Skocz do zawartości

Gothic 3 - zbyt niska reputacja w Monterze


Smoku

Polecane posty

Wiem, głupi jestem, że mnie to badziewie podkusiło...

Sytuacja jest następująca - mam 71 pkt reputacji, a muszę mieć 75 pkt żeby dostać się do zamku, pogadać z Varekiem i rozpocząć rewolucję. Kłopot polega na tym, że skończyły mi się zadania, na których mógłbym zdobyć reputację - pokonałem wszystkich na arenie, doniosłem Marikowi na wszystkim za wyjątkiem szpiega, bo chcę pomóc buntownikom, załatwiłem kwestię mleka i ziarna, orkowy kowal nie chce ze mną gadać po tym, jak w imieniu Soboty odebrałem mu niewolnika i dałem w krzywy ryj, jak się próbował stawiać, nie wykonałem zadań niewolniczych, bo jako prawdziwy buntownik powiedziałem nadzorcy, żeby się chędożył i teraz on też nie chce ze mną gadać, więc straciłem możliwość wykonania kilku questów i tym samym zdobycia Montery dla buntowników. Jedyną opcją byłoby wsypanie szpiega i pomoc orkom, ale po pierwsze nie chcę im pomagać, a po drugie byłem już w Okarze z listem, więc i tak nie mam n niego dowodów.

Słowem jestem w kropce i nie jestem w stanie ani uratować Montery, ani zniszczyć Okary. Czy ktoś wie jak jeszcze mogę zwiększyć reputację w Monterze, ewentualnie jakiego użyć kodu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz save'a sprzed Montery? Te zadania dla Montery nie są wymagające więc jeśli masz save to zacznij "zdobywać" Monterę jeszcze raz :smile:

Podpowiem Ci jeszcze jakieś zadania , które może ( choć niekoniecznie ) pominąłeś:

1. Basir ( z karczmy) chce swoją starą złotą szkatułkę - jest na jednej z dróg prowadzących do Montery, w szczątkach karawany. ( reputacja Asasyni +1)

2. Dennis chce żeby Bradley lepiej traktował niewolników - Dennis jest na farmie obok miasta , przekaż jego żądanie Bradleyowi( reputacja Montera +4 )

3. Kelvin wraca do pracy w świątyni- Kelvin jest na farmie obok będzie się wymigiwał , zmuś go ( reputacja Montera +2 )

4.Niech najemnik Trano dowie się ,że nie dostanie pensji - udaj się pod wieżę i postrasz Trano obcięciem żołdu ( reputacja Montera +4 )

5. Odbierz daninę z farmy Domenika - zleca Bradley, Domenika spotkałeś na pewno po drodze do Montery, to ten gość co kazał Ci sie stawić u Marika i pokazał dwie drogi do Montery ( reputacja Montera +6 )

.... to chyba tyle , próbuj :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie mam save'a - za późno się zorientowałem, że może być problem z poziomem reputacji. Co do questów:

1. zrobione

2. Z jakiegoś powodu nie mam takiej opcji dialogowej u Dennisa

3. Kelvin nie ma żadnych opcji dialogowych

4. zrobione

5. zrobione

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze taki sposób : jeśli masz czar ,który wymazuje twoje występki co do określonych postaci - rzucasz czar na konkretną osobę i ta zapomina o złośliwościach i znów jest do ciebie przychylnie nastawiona. Możesz rzucić ten czar na Bradleya lub orka kowala , choć co do tego drugiego to nie wiem czy daje jakieś questy, chyba potem może z tobą handlować i uczyć. Czar można łatwo znaleźć lub kupić ,jeśli nie masz to poszukaj.

Z tym ,że rzucenie czaru może być trudne gdyż mogą się na ciebie rzucić inni ( że niby podejmujesz z nimi walkę ), najlepiej gdyby nikt nie widział.

Ja bym zrobił tak: wszystkie swoje kosztowności i dobra ( zwłaszcza kasa ) złożył w skrzyni tego gościa co oszukiwał Marika na opłatach. Poszedł do tej osoby co mam rzucić czar, "zaczarowałbym" , gdyby ktoś zauważył i rzucił się na mnie, to po prostu obiłby mi facjatę zabrał to co mam przy sobie ( czyli nic ) i poszedł sobie[ możesz sam obić atakującego ( nie zabić )jeśli będzie tylko jeden, zapamięta ci to tylko i raczej nic więcej nie zrobi, ale chyba lepiej się dać obić]. Gorzej z łucznikami i kusznikami - oni mogą strzelać w ciebie dotąd aż cie zabiją, musisz wybrać dobre miejsce np chatę gdzie stacjonuje konkretny "cel" . Inny sposób z czarem: iść do chaty Bradleya ( lub innego który może dać questa ) i tam go pobić tak by nikt inny nie widział , szybko rzucić czar "zapominania" póki jest nieprzytomny, to może zadziałać, chyba nawet kiedyś tego próbowałem i wyszło - z tym że chyba nie w Monterze.

Próbuj i pamiętaj o save'owaniu :wink:

//EDIT

Jeszcze coś mi przyszło do głowy - ukradnij tę listę ,którą ma Bradley (to chyba ten co cię wysyłał po zmianę niewolników), idź z tą listą do Marika i jeszcze spróbuj pogadać z innymi o tej liście, zwłaszcza z niewolnikami, tymi na farmie też. Potem wróć z tą listą do Bradleya i zwróć mu ją , coś tam będzie gadał ale nic ci nie zrobi, nie wiem czy to tez nie daje do reputacji. Listę łatwo ukraść nawet jak Bradley siedzi w tej kanciapie , widać ją przez okno i łatwo ja sięgnąć ( no ale zawsze lepiej żeby tego nie widział, więc ukradnij ją jak wstanie i wyjdzie na zwnątrz)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wykonałem zadań niewolniczych, bo jako prawdziwy buntownik powiedziałem nadzorcy, żeby się chędożył i teraz on też nie chce ze mną gadać

No i niestety, tą jedną wypowiedzią przekreśliłeś cały szereg pomniejszych zadań, z których część dotyczyła pomagania niewolnikom, co zapewne nie kłóci się z twoim buntowniczym światopoglądem. Orkowy kowal może się wypchać, ponieważ i tak nie ma żadnych zadań na reputację.

Szczerze mówiąc trochę czarno widzę dalsze szanse na rozmowę z orkowym przywódcą w Monterze. Nie jest to w ogóle potrzebne do rozpoczęcia rewolucji, więc jeśli nie zależy Ci strasznie mocno na usłyszeniu tych raptem kilku zdań (zadania dostępne po przejściu przez strzeżoną bramę i tak dotyczą reputacji u orków, co nie powinno chyba obchodzic buntownika), radzę zapomnieć o całej sprawie i przeprowadzić rewolucję na zewnątrz.

@Diabolos Bierz pod uwagę, że zdecydowana większość podawanych przez Ciebie rozwiązań tyczy się Bradleya i niewolników, a wszystko to zostało przekreślone przy początkowej odmowie współpracy. Zmuszanie kogoś do pracy w świątyni, czy prośba o lepsze traktowanie - wszystko to jest następstwem wcześniejszego wysłania dwóch niewolników na farmę, czego Smoku nie zrobił. Tak samo z listą, najpierw musimy usłyszeć od jednego z niewolników, że Bradley kantuje, aby móc rozmawiać na ten temat z Marikiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kerp grałem w Gothica dawno temu , podałem rady gdyż myślałem ,że nie zawadzi spróbować :smile:

Tak samo z listą, najpierw musimy usłyszeć od jednego z niewolników, że Bradley kantuje, aby móc rozmawiać na ten temat z Marikiem.

...masz rację, ja o tym niestety zapomniałem .

Nie pozostaje nic innego - jak radzą koledzy - jak zacząć odbijać Monterę.

No może jeszcze ta rada dotycząca kodów ( nie sprawdzałem tej opcji więc nie wiem czy działa ):

http://forumarchiwum.gry-online.pl/S043arc....asp?ID=8052840

(W Gothicu 3 musisz edytować plik ge3.ini, który znajduje się w folderze z grą, w katalogu ?Ini? (przykładowa ścieżka dostępu -> E:\Gothic 3\Ini\ge3.ini). Znajdź w tym pliku wers:

TestMode=false

i zamień go na:

TestMode=true

)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...