Skocz do zawartości

Najlepszy odtwarzacz Bluray...


Veldrash

Polecane posty

Witam szanownych Forumowiczów!

Mój problem jest teoretycznie dosyć prosty, ale w praktyce nie bardzo jest się kogo poradzić... Szukam dobrego, ale stosunkowo niedrogiego odtwarzacza Bluray, czyli chodzi o najlepszy sprzęt w danym przedziale cenowym... hmm... może dla zachowania względnego porządku wypiszę wszystko w punktach. A więc tak:

1. Cena: niestety, odgrywa rolę i to dosyć ważną. W temacie napisałem, że szukam sprzętu do kwoty 800 zł, ale tą ABSOLUTNIE nieprzekraczalną granicą jest 1000 zł. Miejcie to na uwadze.

2. Specyfikacja: co by tu... zależy mi przede wszystkim na odtwarzaniu filmów (widziałem ludzi, co żalili się straszliwie na brak możliwości oglądania zdjęć...) oraz (opcjonalnie) na dysku twardym i możliwości nagrywania filmów, programów, wydarzeń sportowych itd. z telewizji satelitarnej. To by była niezmiernie przydatna funkcja.

3. Pytanie dodatkowe: na początku myślałem nad zakupem PS3 zamiast odtwarzacza Bluray... Jeżeli ktoś rozeznaje się w temacie, to ciekaw jestem jak wysoka jest jakość odtwarzania filmów na PS3 w porównaniu do równorzędnego cenowo Bluray'a i czy na konsoli jest możliwość wykorzystania dysku do nagrywania programów bezpośrednio z TV.

Liczę na szybki odzew jakiegoś specjalisty i z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Same odtwarzacze idzie dostać w dużo niższych cenach np. :

LG BD550 ~400 zł

Samsung BD-C5500 ~500 zł

tutaj lepszym wyborem będzie LG

jeśli chodzi o odtwarzacze z dyskiem to już jest droższa zabawka :

LG HR400 ~900 zł

SAMSUNG BD-C 8200 ~1000 zł

a tu warto dołożyć do tego Samsunga

co do PS3 to ma wbudowany normalny odtwarzacz Blu-ray więc przy podłączeniu dobrym kablem HDMI jakość obrazu będzie taka sama jak przy stacjonarnym odtwarzaczu

jeśli chodzi o możliwość nagrywania to nazywa się to chyba PlayTV? ale o szczegóły najlepiej zapytaj jakiegoś posiadacza PS3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - dzięki za tak szybką odpowiedź. Po raz kolejny to Ty okazujesz się wsparciem i podporą w trudnych chwilach. ;)

Po drugie - wiem już teraz na pewno, że PS3 jednak nie kupię - nie wiem ostatecznie, jak to funkcjonuje w Polsce a poza tym jeszcze trzeba dokupić ten tuner PlayTV, który kosztuje jakieś 350 złociszy... za droga zabawa jak dla mnie.

Po trzecie - akurat nad tymi odtwarzaczami Blu-ray (tymi z dyskami) się zastanawiałem. Serio. ;)

Jakiś czas temu sprawdzałem opinię (dosyć pobieżnie, bowiem ostatnio jakoś tak mało czasu spędzam przed komputerem) i wynika z nich, że jednak lepszym wyborem jest ów LG. Tymczasem BD-C 8200 w porównaniu do HR-400 posiada (podobno...) szereg denerwujących wad i ubytków. Brak kabla HDMI w zestawie jeszcze przecierpię (jak kupię na Allegro, to pewnie kabel będzie dołączony), ale już na przykład "rozjazd" napisów z dźwiękiem (jakiś klient miał pod koniec filmu DWUMINUTOWE opóźnienie napisów względem dźwięku!)... zresztą, zacytuje wszystkie "mankamenty" tego klienta:

"-Brak na wyposażeniu kabla HDMI oraz wyścia cyfrowego coaxial.

-Urządzenie posiada możliwość odbioru tyko telewizji cyfrowej, czyli do 2012r będzie działało w niektórych obszarach Polski; tam gdzie są już takie nadajniki.

-Odtwarzacz włącza się zawsze jako odbiornik telewizyjny i trzeba wykonać sporo naciśnięć aby powrócić do wczoraj przerwanego oglądania filmu.

-Nagrywanie na HDD z płyty trwa dosyć długo.

-Dla mnie jednym z większych mankamentów jest rozjeżdżanie się napisów na filmach, pod koniec filmu różnica jest ok. 2 min-porażka. Nie dotyczy to wszystkich filmów w niektórych jest OK. Pan z pomocy Samsunga nie potrafi pomóc.

-Funkcja współdzielenia mediów z win7 działa tylko przy pomocy WMP, iu tu niespodzianka w czasie tej czynności WMP zżera spora zasobów komputera i nie wszystkie formaty dają się odtworzyć oraz brak napisów."

Cytat zasięgnięty z http://cokupic.pl/produkt/SAMSUNG-BD-C-8200/filtr_gwiazdek/3.

Tymczasem o HR-400 znalazłem opinię napisaną w samych superlatywach. Na chwilę obecną więc muszę się zdecydować na jeden z tych dwóch odtwarzaczy... tylko który lepszy?

Dodatkowo słyszałem coś o poważnym ubytku w odtwarzaczu Samsunga - ze względu na zastosowaną technologię (brak jakiegoś tunera chyba...) nagrywanie filmów z telewizji w Polsce jest niemożliwe (lub niemal niemożliwe). Nie jestem tylko pewien, czy odnosiło się to do modelu BD-C 8200 czy BD-C 8500... no i nie wiem, czy to prawda.

Czekam na dalsze propozycję lub rozwinięcie tematu dwóch wspomnianych urządzeń.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to często bywa, najlepszym doradcą okazał się czas oraz szczęśliwy los.

Mój szanowny papa niedługo podpisuje z Play'em nową umowę na abonament i akurat dziś zajrzeliśmy na neta, żeby sprawdzić ofertę telefonów. I co się okazało? Ano okazało się, że za 600 zł można wziąć PS3 250 GB Slim wraz z Move'em i jedną do niego przeznaczoną grą...

Sytuacja stała się więc niezmiernie prosta, bowiem nie co dzień można dokonać tak trafnego zakupu, oszczędzając kilkaset (prawie tysiąc...) złociszy.

Jeszcze raz, dzięki za pomoc SAMEdi - choć jak zwykle była bardzo szybka, to ostatecznie okazała się ona niepotrzebna. Mimo to dzięki za fatygę.

Szanowna moderacjo - temat uważam za zamknięty. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...