Skocz do zawartości

Modyfikacje wyglądu systemu - Pochwal sie swoim pulpitem ;-D


wiki-yu

Polecane posty

  • Odpowiedzi 2,9k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

@Andy

Naprawdę fajny pulpit. Schludnie, pusto (w znaczeniu pozytywnym), fajna tapeta, niezłe ikony. Ogólnie jest to wygląd jaki bym sobie z chęcią ustawił (głównie ze względu na ciemną kolorystykę i sterylność). Mocne 9

A może ktoś się wypowie na temat mojego pulpitu. Bo nawet nie wiem czy dobry :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozumiem masz Vistę (z tego co pamiętam? A może się mylę?). Ściągnij więc Vista glazz i go odpal. Gdyby potrzeba było uprawnień, uruchom to jako administrator, lub zaloguj się na konto administratora.

~~

Ouh.. nawet nie zauważyłem, że to już 600 post :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@NightPlayer

Mam wybitny antytalent do udzielania wszelakich porad, ale postaram się napisać wszystko dokładnie ;) . Porady dotyczą systemu Win XP. A więc na początek...

...theme

Tu od początku można pójść na łatwiznę i ściągnąć programik który prawie całą czarną robotę zrobi za ciebie. Można się w te zamiany bawić ręcznie, ale jest z tym trochę roboty. Musisz poszukać programu co się nazywa uxtheme Multi-patcher. On sam zamieni potrzebne pliki systemowe automatycznie dobrane do twojej wersji SP (WAŻNE: Nie znalazłem patchera do Windowsa z SP3. Więc jeśli masz SP3 to musisz poszukać dokładniej. Nie mówię że go nie ma - po prostu ja nie znalazłem). Jeśli już znajdziesz i ściągniesz ten programik to po prostu go uruchom i stosuj się do instrukcji na ekranie.

Kiedy zamienisz już pliki systemowe przyjdzie czas na dobranie stylu, czyli tzw. theme. Wydaje mi się że najwięcej można ich znaleźć TUTAJ. Kiedy już znajdziesz interesujący cię styl, po prostu ściągasz go na dysk (download masz po lewej, obok obrazka). Następnie rozpakowujesz ściągnięte archiwum do foldera Windows->Resources->Themes. Na końcu tylko wchodzisz do rozpakowanego właśnie foldera i klikasz na ikonkę stylu (podpisana jest "Plik stylu wizualnego Windows" czy tak jakoś"). O ile wszystko dobrze poszło powinieneś się cieszyć nowym stylem ;)

PS. Jeśli w którymś miejscu się pomyliłem to niech mnie ktoś poprawi. Ja tak robię od lat i zawsze mi działa :P

Udało mi się znaleźć ten program pod SP3 na jakimś angielsko jezycznym forum :P Sciagnalem pierwszy lepszy theme i działa :D WIELKIE DZIĘKI !!!! Polecam wszystkim zaprawdę świetnie to wygląda ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Andy

Rewelacja. O ile nie lubię za bardzo minimalizmu, o tyle twój pulpit bardzo mi się podoba. Zwłaszcza tapeta. Bardzo, bardzo dobrze. No i faktycznie - niewiele się w sumie zmieniło od ostatniej prezentacji ;)

Tak sobie przeglądam te wasze screeny, i tak się zastanawiam - co mną kierowało że zamieściłem takie barachło na poprzedniej stronie :D. Ale byłem po imprezie, więc można mi wybaczyć ;) Zatem po małych zmianach daje nowe screeny. Tamte z poprzedniej strony się nie liczą ;)

scr1id5.th.jpg scr2do2.th.jpg scr3sw7.th.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozumiem masz Vistę (z tego co pamiętam? A może się mylę?). Ściągnij więc Vista glazz i go odpal. Gdyby potrzeba było uprawnień, uruchom to jako administrator, lub zaloguj się na konto administratora.

~~

Ouh.. nawet nie zauważyłem, że to już 600 post :)

Tak, mam Viste. Hym, uzylem programu ktorego poleciles i niestety, ale to nic nie dalo, albo musze cos jeszcze zrobic. Wlaczylem go, wszedlem na pierwsza ikone, nastapil reeboot ( ktory mial nastapic), wszedlem w druga ikone, dalem patch style czy cos takiego i nic. Klikam na styl i nic sie nie dzieje. ocb?!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

b3rt, u Ciebie też ładnie.

Dock trochę mi nie podchodzi, ale reszta bez zarzutu. Co prawda nie trafia to w mój gust, ale chcę być obiektywny (jak widzisz dla mnie minimalizm jest najważniejszy).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema, Zainstalowałem Stylera, i teraz gdy chcę zrobić toolbar, to niestety, oryginalne "Wstecz" itp. zostaję, a nowe jest pod nim, przy pasku adresu, co robię źle?

Musisz w menu Widok->Paski narzędzi wyłączyć Pasek adresu oraz Przyciski standardowe.

Daję to jako ciekawostkę - http://picasaweb.google.pl/andy2004.nf/ArchiwumPulpitW#

Niektóre konfigi pewnie pamiętacie smile.gif

No niektóre pamiętam. Ale i tak najlepiej ogląda się te najstarsze: theme Zune bądź inny Vista Inspirant, masa ikonek na pulpicie, często porozrzucanych bez większego porządku, tapeta nijak nie pasująca do całości, standardowe ikony i zadowolenie że wszystko ładnie wygląda ;). Ja niestety nie mam swojego archiwum modyfikacji, ponieważ przedtem nie robiłem screenów (bo nie miałem po co). A szkoda, bo też parę "perełek" było ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale i tak najlepiej ogląda się te najstarsze: theme Zune bądź inny Vista Inspirant,

Nigdy nie używałem Inspiranta ani innych programów tego typu.

Tzn. użyłem raz, ale na początku 2007 r. chyba i żałowałem później. Jednakże tego nie mam na screenie ;)

masa ikonek na pulpicie, często porozrzucanych bez większego porządku, tapeta nijak nie pasująca do całości, standardowe ikony i zadowolenie że wszystko ładnie wygląda

Zadowolenie było zawsze. Ale te starsze wyglądają okropnie jak porówna się do dzisiejszych :) Ale cóż, kiedyś się nie wymiatało tak jak dziś, hehe ;d

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daję to jako ciekawostkę - http://picasaweb.google.pl/andy2004.nf/ArchiwumPulpitW#

Niektóre konfigi pewnie pamiętacie smile.gif

No jest pare "kfiatków" (mówi to ten co jeszcze niedawno robił podobne, jeśli nie gorsze :P ), ale jest też pare ciekawych prac. Ja tam swoich pierwszych "modyfikacji" nie pokaże bo nie chce odstraszyć ludzi od tego tematu :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...