Skocz do zawartości

Modyfikacje wyglądu systemu - Pochwal sie swoim pulpitem ;-D


wiki-yu

Polecane posty

@Hinata20

Masakra! Ale po kolei:

- Zwariowana tapeta. Ale w sumie daje rade. Tu się nie czepiam ;)

- Dock. Tu to piękna jazda. Normalnie ikonki wręcz niewidoczne (maleństwa takie), a przy powiększenie wielkie na pół pulpitu. Do tego dock ewidentnie nieskonfigurowany (standardowe ikony, wszystkie ikony takie jak po instalacji, żadnych własnych skrótów itd.). Do poprawy.

- To samo co u czyzyka. Jak już masz docka to po co ci ikony na pulpicie? Jeszcze w takiej ilości? Zrób z tym jakiś porządek, bo bałagan straszny (a mówili że to ja mam bałagan z pomieszaniem :P). Do tego na pulpicie masz te same ikony co w docku (kosz, Mój komputer). Po co się pytam?

-VS Zune - może nie jest tak ograny jak Vista, ale i tak pojawiał się tu dość często. Ale szczerze powiedziawszy mi też się podoba, więc się nie czepiam ;)

To chyba by było na tyle ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,9k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Postanowiłem odświeżyć swojego XP, stawiając na minimalizm i jasne barwy. Efekt osobiście mnie zadowala, ale miło byłoby usłyszeć zdanie innych:

screenrx7.th.jpg

Edit:

Na życzenie:

screen2bs9.th.jpg

Tutaj muszę nadmienić, że specjalnie z w ikonach nie grzebałem, ot, zmieniłem tylko te główne systemowe (mój komputer, dokumenty, hdd) nie ruszając reszty. Przy okazji zapytam: jest możliwość zmiany ikony napędu DVD? IconTweaker nie oferuje takiej możliwości (albo przynajmniej ja nie znalazłem).

I jeszcze z Foobarem:

screen3sz5.th.jpg

Konfig znaleziony na deviantarcie, jakoś nie mogę sam rozgryźć tych Paneli UI...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda niewiele zmieniłem na swoim pulpicie od czasów ostatniej modyfikacji, ale nie byłbym sobą gdybym przez tyle czasu nic nie pokazał :P

scr1ej3.th.jpg scr2oq5.th.jpg scr3ht3.th.jpg

- Wiem, wiem że tapeta jest prawie tak ograna jak VS z Visty. Ale co ja poradzę że tak mi się podoba ;)

- Wyjątkowo screen bez Winamp'a. Nie chciało mi się go włączać specjalnie do screen'a. Ale w sumie od ostatniego razu nic nie w nim nie zmieniałem, więc dużo nie tracicie ;)

Komentarze oczywiście mile widziane ;)

==================================================================

Nawet nie zauważyłem kiedy stuknęło mi 500 postów i zostałem Elfem :). Ależ to leci...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyskoczyło sporo wyników ;P tylko problem w tym że google chyba olewa to słowo ;] część wyników to HDR in oblivion czyli po prostu wali po oczach, a część głupia, chociaż kilka znalazłem ;]

a oto moja skromna winda :)

screenhs4.th.jpg

MATKO KOCHANA. Dosyć cęsto odwiedzam ten temat, a tu tyle przybyło. Ale po kolei.

Hinta: Zune to motyw OKLEPANY - podobnie jak Vista. Poszukaj UXTHEME Multi patcher for Win Xp Service Pack X (w miejsce X wstawić odp. cyferkę..). Bałagan na pulpicie - jakich mało. Co to ma być, kurza twarz? ;)

PeQ --->

Widać, że się starałeś. Ale nie oczekiwałbym po tym owacji na stojąco. Do informacji - jak dla mnie 5/10

b3rt --->

Podoba się. Tapeta również oklepana (zdaje się z Bety Visty, bo miałem ją), ale całość ładnie skomponowana. 7+/10.

vasco666 --->

Tragedia w całym tego słowa znaczeniu. Równie obrzydliwej tapety dawno dane mi było widzieć. Siadaj, 3 na szynach, za starania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hem hem hem...

Taa, moze i lepiej niz poprzednie, lecz:

- VS troche nie pasuje do reszty.

-Wlasciwie malo pokazales, mogl bys pokazac jakis folder, menu start, moze jakiegos odtwarzacza muzy (no chyba ze nie sluchasz muzy na kompie, to co innego).

+Ladna tapeta

+ikonki pasuja do tapety, lecz tylko do tapety

jak narazie 4/10

Zmien VS, pokaz playera to pogadamy xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Wlasciwie malo pokazales, mogl bys pokazac jakis folder, menu start, moze jakiegos odtwarzacza muzy (no chyba ze nie sluchasz muzy na kompie, to co innego).

pokaz playera to pogadamy xD

Czy z Twojego założenia wynika, że każdy używa kompa do słuchania muzyki, a jak już to musi używać takie playera, którego da się zmodować?

Slepote w pewnym stadium da sie leczyc ...

Vasco - tapeta jest swietna. W kazdym razie, mnie sie podoba. Ale jak to napisales, kwesta gustu :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam__R, ale że jak? :P Sama tapeta Cię odstrasza, czy ogólnie nic do siebie nie pasuje? Tapeta, rzecz gustu - mnie się podoba.

Właśnie głównie o tapetę się rozchodzi. No co jak co, ale nie ustawiłbym sobie tapety z czerepem / krzyżem / znakiem 666 / "zieleniną" z kolorami czerwony, żółty, zielony / znaczkiem BMW lub NIKE czy czymkolwiek tego typu. A całkiem sporo osób tym się po prostu jara - ja tego nie rozumiem. Mi to podchodzi (bez obrazy) pod wiochę. Nie mam na myśli tutaj Twojej tapety dosłownie, ale jest masa innych o niebo ładniejszych tapet. Nie musisz od razu sobie ustawiać krajobrazu, ale coś innego.

Czas zmian. Teraz przerobiłem swojego Ubuntu w Windows Media Center. Nie miałem innego pomysłu, a coś musiałem zrobić, bo nieźle mnie korciło.

Od biedy ujdzie. Wciąż obserwuję Twoje zmagania, ale nie jest za rewelacyjnie. Wiem, że z linuksa można wycisnąć o wiele więcej - trzeba tylko wiedzieć, jak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kong ->

Zrezygnuj z Gnome'a na rzecz KDE. Gnome z założenia miał być mniej "bajerancki". A KDE jest równie funkcjonalny i przy tym estetyczny.

Zobacz sobie przykładowy screen z KDE 4.2:

http://www.kde.org/announcements/4.2/screenshots/desktop.png

Tutaj możesz go pobrać:

http://www.kde.org/download/

Skoro korzystasz z linuksa, instalacja nie powinna stanowić dla Ciebie większego problemu. A instalacja na linuksie nie sprowadza się do kliknięcia 2x na ikonkę i potem "next, next" - korzystałem dawniej z rożnych wersji Mandrivy, a więc mogę coś o tym napisać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystam z Linuxa, to fakt, jednak jestem początkującym userem (od niedawna znam na pamięć komendę na logowanie się do super administratora). Z KDE zobaczę, obecnie napierdzielałem się z nowym VS'em i dodatkami przez godzinę i nie mam siły nawet patrzeć na tar.gz'ety itp.

Nowy styl to niespodzianka, obecnie w fazie prób. Za niedługo wstawię tradycyjne 3-2 screeny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Względem instalacji zawsze możesz spytać na forum CD-A w odp. temacie, albo przeglądnąć Google'a. Linux nie dla mnie, ale nie jest to aż tak trudno.. mnie trochę odstrasza każdorazowe wklepywanie komend do konsoli podczas instalacji czegokolwiek. Są jeszcze instalacje samorozpakowujące się (RPM), ale chyba nie wszystko da się pobrać w tym formacie. Tutaj świetna strona z RPMami (a więc prosta instalacja gwarantowana): http://rpm.pbone.net/

Z tego co wiem KDE 4 też można zainstalować z RPMa (mogę się też mylić), ale może lepiej zajrzeć głębiej w internet lub spytać kogoś, kto z linuksem ma do czynienia na co dzień.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałeś o formacie DEB. To jest coś w stylu .exe - instalacja to tylko, w tym wypadku, jedno kliknięcie. A wpisywanie do terminalu nie jest takie złe, wynagradza to dużo aplikacji w repo, wygląd no i kilka innych smaczków.

Przekonałeś mnie bracie do KDE 4, znalazłem w google poradnik co do instalacji. Plik znajduje się w repo, sam z resztą w Synapicu jakieś pliki, ale nie wiedziałem co i jak. Plik dużo waży, więc mam nadzieję, że będzie to ładnie wyglądało.

Edit: No i się zawiodłem na KDE 4. System jest makabryczny, na moim kompie, na którym Wiedźmin chodził na max (Windows XP), muliło Wow'a na Wine. Dodatkowo Amarok włączył się od razu gdy chciałem przeglądać folder "home". Jednym słowem - makabra. Na dodatek Amaroka nie dało się wyłączyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...