Skocz do zawartości

Modyfikacje wyglądu systemu - Pochwal sie swoim pulpitem ;-D


wiki-yu

Polecane posty

Nieee ;(

Znowu VS z Vistą na czele, ludzie ja już nie wiem, śmiać się, czy płakać? (powtarzam się?)

Wystarczy ruszyć głową, creative, oto stosowny link; Trzymam kciuki, abyś sobie poradził :)

http://www.deviantart.com/#order=9&q=visual+style

Poniżej toolbary do Stylera;

http://www.deviantart.com/#order=9&q=styler+toolbar

Naprawdę świetne tapety (czytajcie prawa autorskie!):

http://www.deviantart.com/#order=9&q=wallpaper

A do Docka znajdź sobie sam, to nic trudnego, jak Google... a korzystać z wyszukiwarek powinien każdy się nauczyć.

I co ważne z sensem, a nie po 5 minutach pisze "nie ma tego w necie, nie szukam dalej!" - otóż błąd! Wszystko jest! Trzeba tylko się nauczyć szukać z głową..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,9k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Hej wam!

Ostatnio pulpit miałem raczej w stagnacji, ponieważ jak już miałem czas, żeby skorzystać z komputera - to jak najszybciej i tylko w konkretnym celu, więc nic się nie zmieniało. Teraz specjalnie też się nic nie zmieniło, ale myślę że warto się przypomnieć ;)

xp84us9.th.jpg xp85vt5.th.jpg xp86sf1.th.jpg

Vs: Sona

Wall: glaciar vale house

Tlen: Le Dark

Opera: m6black

Dock: HP

Foobar: columns ui

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Em, az tak tragicznie nie jest, da sie to przeciez przerobic :D

Po pierwsze, zmien skorke Visty (ludzie, co wy z nia macie? :P ) na jakas czarna, bedzie to dobrym kontrastem do tapety :)

Winamp, oj zmien go, bo do nieczego nie pasuje.

I podstawki pod ikonki od ObjectDocka :)

Mysle, ze jak to zmienisz, to bedzie lepiej :P ale napewno nie oczekuj na 10/10 :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem poprawić błędy pokazane przez Nicka Wazalskiego i oto co mi wyszło-

http://img222.imageshack.us/my.php?image=mjpulpittd0.png

wywaliłem podstawki pod ikonki w ObjectDocku,

zmieniłem skórkę winampa- IMO ta bardziej pasuje,

no i wróciłem do wyglądu starego, zwykłego XP, tyle że czarnego.

Trochę lepiej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy komputerek, więc wypadało zadbać, by wyglądał jakoś, a nie jak XP Home ;]

i tak, nie mylicie się, to jest 1024x600... Niestety moja matryca 10,2" więcej nie wyciąga ;p

scrsht1xm2.th.jpgscrsht2vc0.th.jpgscrsht3he1.th.jpg

ewentualnie

scrsht4au2.th.jpg

VS - area o4.2 by heylove; zmodyfikowana*

Dock - custom**

Icons - GuideSign Simple - White by digitalchet

WP - (img1-3) flora-tekna (pattern), (img4) black mosaic (pattern); zmodyfikowane***

do tego kursory Entis Cursors -- with NO TILT by BriAnnM

Tapety tymczasowe, dopóki nie znajdę/zrobię czegoś lepszego w tym schemacie kolorów.

(być może na zieleń w roli głównej się zdecyduję, wtedy odpowiednio zmienię kolorki ikonek docka)

*) bo oczywiście nikt nie dba o to, by dołączone do theme'u fontu miały polskie znaki... Więc zamiast całego zestawu ładnych, modyfikowanych AvantGarde jest stary dobry Arial ;] robota głupiego, a zmieniłem tylko 1 z 6 wersji kolorystycznych... ~.~

**) zwyczajna Verdana

***) korekcja gamma, brightness&contrast

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie w moim guście, ale estetycznie zrobione. Szkoda tylko, że skórka od tlenu zwykła...

Wolałem native dać, żeby się dobrze zgrywało z reszta, niż szukać czegoś przybliżonego, ale 'customowego'. Tak samo z Operą. Zresztą - skoro powłoka systemu nie jest zwykła, to taka native też jest poniekąd niestandardowa ;) Ale rozumiem, o co chodzi (ikonki, przyciski itd).

Generalnie starałem się tak robić, żeby nie musieć potem już wiele mieszać, jeśli mi się znudzi ten konkretnie wygląd, a nadal mieć w miarę zgraną, harmonijną całość. Dlatego 'less is more' :)

Jeśli zainstaluję WinAmpa albo innego foobara, to się oskórkuje, ale na razie nie mam potrzeby. Do słuchania muzyki jest iPod, a do wideo wystarczy MPC, który ma systemowego shella...

W sumie jedyne co mi nie 'gra' wizualnie to Office 2007 i Google Chrome (plus ikonki, musiałbym ich masę podorabiać i podmieniać biblioteki, żeby wszystko dokumentnie podmienić).

Musze przyznac, ze bardzo ladnie i estetycznie to wyglada :)

Widze, ze nowy modyfikator nam doszedl :P

Nie wierzę! Topicowy Petroniusz zaakceptował! w00t.

Takie pierwsze koty za płoty, zżarło mi to trochę za dużo czasu, żebym miał ochotę się w to bawić często. Sedzę w domu, nudzę się, to zrobiłem, przy okazji bawiąc się nowym nabytkiem :)

PS - właśnie podpiąłem dużego LCD i na nim pulpit też się niezgorzej prezentuje, choć pustawo wtedy jest już mocno.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odtąd mój system oceniania będzie nieco bardziej rozbudowany - dzięki czemu będzie dokładnie wiadomo co jest NIE TAK, a co jest na przyzwoitym poziomie. A to wszystko po to, bym nie musiał stawiać samych 0/10 oraz 10/10 :)

Theme usera k0nrad

Tapeta 7-/10 (szczerze mówiąc bardziej jak deseń niż tapeta, stąd only 7-)

Visual style 7/10 (generalnie OK, ale ja bym go nie ustawił.. taki troszkę archaiczny, ale tylko troszkę ^^)

Tlen skin n/d (ja tu nie widzę zmiany - skórka natywna :P)

Opera skin 7/10 (ogólnie jestem NIE za Operą, ale wygląda znośnie)

Tapeta II n/d (odnosze się do tego co napisałem na temat pierwszej)

Ocena ogólna 7-/10 (ogólne wrażenie jest całkiem znośne, tzn. rzeczywiście lepsze od standardowej Luny Xp, ale są naprawde lepsze zestawienia).

BTW, gdzie się podział pasek z buttonami w exploratorze?

Jesli chciałeś go ukryć, to polecam darmowy program Styler który w prosty sposób zmienia te buttonki na dużo ładniejsze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Visual style 7/10 (generalnie OK, ale ja bym go nie ustawił.. taki troszkę archaiczny, ale tylko troszkę ^^)

Opera skin 7/10 (ogólnie jestem NIE za Operą, ale wygląda znośnie)

Archaiczny? Co w nim takiego archaicznego? Brak przezroczystości i pseudo-3d? ;] Minimal hi-contrast, ot co.

A Opera nie jest oskórowana, ma tryb nauralna windows włączony i tyle :)

BTW, gdzie się podział pasek z buttonami w exploratorze?

Jesli chciałeś go ukryć, to polecam darmowy program Styler który w prosty sposób zmienia te buttonki na dużo ładniejsze.

Yup, chwilę się Stylerem bawiłem. Póki nie zmajstruję doń własnych, bardziej pasujących do skina ikonek, wolę mieć poukrywane ;] Czyli przez tydzien może... I tak za dużo czasu mi ten mój Wicherek zabiera...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, nie powiem, nazwa mi sie podoba :)

HUH @_@ Petroniusz. Petroniusza widzieliście, naspamował i już spec, proooszęęę was. :]

>>się, widzę, rozumiemy :P [k0n]

A co do pulpitu k0ndzia.

Wersja z tą tapetą bardzo mi się podoba, tylko wszystko takie jakby "pre-alfa". Dopnij wszystko "na ostatni guzik" i będzie git. :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Archaiczny? Co w nim takiego archaicznego? Brak przezroczystości i pseudo-3d? ;] Minimal hi-contrast, ot co.

A Opera nie jest oskórowana, ma tryb nauralna windows włączony i tyle :)

Mi chodziło o to, że te kolorki na pasku okien to są takie jak w Windowsie 98 - czyli przejście z koloru na kolor..

A ja np. wolę takie skórki, gdzie okienka są takie jakby "szklane" (ale nie żadna przezroczystość, zwykły Visual Style).

Obecnie używam tego:

http://lassekongo83.deviantart.com/art/Hyd...-Style-90712723

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi chodziło o to, że te kolorki na pasku okien to są takie jak w Windowsie 98 - czyli przejście z koloru na kolor..

A ja np. wolę takie skórki, gdzie okienka są takie jakby "szklane"

No to mówię, pseudo-3d (+ połysk). Rzecz gustu, mi się takie znudziły, po 2 latach używania VistaXP lub Aero, a przedtem Luny... Stąd taka prosta skórka.

Nawiasem mówiąc, całe to moje męczenie się z przerabianiem VSa w ThemeBuilderze (podmiana fontów) było zupełnie zbędne, jak się okazuje... Wczoraj odkryłem, że Styler ma zakładkę do zabawy czcionkami ~.~ A, no i oczywiście toolbar też już jest gotowy, skórkę do Tlena też znalazłem (pod area o4, więc różni się minimalnie), po zabawie kolorkami spasowanie jest myślę przyzwoite. Zrzuty polecą jak jeszcze ikonki kompleksowo załatwię, bo nie podoba mi się, że mam tu i ówdzie 'dziurawy' ten zestaw - wyznaję zasadę 'wszystko albo nic' w takich wypadkach ;p.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
hm... Jeszcze tylko Yztoolbar, zmiana widoku okien i będzie cacy. tongue.gif

Bardzo estetycznie to wygląda, szczególnie "czysty" pulpit. :]

Jeszcze bym to wiele zrobił, ale laptop mocarny nie jest i sprawność musi jako taką mieć. Więc niczym go już nie dociążam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beznadzieja. Co Ci po mac'owych ikonek, skoro do nieczrgo nie pasuja? Mozna bylo to lepiej zrobic, niestety, Tobie nie wyszlo. Popraw ikonki i powinno byc lepiej.

Aż dostałem tej, no, jak jej tam... aplepo... alopeks... apopleksji ;]

Człowieku, one perfekcyjnie pasują do tej bajkowo-surrealistycznej tapety. Porąbane to jest, i wygląda super :D.

I słuchaj dobrej rady pauliego, bom jeszcze nie widział ani jednego twojego pulpitu, a krytycznych postów z objazdem ex cathedra - od groma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...