedz)

:idea: Pozostaje jeszcze pożyczyć od kogoś napęd lub inną płytę z CDA.

Da się jakoś zlikwidować spolszczenie z tej wersji żeby mieć ver. angielską?

:idea: Pewnie się da. Najprostrzym sposobem jest poszukanie w configach jakiejś opcji w stylu language (angielskie napisy mogły zostać po spolszczeniu w grze) drugi sposób polegałby na pogrzebaniu w plikach gry gdzieś może wystarczyłoby zmienić nazwę i już... Chociaż wątpię w to bo jak napisał jeden z forumowiczów ta gra została wydana przez niesławnego Playa (chyba)

Ja mam podobny problem do tego co ma mrouku, tylko że u mnie nie pojawia się żaden komunikat. Kiedy kończy się intro grę po prostu wywala do windowsa. Zobaczę czy z nowymi sterami też będzie się tak działo. Było by dobrze gdyby ktoś z CDA wypowiedział się na ten temat.

A tutaj pomysł zaczerpnięty od samej redakcji :D może spróbuj po prostu usunąć filmiki (chociaż wątpię w działanie tej akurat metody ponieważ gra wyłącza się po filmikach) no i skoro mówisz, że nowe sterowniki nie pomagają to ja powiem, że po zainstalowaniu sterowników powinieneś zainstalować najnowszego DirectX nawet jeśli już go miałeś

Ale się rozpisałem... Mam nadzieję, że komuś pomogłem. No i proszę o pomoc mnie:

http://www.cdaction.pl/agora/viewtopic.php?p=392951#392951

EDIT: Ale mi wyszedł wielki post! Jestem z siebie dumny! No i od razu przyznaję, że nawet nie sprawdziłem, czy gra działa u mnie. Zaraz to sprawdzę. Ale, że mam Radeona to raczej nie będzie problemów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak więc zwracam honor :D

no ja nie wiem :P nie żal Ci było dołożyc 20zł i kupić napęd DVD? ;) ja mam DVD i nie narzekam :D

O to chodzi, że MAM odtwarzacz DVD ale jak zawsze albo wersji DVD zabrakło, albo w ogóle nie dostali... :/ Ale problem z płytkami się rozwiązał, wymordowałem płytkę, powycierałem i nagle, w miejscu gdzie występował błąd, piękny komunikat "please insert next disc (2)" :) <Happy> :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczny problem mam nowiutkie sterowniki do karty i ten sam komunikat:

History: FD3DTexture::Cache <- UD3DRenderDevice::CacheTexture <- UD3DRenderDevice::PrimeResources <- UD3DRenderDevice::SetRes <- UWindowsViewport::Exec <- UGameEngine::Init <- InitEngine

256 mb ram

Athlon 1700+

GeForce2 MX/MX 400

Mam cda DVD moze to ma jakis zwiazek bo widze ze duzo osob ma DVD.....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

infernus67 -> wpisz w google nazwę tego pliku (window.dll) pobierz go sobie i spróbuj czy gra będzie działać, gdy wrzucisz ten plik do katalogu z grą, do jakiegoś katalogu głębiej wewnątrz katalogu z grą lub do windowssystem32

Zrobilem to i nic:( nadal gra nie dziala

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem to i nic:( nadal gra nie dziala

Hmm a uruchamiasz grę z katalogu czy ze skrótu? WAŻNE! :) Mnie na przykład przy uruchamianiu gry z katalogu wywala błąd, natomiast gdy używam skrótu na pulpicie wszystko jest pięknie.. zero baboli :)

Pentium M 1,7Ghz

256 DDR RAM

Intel 915 128Mb VRAM (tak, tak, ZINTEGROWANA.. i śmiga płynniutko :))

...więc u Ciebie na 100% powinna chodzić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W sprawie przywrócenia SC wersji angielskiej:

W katalogu ...Splinetr cellSystem jest jeszcze katlog Localization ( czy jakoś tak)... w nim znajdują się dwa typy plików - jedne z rozszerzeniem,którego nie pamiętam a drugie z końcówka .pl - te właśnie pliki zawierają tłumaczenia wszystkich napisów w grze - gdy je usuniemy gra wróci do wersj ang. Aha - z tego co zauważyłem to brakuje jednego z oryginalnych plików z napisami, wiec jeden z plików pl będzie musiał pozostać na swoim miejscu. Troche wczoraj pograłem i w takiej wersji gra chodzi bez problemu. Natomiast nurtuje mnie inne pytanie - czy idze jakos podmienić tą nieszczęsną czcionkę? Bo wygląda tragicznie, a u mnie działa tylko w 640x480 ( w wyższych jest prawie niewidzialna.. dziwny efekt trzeba przyznać...) . Spróbuję coś dziś w tym temacie pokombinować ,ale jeśli ktoś ma jakieś pomysły ( lub tez doświadczene z Unreal Engine) to niech pisze śmiało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra... po tych poradach uruchomilem SC, tyle ze po zalozeniu profilu i probie wlaczenia gry pojawia mi sie szary ekran i hud (albo jego czesc) po prawej i... nic poza tym :? po nacisnieciu na Escape pojawia mi sie menu, a przycisk 'wroc do gry' (czy jakos tak) moge naciskac 1000 razy, i tak nic nie dziala :? a z zalozonego profilu nie moge skorzystac :? moze mi ktos to wytlumaczyc?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra... po tych poradach uruchomilem SC, tyle ze po zalozeniu profilu i probie wlaczenia gry pojawia mi sie szary ekran i hud (albo jego czesc) po prawej i... nic poza tym :? po nacisnieciu na Escape pojawia mi sie menu, a przycisk 'wroc do gry' (czy jakos tak) moge naciskac 1000 razy, i tak nic nie dziala :? a z zalozonego profilu nie moge skorzystac :? moze mi ktos to wytlumaczyc?

->> A możesz podać specyfikację swojego komputera..?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...