Skocz do zawartości

Splinter Cell Pl


mroku

Polecane posty

  • Odpowiedzi 564
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź
Pytanie jak przejsc moment.Wogóle szybko sie zaczalem potykac.To chyba pierwsza misja po szkoleniu.Wchodzisz do tego pokoju gdzie niby masz wejsc na gore.Jednak schody są spalone.Co trzeba w tym pokoju zrobić ?

O, zupełnie nie miałem pojęcia o co chodzi, więc odpaliłem i sprawdziłem...Schodów tam było jednak dwie sztuki, z czego jedne prowadziły na dół. A drugie, no istotnie paliły się. O te schody chodzi ? To jedyne co mi na myśl przychodzi. Jeśli tak to przejdź środkiem po prostu, pomiędzy tymi dwoma - Samowi nic się nie stanie.

A z ministerstwem to jeśli od razu wchodziłeś na tą rynnę to poczekaj aż kucharz skończy gadać. A jeśli czekałeś już...To restart misji i ukrywaj wszystkie zwłoki w najbardziej ciemnym miejscu dookoła...Taki urok tej gry...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm mam problem z tą grą (nie znalazlem nigdzie odpowiedzi nawet w tym topicu jeśli znajduję się ona gdzieś tu to bardzo pszepraszam za niedoczytanie)

:arrow: Gra to nie działala mi wiec

1. sciągnolem najnowsze sterowniki

2. sciągnolem najnowsze update windowsa

3. pózniej pokazywaly się problemy z plikami dll udało mi się wszystki ściągnąc ale przy pliku zlib.dll nastąpił bład:

Nie znaleziono punktu wejścia procedury ??0gzifstream@@QAE@PBDH@Z w bibliotece zlib.dll.

Wszytkie pliki .dll wypakowałem do:

1.Katalogu gry

2.Katalogu gry /system

3.Folderu system 32

Mój sprzęt to Procesor 1.7 512Ram Karta graficzna Radeon 9200atlantis 54mb ddr memory mam najnowszego directa

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem ze splinter cellem z cda. na początku wyskakiwał mi bład

general protect fault czy coś w podobie. Skorzystałem z rady ghosta i gra odpaliła. Ale to jeszcze nie koniec problemów. Nie mogę sie poruszać samem. Jeśli ktoś wie jak temu zaradzić nich napisze. Z góry dzięki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra to teraz ja mam pytanie:

W misji 5 - Kalinatek na samym początku dzieje się u mnie coś takiego:

(krótki opis początku przejścia gry)

"Na drugim poziomie rozpraw się z rosyjskimi mafiosami. Ze skrzyni po prawej stronie przedostaniesz się do ładunku dźwigu przed oknem, a stamtąd na platformę budynku."

I tu się pojawia mój problem otóż gdy tylko podejdę do okna po skrzyni gra mi się zawiesza i nie chce ruszyć, próbowałem nawet przedostać się w innym miejscu przez scianę za pomocą kodu "GHOST" ale nic z tego dzieje się to samo (zaraz gdy tylko pojawię się nad placem) gra sie zawiesza na amen.

Czego to może być problem i jak sobie z tym czymś poradzić?

Edit: Robiłem reinstalke.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz coś zupełnie z innej beczki...

Kilka podstawowych pytań -

-Jak więc paczowac/rozszerzać grę, skoro w waszej, polskiej wersji jest to [podobno] niemozliwe?

-Czy u was napisy są tylko w filmikach? Chodzi mi o to ze u mnie, podczas pierwszej rozmowy z L. [przed treningiem] napisów NULL

-Czy u was czcionka w menu podręcznym [jak sie 'Ctrl' naciska] jest napisana baaaardzo chudą czcionką?

-Czy wiecie kto to jest Fluid? :twisted: Szkoda :twisted:

I takie poboczne- Czy skoro kupiłem SC z CDA po PL to mogę sobię ściągnąć z neta 'orginałkę' żby sobię ją piekni spaczować itp.?

EDIT:

No i jakbyści mieli pomysł na rozwiąznie powyższych problemów : ]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem w misji w której trzeba zniszczyć ciężarówki z bronią atomową

zaczynam misje przechodze bez zabijania przez park do drzwiczek potem zabijam jednego gostka i rozwalam kamere i dochodze do drzwi z panelem problem w tym że kuilka chwil i mówi mi gostek żebym sobie znalazł schron przeciwatomowy i koniec misji

Próbowałem z kodem ghost dojść do tych ciężarówe i uaktywnić filmik jak japoniec kończy tankować ale i tak po chwili mam komunikat.Spróbowałem wcześniej zniszczyć coiężarówki bez filmiku ale jak wchodze przez klape w podłodze to po chwili mi mówi szef coś oby bóg miał w opiece tajwan czy coś w tym stylu i klapa a przecież zniszczyłem ciężarówki prosze o pomoc jak to przejść

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie wiem czy to odpowiedni temat, jeśli nie to przepraszam. Czy da się jakimś programem otworzyć, ewentualnie przekonwertować muzykę z gry na mp3 ?? Bardzo podoba mi się muzyka z ostatniej misji przy windzie (podczas rzeźni). Z góry thx za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co widzę większość osób w końcu poradziła sobie z uruchomieniem SC dzięki plikom Ghosta. Mi udało się to dzięki grzebaniu w plikach gry. Jeśli więc ktoś ma jeszcze problemy z uruchomieniem gry niech sbróbuje tego:

1.Odinstaluj grę i usuń folder Splinter Cell Pl z Program Files i zainstaluj najnowsze sterowniki i DirectX. Zainstaluj grę ponownie ale nic jeszcze nie grzeb w plikach. Uruchom grę.

a)Dzięki, gra nareszcie działa!!!

b)Nic z tego, wyświetla mi się komunikat o braku pliku window.dll lub inny- patrz punkt 2.

2. Spróbuj uruchomić grę z X:Program FilesSplinter Cell PLsystemSplinterCell.exe

a)Dzięki, gra nareszcie działa!!!

b)Nic z tego, po filmiku wyskakuje błąd Gereral Protection Fault wywala mnie na pulpit resetuje się komp (niepotrzebne skreślić) – patrz punkt 3.

3. W folderze X:Program FilesSplinter Cell PLsystem znajduje się plik SplinterCellUser.ini. Otwórz go notatnikiem i na samym dole znajdź sekcję [Engine.EPCGameOptions]. Kilka linijek niżej znajdziesz „Resolution=1024x768”. Zmień wartość na 640x480. Zapisz zmiany i uruchom grę.

a)Dzięki, gra nareszcie działa!!!

b)Nic z tego, gdy tworzę nowy profil widzę jakiś szary ekran- patrz punkt 4.

4. W pliku SplinterCellUser.ini. Znowu odszukaj sekcję [Engine.EPCGameOptions] i zmień:

ją tak:

AnimatedGeometry=True

ShadowLevel=0

LightMapsLevel=0

TextureLevel=0

Resolution=640x480

AmbiantVolume=99

VoicesVolume=99

MusicVolume=99

AudioVirt=0

Sound3DAcc=false

EAX=false

InvertMouse=False

FireEquipGun=False

MouseSensitivity=50

ShadowResolution=0

EnableFadeOut=0

FadeOutNearPlane=1000

FadeOutFarPlane=1250

SFXVolume=99

Brightness=50

Gamma=50

EffectsQuality=0

FadeOut=0

VidMem=1

GraphicsCaps=2

EAX_Capable=True

Zapisz zmiany i uruchom grę.

a)Dzięki, gra nareszcie działa!!!

b)Nic z tego, po ustawieniu nowego profilu widzę szary ekran różowy pokój pomieszczenie w różowo-niebiesko-zielone pasy białe myszki – patrz punkt 5.

5. Gra ma problemy z załadowaniem pierwszej planszy. Ale i na to mamy swoje sposoby. W folderze system (oczywiście w folderze Splinter Cell PL) znajduje się programik 1_1_1TbilisiDemo.exe Uruchamia on SplinterCella od razu w połowie drugiej misji (pierwszej, nie licząc treningu). Na początku tej misji zrób sejwa. Wyjdź z gry i od razu wyłącz program 1_1_1TbilisiDemo.exe, inaczej znowu uruchomi się gra. Uruchom teraz normalnie SplinterCella i załaduj swojego sejwa.

a)Dzięki, gra nareszcie działa!!!

b)Ale ja nie wiem co się dzieje w tej misji, nie znam sterowania, chciałbym przejść grę od początku, od treningu- patrz punkt 6.

6. Wejdź do folderu maps w folderze Splinter Cell PL. Skopiuj z tąd na pulpit pliki 0_0_2_Training.scl, 1_1_0Tbilisi.scl i 1_1_1Tbilisi.scl (kopie bezpieczeństwa). Teraz z folderu maps skasuj plik 1_1_1Tbilisi.scl, a plik 0_0_2_Training.scl kliknij prawym przyciskiem myszy, wybierz Zmień Nazwę i zapisz jako 1_1_1Tbilisi.scl. Uruchom program 1_1_1TbilisiDemo.exe, podczas treningu zapisz grę (możliwe dopiero gdy spojrzysz na lampy w odpowiedniej kolejności, najpierw na tą po lewej, następnie po prawej i na górze) i wyjdź z programu. Skasuj z folderu maps plik Treningowy zapisany jako 1_1_1Tbilisi.scl i skopiuj do folderu pliki z pulpitu. Uruchom normalnie Splinter Cella.

TU WAŻNA UWAGA. GDY SKOPIOWAŁEM PLIKI Z PULPITU DO FOLDERU MAPS, GRA NIE CHCIAŁA SIĘ URUCHOMIĆ, PONIEWARZ WYŚWIETLAŁ SIĘ ZNOWU KOMUNIKAT „GENERAL PROTECTION FAULT”, KTÓRY NIE MIAŁ JEDNAK NIC WSPÓLNEGO Z PLIKIEM SPLINTERCELLUSER.INI. JEDNAK KOMUŚ MOŻE ZADZIAŁAĆ.

a)Dzięki, gra nareszcie działa!!!

b)Nic z tego, wyświetla się znowu komunikat General Protection Fault – patrz punkt 7.

7. Gdy zamiana map nie zadziałała, powtórzyłem kroki 1-5. Po zmianie nazwy pliku treningowego z tym 1_1_1Tbilisi.scl wyświetlił mi się komunikat General Protection Fault przy uruchamianiu programu 1_1_1TbilisiDemo.exe. Dokładnie pamiętałem jednak, że poprzednio program demo uruchomił mi się z mapą treningową, a komunikat pojawił się dopiero gdy skopiowałem pliki z pulpitu. Spróbowałem więc skopiować pliki z pulpitu do folderu maps, choć komunikat już się pokazywał. O ile dobrze pamiętam, nie usuwałem tym razem pliku 1_1_1Tbilisi.scl z folderu maps, lecz po prostu nadpisałem go plikiem o tej samej nazwie z pulpitu z pulpitu. O dziwo... gra zadziałała!!! Wraz ze wszystkimi mapami, ekranami ładowania i treningiem. Warto żebyś też spróbował!

a)Dzięki, gra nareszcie działa!!!

b)Nic z tego – patrz punkt 8.

8.Poproś jakiegoś kolegę z działającą wersją Splinter Cella, aby utworzył na swoim kompie nowy profil, zapisał grę na początku treningu i zgraj od niego tego sejwa. Jest spora szansa, że to zadziała.

a)Dzięki, gra nareszcie działa!!!

b)Nie mam kolegi z działającym Splinter Cellem – patrz punkt 9.

9. No dobra, napisz na lordreiden@o2.pl a prześlę ci takiego sejwa.

a)Dzięki, gra nareszcie działa!!!

b)Nic z tego, nic nie pomogło – trudno.

Sorry, że tak długo ale może choć kilku osobom pomoże.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Maniuks

dobra

to teraz ja Wam powiem tak - ten problem mi juz zniknal

rozwiazanie - wgranie od nowa direct 9.0c

mialem ale po ponownym wgraniu gierka mi weszla bez zadnych problemow

slowem WGRAJCIE JESZCZE RAZ DIRECT 9.0C BEZ WZGLEDU NA WSZYSTKO - POMOZE

sorka ghost

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu nie chcę ciągle żonglować CD jak będę chciał zagrac w Splintera.

Zawsze możesz sobie ułatwić życie programami typu daemon, cloneCD, Alcohol etc.

Ewentualnie możesz uzdrawiać grę, ale w ten sposób wejdziesz w konflikt z prawem :/ (ale że masz orginał, to przynajmniej sumienie powinieneś mieć jako tako spokojne)

Jeśli nie wiesz czemu - Podczas instalacji zgadzasz się na nie ingerowanie w grę

Jeśli nie rozmuiesz to Ci nie pomogę, sam mam z tym kłopoty (ale tylko czasami)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Maniuks

wiem ze moj post niezwiany z topiciem za co przepraszam ale jakim cudem Ty przy 2 postach masz juz 1 warna??? :D

a co do problemu direct od nowa pomogl - przynajmniej mi...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol:

Nie wiem za co łarna dostałem, prawdopodbnie za coś głupiego...

Ale ostsni raz byłem tu jakieś 6 miechów :wink: temu więc wykasowali

wszystkie moje dzieła i troszki się zdiwiłem widząc Post:1 Warn:1 8)

A dla zdesperowanych zagrać w splinter cella :arrow:

Formaci, reinstalka i voila :twisted:

A przy okazji komp będzie szybciej chodził!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grałem w tą grę ponad rok temu i doszłem bodajże do 5 albo 6 misji(głównej),bo całej nie zdołałem przejść(musiałem oddać kumplowi z pracy).Dobrze się stało ,że daliście ją jako pełniak :wink:

Trza nadrobić zaległości.

P.S.-czy posiada ktoś sejvy ze wszsytkich misji-jeśli tak mógłby mi ktoś wysłać na mojego maila.Z góry dzięki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Maniuks

szkoda ze nie powidziales tego wczesniej - przeszedlem calosc ale savy juz poszly w niepamiec...

chyba ze interesuja Cie rowniez z 4 ostatnich misji

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...