Skocz do zawartości

Modyfikacje wyglądu systemu - Pochwal sie swoim pulpitem ;-D


wiki-yu

Polecane posty

  • Odpowiedzi 2,9k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Stfu! Tak wpisałem bezmyślnie. Może i mniej wymagający, ale powiem tak - byłem użytkownikiem Visty przez jakiś czas, no i patrz pan - łaziło jak trza. Co śmieszne - na tym samym piecu. Z resztą, nie będę tutaj cytował wikipedii, ale gnome stawia na prostotę, a jakoś nie marzy mi się by codzienna praca na komputerze sprawiała mi trudności. Wystarczy już, że aplikacje muszę instalować przez terminal. Proszę nie uznawać tego za narzekania, bo prawda jest taka, że gdyby Ubuntu utrudniał by mi życie już dawno by nie istniał na moim dysku.

No... więc czas na mój nowy pulpit (Gnome), tym razem poza VS - dock, conky i cairo clock. Znów minimalistycznie, ale po nad to mangowo i japońsko. Oczywiście screen skalowany i zapisywany jako JPG (mam jakiś taki wolny transfer i nie widzi mi się wrzucanie obrazków 1280x1024 zapisanych w PNG). Dodam, że tapetę lekko podrasowałem, tak aby oczy panienki świeciły się na pomarańczowo i przy okazji zdementuje plotki - nie oglądam anime Claymore. Z resztą jak na razie mało oglądam anime.

4ef02fb2b0541b62m.jpg 76c6c094807137dcm.jpg

Na koniec tradycyjnie - proszę o komentarze i ew. rady co do ulepszeń.

Edit: Przepraszam za powtórki słowa "by". Jakoś tak się złożyło, że nie mogłem znaleźć w głowie synonimów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kong ->

Wygląda to całkiem przyzwoicie. Minimalistycznie, prawda, ale za to wszystko b. dobrze dobrane. Nie mam się do czego przyczepić (no może ten zegar, te krzaczki ^^). Tak trzymać! Stawiam 7+/10.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no no, rozwijacie sie, nie powiem. Niezly klimacik, lecz brakuje tego czegos Kong.

Sory Panowie ze to powiem, lecz wolalem stara gwardie :P

Ale skończ już. Po prostu skończ. Sam nie zrobiłeś N I C godnego uwagi a ty tu po wszystkich jedziesz i zgrywasz kurde grafika/modyfikacza. Daruj. :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem na szybko stare modyfikacje i muszę powiedzieć że nie rozumiem co Ty się tak "jarasz" tą starą gwardią (cokolwiek by to nie było). Większość ówczesnych prac wcale nie jest jakoś dużo gorszych od tych starych (pomijając osoby które dopiero co się uczą i pytają o rady). A prace które były naprawdę bardzo dobre należą do użytkowników którzy wciąż są z nami, vide. Obi-San, M@thev (sorki jeśli przekręciłem ksywkę), Paulie itd. Więc nie wiem o co Ci chodzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kong ->

Wygląda to całkiem przyzwoicie. Minimalistycznie, prawda, ale za to wszystko b. dobrze dobrane. Nie mam się do czego przyczepić (no może ten zegar, te krzaczki ^^). Tak trzymać! Stawiam 7+/10.

Dzięki wielkie! ;) Krzaczki do jedynie dodatek, który ma tworzyć swoisty "animowy" klimat. Dodałem jeszcze jeden dodatek i zalerzy mi na waszej ocenie. Specjalnie screen w najlepszej jakości. Co sądzicie o tym:

51f3dc0f348d8567.png

Warto zostawić te krzaczki jako font biurka (samego biurka!), czy może lepiej ustawić coś co da się przeczytać? Ogólnie nie patrzcie na to, że jest to jakgdyby nie czytelne, bo rzeczy zapamiętuję po ikonkach. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kong ->

Zrezygnuj z Gnome'a na rzecz KDE. Gnome z założenia miał być mniej "bajerancki". A KDE jest równie funkcjonalny i przy tym estetyczny.

Wybacz, ale piszesz bzdury. KDE w wersji 4.x jest nadal o wiele mniej funkcjonalny od linii 3.5.x do tego jest cholernie zabugowany i pamięciożerny. Nie raz nie dwa stoczyłem bitwę na temat tego, że Gnome jest mniej estetyczny co jest straszną bzdurą - wszystko zależy od odpowiedniej konfiguracji i upodobań użytkownika. Śmiem twierdzić, że możliwości dopasowania ma nawet większe niż KDE, który z założenia miał przypominać desktop Windosowy.

Dawno co prawda nie wrzucałem tu screenów z gnome'a, ale myślę że nawet taki sprzed roku się nada: http://obi-san.net/?p=36

Skoro korzystasz z linuksa, instalacja nie powinna stanowić dla Ciebie większego problemu. A instalacja na linuksie nie sprowadza się do kliknięcia 2x na ikonkę i potem "next, next" - korzystałem dawniej z rożnych wersji Mandrivy, a więc mogę coś o tym napisać.

Korzystając dawniej z Mandrivy o Linuksie wiesz tyle co ja o lotach kosmicznych - że są, że widziałem, że da się wysłać człowieka w kosmos i tyle :)

Z tego co wiem KDE 4 też można zainstalować z RPMa (mogę się też mylić), ale może lepiej zajrzeć głębiej w internet lub spytać kogoś, kto z linuksem ma do czynienia na co dzień.

Paczki RPM czy DEB nie zależą od środowiska (KDE, GNOME, XFCE) a od danej dystrybucji. RPM to domena Red Hata, tam też się pierwszy raz pojawił, natomiast DEB'y to domena Debiana i pochodnych (np. Ubuntu czy Knoppix)

mnie trochę odstrasza każdorazowe wklepywanie komend do konsoli podczas instalacji czegokolwiek.

Kolejna bzdura, dzisiejsze systemy zarządzania pakietami (takie jak np. debianowy apt) są na tyle rozwinięte i w różnych dystrybucjach tak przyjemnie obudowane, że teraz często nawet nie trzeba włączać terminala żeby zainstalować gigabajty stuffu.

wolalem stara gwardie

Dla mnie na przykład, rejestrując się w 2006 to ty jesteś nowa gwardia ;)

Ps. odcinając od tematu - mogę Wam zapowiedzieć, że właśnie w obecnej chwili powstaje mój drugi visual style, tym razem w jaśniejszych kolorach, cierpliwi zostaną wynagrodzeni :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiem twierdzić, że możliwości dopasowania ma nawet większe niż KDE, który z założenia miał przypominać desktop Windosowy.

Testowałem i wiem - zmień coś w KDE a okrzykną Cię bogiem. Tu sprawa się ma właściwie b. podobnie co w Windowsie - nie poczytasz, nikt Ci nie pomoże to g*wno zmienisz.

Co najlepsze - zassałem wersję 4.2, czyli najnowszą i tak się zawiodłem. A teraz chcą ją wprowadzić w nowym Ubuntu 9.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obi Sanie..

Chciałem napisać, że z tego co widzę, KDE jedynie posiada takie bajerancki efekty minimalizacji, otwierania / zamykania okien + przezroczystość - coś jak glass w Aero (ale nie całe okna przezroczyste, tylko obramówki i paski). A nie widziałem jeszcze Gnome'a z takim czymś. O to mi chodziło :)

A względem Mandrivy - czy to jest naprawdę taki zły system? Tyle osób pisze, że to dla początkujących, lepszy Ubuntu, a Suse to kompletna klapa. A ja się nie zgodzę - testowałem oba systemy, ostatni raz Mandrivę 2008 eXreme 2 (dobre pół roku temu) i naprawdę świetnie wygląda. Co w tym ubuntu jest takiego, że każdy go wybiera? Ja nie widze w nim nic specjalnego ;) A jak korzystałem z Mandrivy 2007 i ustawiłem sobie Gnome'a to każdy katalog otwierał się w nowym oknie, nie było cofnij/dalej. Tutaj widzę, że tego nie ma (tzn. nawigacja jest już normalna).

Szczerze mówiąc już linuksa nie używam, bo denerwowało mnie to, że jest sporo inny od Windowsa. Ciężko przyzwyczaić się do tego po tylu latach obcowania z Windą. Poza tym są kłopoty z nowymi grami.

Ale się offtopu porobiło - choć dyskutujemy o środ. graficznych - a to się zalicza do modyfikacji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety. Miałem dzisiaj kolejny format. To trzeba mieć szczęście żeby instalować Wina dwa razy w ciągu tygodnia <_<. No ale to nie o tym miałem pisać. Z racji postawienia świeżego systemu musiałem zrobić nową modyfikację. Trochę posiedziałem i oto co mi wyszło:

scr1zt4.th.jpg scr2rj9.th.jpg scr3wu3.th.jpg

Trochę minimalistycznie, ale pracuje się wybornie. Mile widziane komentarze.

PS. Zmieniłem menu Start na klasyczne. Głównie dlatego że ten VS nie ma opcji Compact przy ikonach (a z tymi wielgachnymi napisami nie da się pracować). Ale jak dla mnie - wieloletniego użytkownika Windows 95/98/2000 - taka zmiana jest całkiem przyjemna. Pokusiłbym się nawet o stwierdzenie że takie menu jest wygodniejsze niż to z WinXP ;)

[EDIT]

Mała poprawka. Nawet nie zwróciłem uwagi że dałem screena ze starą skórką do Winamp'a. Bo tak właściwie to mam taką:

scrvi2.th.jpg

No, sorry za zamieszanie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach, nie ma to jak pasujące do całości menu. B3rt, nie wiem co ty masz za świra, ale widzę, że lubisz takie "śmieszne" tapetki. W tym sęk, że takich nie lubię, ale nie będę odejmował za nią oceny.

Ale do rzeczy - podoba mi się ta ikonka otwierająca menu start, dalej - zestaw ikon pasuje do tapety. Są dwa minusy - Winamp i pasek "start". Oba są zbyt oldschoolowe do całości. -8/10

Edit: No to w takim razie +8/10. Skórka niezła, pasuje do całości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Srednio mi sie to podoba, Orth. Fajny bajer z tym, ze pasek na dole jest przezroczysty, ale bylo by jeszcze lepiej, gdyby czesc, ktora sie wysuwa tez taka byla xD

5/10

PS. Widze, ze lubisz Emo dziewczyny. Emm, chodzilem z jedna, lecz po 2 latach wysiadlem :P

PS2. Paulie cos o tym wie xD :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Orth:

Ogólnie moim zdaniem średnio, nie moje klimaty. Praktycznie mało zmian, jednak tyle ludzi lubi skin Visty, że mnie nie dziwi to, że nic nie zmieniata. Na drugimi screenie dziewczyna robi śmieszną minę ^.^

PS. Widze, ze lubisz Emo dziewczyny. Emm, chodzilem z jedna, lecz po 2 latach wysiadlem

Żyłka Ci pękła? ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paulie

@b3rt - troszkę jakby powtórka z rozrywki, bo miałem coś podobnego już... rok temu? Ale nie czepiam się, bo naprawdę nieźle to wyszło. 6+/10

@Priv - XDDDD Kocham :* ;]

@Nick - Kurcze pieczone :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czizas jakie przemyślenia :D jak się coś wali w związku to albo trzeba podwinąć ogon i spadać albo wziąć się w garść i naprawiać, bo dziewczyny to wszystkie

cholery

:D tylko trzeba pamiętać o jednym "babeczki mają tak jak by "pierwszeństwo"". Koniec offtopu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pulpit ograny, ale wygląda nawet estetycznie ;3

Znacie jakiś program dzięki któremu można to coś ukryć? unsure.gif

1. RMB na pasku star.

2. Właściwosci...

3. "Customize" (mam ang. Windowsa, nie wiem jak to po polsku jest ;p)

4. Ustawiasz sobie.

EDIT:

Jakby co, spamuj na GG ;x

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...