Skocz do zawartości

Piter167

Forumowicze
  • Zawartość

    194
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Posty napisane przez Piter167

  1. Cześć,

    Poszukuję monitora, którego używałbym do podpięcia do laptopa i pracy na dwa ekrany oraz do podłączenia do PS4 slim (musi mieć więc też możliwość podpięcia głośników lub wbudowane).

    Rozmiar:  22-27 cali

    Cena: ok. 600 zł, z możliwą lekką dopłatą, jeśli model będzie naprawdę tego wart.

    Ogólnie nie liczę na jakieś super parametry w tej cenie. Monitor ma być na już (posłuży może rok-dwa lata), a nie jakiś specjalnie przyszłościowy i musi nadawać się do dwóch wymienionych wyżej zadań. 

    Z góry dziękuję za pomoc.

  2. Właśnie skończyłem "W dziwnej sprawie Skaczącego Jacka" i muszę przyznać, że książka warta poświęconego jej czasu. Już przymierzam się do zakupu kolejnych części przygód Burtona i Swinburne'a, ale mimo wszystko chce się upewnić czy kolejne książki Hoddera trzymają poziom? W ogóle czy to są ścisłe kontynuacje czy po prostu różne przygody bohaterów, ale w tym samym świecie?

  3. Ja ostatnie 2 dni spędziłem z Batmanem - 2 filmy Burtona, 2 filmy Schumachera i trylogia Nolana.

    Najlepsza trylogia Nolana, chociaż to nie pierwszy raz kiedy ją oglądałem, po prostu ma to coś.

    Batmany Schumachera - czytałem wiele opinii, że to najsłabsze ekranizacje Nietoperza, ale mi się podobały. Może jest tam sporo kiczu, ale widać, że to zamierzenie twórców, by potraktować Batmana trochę z przymrużeniem oka, więc mi osobiście to nie przeszkadzało, wręcz przeciwnie niektóre momenty były zabawne.

    Co do Batmanów Burtona to je oceniam najsłabiej. Nie wiem dlaczego, ale mimo, że oglądałem je pierwszy raz w życiu, to strasznie mnie nudziły i były jedynymi częściami, na których sprawdzałem, ile czasu do końca filmu. Michael Keaton mnie nie przekonał i gdybym miał zrobić ranking, kto najlepiej zagrał Batmana, to on znalazłby się na ostatnim miejscu.

  4. Hmm, PS4 jest znacznie mniejsze niż X1, a będzie miało (jeśli sie mylę, to sprostujcie) wbudowany zasilacz. Tymczasem konsola Microsoftu nie dość, że większa, to zasilacz zewnętrzny, a do opcjonalnych funkcji telewizyjnych potrzebny będzie jeszcze dodatkowy dekoder... Wiem, wiem, dzięki temu niby nie będzie w X1 występował problem z przegrzewaniem konsoli, ale wątpie, żeby przy konstrukcji PS4 skupiono się na zmniejszeniu urządzenia kosztem cyrkulacji powietrza, więc konsola Sony też nie powinna się przegrzewać. Czy to Microsoft ma takich słabych inżynierów/projektantów, czy po prostu Sony nieco ryzykuje upychając wszystko w tak małym urządzeniu?

  5. Ostatnio sporo czasu poświęciłem na przejrzenie tematu - przeczytalem chyba z 60 stron i dopisałem do mojej listy "książek do przeczytania" mnóstwo pozycji. Zaciekawiła mnie Saga o zbóju Twardokęsku Anny Brzezińskiej, bo nigdy o niej nie słyszałem, a ktoś (chyba Tzar, ale ręki nie dam sobie uciąć) ją polecał i przyrównywał do Wiedźmina. Akurat tak się składa, że są wszystkiej części sagi w bibliotece, więc zamierzam wypożyczyć. Jednak tu mam pytanie: czy trzeba zaczynać od Zbójeckiego gościńca czy od Plewów na wietrze?

  6. Kilka lat temu oglądałem (chyba) na TVP film o takim jakby hiszpańskim (może francuskim? włoskim?) Janosiku; film był podzielony na części - 2 albo 3. Akcja rozgrywała się w XVI/XVII wieku i bohater podobnie jak Janosik prowadził jakieś buntownicze działania. Niestety w końcu go złapali i zabili poprzez rozerwanie go przez konie ciągnącą każdą z jego kończyn. Tytuł filmu to było chyba właśnie imię tego bohatera.

  7. Kiedy Bonhart chwalił się swoimi umiejętnościami walki oraz tym, że pokonał już kilku wiedźminów odbierając im ich medaliony, to myślałem, że to jednak Geralt pomści towarzyszy i przy okazji pokona dręczyciela Ciri; z drugiej znowuż strony, motyw z pokonaniem przez dziewczynę swoich strachów/lęków, także nie był zły, lecz ja wolałbym starcie 2 prawdziwych kozaków na miecze (ale to tylko taki mój wymysł).

  8. Oglądam tylko serial (póki co) Gra o Tron, ale jak patrzę na nasze wydania książkowe PLiO to kompletnie mi się nie podobają - zarówno te normalne, z których każda ma całkowicie inną okładkę, jak i te "serialowe", bo według mnie zwyczajnie nie pasuje do takiej sagi okładka z logiem HBO oraz aktorem... Przecież istnieje mnóstwo możliwości na dodanie naprawdę ładnych obrazków/grafik chociażby jak w wydaniu niemieckim herby.

    Dodatkowo ,odbiegając troszkę od tematu, zwykłe wydania (nie "serialowe") mają niezbyt wysokich lotów papier...

  9. Przeczytałem Wiedźmina w te wakacje i uważam go za dobry cykl, ale tylko(?) dobry. Najbardziej podobały mi się cykle opowiadań, no i pierwsze tomy własciwego cyklu, ponieważ pod koniec denerwowało mnie

    częste skakanie po czasach i "przekokszenie" Ciri. Rozumiem, że ona była dzieckiem przeznaczenia, ale żeby nastolatka (fakt, że szkolona przez wiedźminów) pokonała wielu głównych wrogów w sadze, oczywiście poza Vilgerfotzem, uważam za minus. Pamiętam, jak pod koniec czekałem na walkę Geralt vs Bonhart, ale w końcu skończyło się, ze to Cirilla go pokonała i to w dość dziwny sposób...

    Po mojej wypowiedzi i wymienieniu samych minusów można by uznać, że saga w ogóle nie przypadła mi do gustu, ale jak już pisałem na początku - czytało się szybko i przyjemnie, ale według mnie istnieją lepsze cykle.

  10. Dzięki za propozycje, tak jak myślałem, każdy praktycznie miał inne zdanie, ale najczęściej wymieniane było Dallas 63 i to właśnie będzie pierwsza książka Kinga, z którą się zapoznam, ale jeszcze nie teraz, bo inne książki czekają w kolejce (PLO tom 4 :))

    • Upvote 1
  11. Chciałbym wreszcie zapoznać się z twórczością Kinga, ale nie wiem za bardzo od czego zacząć, którą książkę przeczytać jako pierwszą, by zagłębić się w jego styl. Czy może wybrać pierwszą lepszą? Wiem, że King napisał wiele świetnych książek i każdy może mieć ine zdanie, która jest tą najlepszą, ale myślę, że mi pomożecie.

  12. Wybaczcie, pierwszy raz wszedłem w ten wątek i okazuje się, że tu co stronę są pytania o filmy wojenne, tak więc przejrzę posty i na pewno coś wybiorę.

    Co do drugiej kategorii, to z tych co podaliście nie oglądałem jedynie: Trzy królestwa, Aleksander Newski i Flesh & Blood. Ten Aleksander Newski to jednak bardzo stary film, a ja wolałbym coś efekciarskiego, więc skupiam się tylko na filmach wyprodukowanych po 1990. Czekam na kolejne propozycje.

  13. Ostatnio nakręciłem się na filmy wojenne, więc prosze Was, byście zaproponowali mi kilka tytułów. Najlepiej jakby dotyczył jakiegos konfliktu z niedalekiej przeszłości, choć wojny światowe również wchodzą w grę - coś a la "Helikopter w Ogniu".

    No i jeszcze jakieś filmy z epickimi bitwami w tle z okresu walki na miecze, czyli coś dotyczącego starożytności/średniowiecza/fantastyki. Coś podobnego do np. Królestwa Niebieskiego, Gladiatora, Króla Artura, Władcy Pierścieni.

    Z góry dzięki :)

  14. Większość tytułów pierwszy raz widzę na oczy (pewnie dlatego, ze strategie ostatnimi laty omijałem szerokim łukiem). Zapomniałem napisać, ze nie interesuje mnie absolutnie nic, czego akcja rozgrywa się po XIX wieku (czyli czasy napoleona to jest górna granica; science fiction też odpada). Najfajniej jakby dotyczyła starozytności (lub średniowiecze), chociaż jakaś ciekawa strategia o czasach nowożytnych również może mi przypaść do gustu.

    A i szczerze mówiac, myślałem, że zaproponujecie mi jakieś Total war czy Civilization, bo te marki znam jedynie, ale znowu one mogą być dla mnie za trudne... Tak więc czekam na dalsze propozycje po sprecuzowaniu moich wymagan :)

  15. Pamiętam jak kilka lat temu zagrywałem się w Age of Empires, nie pamiętam jednak która to była część (pamiętam, że jak się zabiło słonia to ludzie chodzili z takimi śmiesznymi kawałami mięsa :P, no i można było postawić cud świata <piramida> - mam nadzieję, że tyle Wam pomoże w ustaleniu części);

    no i tu moja prośba - moglibyście mi polecić jakąś w miarę nową (wydaną po 2008) strategię podobną do Age of Empires oraz o niezbyt wysokim poziomie trudności, bo nie chciałbym odbić się od tego gatunku po kilku latach przerwy.

    Z góry dziękuję.

  16. Cykl Patricka Rothfuss'a Imię wiatru/Strach Mędrca jest warty przeczytania? Słyszałem na jego temat sporo dobrych opinii. Mam jeszcze pytanie - czy to fantasy już zostało ukończone czy autor pisze jeszcze kontynuację?

    A i czy istnieje może jakiś ciekawy cykl fantasy, w którym "występują" elfy, krasnoludy, ludzie, oprócz Władcy Pierścieni? Byłbym wdzieczny za jakieś propozycje.

  17. Witam, jako, że na swięta otrzymałem troche pieniędzy, więc mogę sobie pozwolić na kupno kilku książek, chodzi o fantasy, choć jakieś dobre sciencie fiction też może sie załapać. I wobec tego mam do was kilka pytań.

    Mianowicie chodzi o Tolkiena - przeczytałem Silmarillion, Hobbita i Władcę Pierścieni i zastanawiam sie czy może również zaopatrzyc sie w Dzieci Hurina i Niedokończone Opowieści. Warto kupic te dwie książki czy może wątki w nich zawarte zostały wspomniane w obszernym Silmarillionie?

    Zastanawiam się również nad książkami Patricka Rothfuss'a - Imię Wiatru i Strach Mędrca. Wiem, że Strach Mędrca został podzielony na 2 części i ta druga część ma sie ukazać w styczniu - wiecie dokładnie kiedy? Czytałem kilka recenzji i książki Rothfuss'a są bardzo wychwalane... Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

    Hmm, myślę także nad Diuną, z tym, że pierwsze tomy tego cyklu pisał Frank Herbert, a następne chyba jego syn... Warto przeczytać samą Diunę z pominięciem pozostałych tomów czy może lepiej dokładnie zagłębić sie w ten cykl?

    No i oczywiście coś z polskiej fantastyki. Przeczytałem 3 tomy Pana Lodowego Ogrodu i bardzo mi się spodobał, więc myślę, że pozostali polscy autorzy mnie nie zawiodą. Jakie polskie fantasy polecicie? A może warto wziać się za coś trochę historycznego Jacka Komudy?

    Oczywiście chciałbym usłyszeć również Wasze typy.

    Mam nadzieję, że chciało Wam sie ten cały wywód przeczytać :) z góry dziękuję za pomoc.

×
×
  • Utwórz nowe...