Skocz do zawartości

Gothic 3 - gra bardzo często się zacina


ReaV

Polecane posty

Witam ! W bodajże czerwcu lub lipcu już dobrze nie pamiętam kupiłem Gothica 3 w Playu. Gdy zainstalowałem gre strasznie mi się cieła.. potem zapomniałem o tej grze i właśnie teraz naszła mnie chęć na gre.. No więc jak już wcześniej wspomniałem gre mi się zacina :/ Sprzętem spokojnie spełniam wymogi na najwyższe z możliwych.. Posiadam system Windows 7 Ultimate ( zgodny z XP więc nie ma problemu z odpaleniem gry ) tyle, że gra strasznie się zacina. Pobrałem community patcha 1.74 ze strony cd projektu ( który jak wiadomo jest wiarygodnym źródłem ) i na zwykłej podstawce gothica bez patcha mam takie same lagi jak na patchu.. Nie moge znaleźć żadnej sensownej pomocy na ten temat a szukałem sporo czasu.. Więc może ktoś zna jakiś sposób na to żebym mógł sobie komfortowo pograć ( żeby się nie cieło i wgl. ) ? Jeżeli potrzebujecie jakiś dodatkowych informacji w celu pomocy mi to prosze pisać w tym temacie wszysto powiem co i jak. Z góry dziękuje i pozdrawiam.

Zapoznaj się z zasadami nazywania tematów w Pomocnej Dłoni, następny tak nazwany temat poleci od razu do kosza - Cragir

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekaj,czekaj. Zacina się tylko na najwyższych czy niezależnie od poziomu detali ?

Bo jeśli na najwyższych, to wiesz - Gothic 3 jest grą , która potrafi się zaciąć na każdym sprzęcie.

Druga sprawa to , czy gra zacina się cały czas, czy tylko czasami?

Bo wiesz, grałem na 768 mb ramu , 2 ghz i Fx5200 na najniższych i tylko raz na jakiś czas zahaczyło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest tak, że nie ciągle laguje tylko tak co 2 sekundy ok. i laguje tak samo na każdym poziomie detali itd. Mój sprzęt:

Procek: Athlon II 2x 3ghz

Ram: 3 gb

karta graficzna: nvidia geforce gt240 1GB GDDR5

Dysk twardy: 500 GB

To chyba wszystko co jest wam potrzebne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko podczas gry mam powyłączane i dalej nie wiem co robić :( miałem nadzieje, że ten community patch 1.74 pomoże ale nici z tego.. :(

@Edit: Kolega mi poradził instalacje community patcha 1.73 zamiast 1.74 więc chyba spróbuje bo nie mam nic do stracenia a wy co o tym myślicie ? Aha i nadal proszę piszcie propozycje rozwiązania problemu..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem Gothica 3 w Playu

Pokarało :D

Kiedy, ostatnimi czasy formatowałeś komputer? Nie pojawiają Ci się żadne tego typu problemy w innych produkcjach?

Na początek proponuje Ci podstawowe czynności o których warto wspomnieć przy rozwiązywaniu każdego problemu, dlatego tak też robię(Przydałby się imo, poradnik odnoszący do takich działań o ile jeszcze takowego nie ma).

Przeczyścić komputer możliwymi programami(jeżeli takowych jeszcze nie posiadasz). Do wyboru jest wiele, m.in: Wise Registry Cleaner; CCleaner; Odkurzacz etc - skupiłbym się na uporządkowaniu rejestru, a to nie będzie trudne, gdyż wszystkie wcześniej wymienione, są w języku polskim.

Proponuje, również zaktualizować wszystkie sterowniki i odinstalować zbędne artykuły naruszające optymalne działanie

Reasumując, postaraj się doprowadzić System do jak najlepszej postaci. Skorzystaj również z Defragmentacji Dysków. Zrób to jednak za pomocą: JkDefrag GUI gdyż ten standardowy jest raczej mało pomocny.

Dowiedziałem się, że na Windows 7 64-bit działają wszystkie części Gothica, a taki rozumiem masz?

W7 zaopatrzony jest w biblioteki DirectX 10 i 11, ale brak w nich wielu plików ze starszej wersji DirectX 9 - np. d3dx9_xx.dll (w miejsce xx są liczby). Pliki z tej "rodziny" są niezbędne do działania Gothiców i starszych gier, które wyszły przed rokiem 2007, czyli wtedy, kiedy weszły pierwsze gry oficjalnie współpracujące z Vistą. Polecam instalację DirectX z: link - powinno pomóc w 90%, jeśli nie, to instalacja starszych wersji sterownika karty graficznej (lub nowszy sterownik w przypadku kart Radeon). Posiadam Gothica 3 z gazety Play w wersji 1.6 (ostatnia oficjalna wersja gry), polecam także patcha 1.74. Przechodziłem grę na patchu 1.72 i nie występują żadne bugi, o których piszą na forach. Wersja premierowa 1.08, a wersja 1.6 lub fanowska 1.74 to dwie różne "bajki".

EDYCJA:

Ale po co formatować komputer?

"Ale" ja jedynie zapytałem :wink: . Próbowałeś odinstalować grę i wgrać patcha 1.72, jak wyżej "przywołałem"?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po co formatować komputer ? jak mam go od lipca... Sterowniki wszystkie aktualizowałem, zbędnego szmelcu i śmietniska na kompie nie mam... z directem też zrobiłem to co trzeba i nadal mam to samo :( Dla jasności mam windows 7 ultimate 64 bit.

@Edit: Czy jest ktoś w stanie w ogóle mi pomóc ? :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...