Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

jacobs1000

Rozwiązany: Stalker: Cień Czarnobyla, mod zmieniający grafikę

Polecane posty

W pewnej wersji (czsopisma nie covera) CDA (w dziale modulator) byl kiedy mod diametralnie zmieniajacy grafike w grze S.T.A.L.K.E.R. Cien czarnobyla a takze dodajacy pare opcji pomocnych w grze m.in. spiwor i naprawianie spluwy i pancerza ;). Mod sproro wazyl cos ok. 1 gb. jesli sie nie myle. Nie potrafilem go wtedy zainstalowac ;). Wie ktos moze jak sie on nazywa ?. Normalnie sprawdzil bym w swych skarbach nagromadzonych na szafie ale pozyczalem ekszyny kuzynowi a to lobuz i mi pare zgubi; ;(. Za pomoc serdecznie dziekuje ;)

POZDRO

Zapoznaj się z zasadami tworzenia nowych tematów oraz ich poprawnego nazywania.-mateusz(stefan)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i to jest problem znalazlem takich modow juz tyle ze mam powoli dosc. ;) No caman nie robcie wiochy. Ktos na pewno wie o co mi chodzi ;)

Dobra udalo mi sie go znalezc to stalker compleate 2009. Jednak ostatnio nie moglem go zantalowac. Zna ktos moze jakas instrukcje do instalacji ? ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz sie dowiedzialem wlasnie. A znasz/znacie jakas solucje do jego instalacji ? ;) Jakis czas temu probowalem go zainstalowac lecz winikl problem z natury technicznej. Ekran byl czrny ;). Nie znam sie na modach a tam bylo troszke kopiowania ze wzgledu na polonizcje. To jak zna ktos jakas solucje ? Bylbym niezmiernie wdziczny za link ;)

POZDRO

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz mieć wgranego patcha 1.005, a najnowsza wersja tego moda (1.4.4), jest w tej chwili w postaci instalki, więc no problemo. Co zaś się tyczy polonizacji, to po ściągnięciu spolszczenia i umieszczenia go wg instrukcji, musisz wejść w lokalizację gamedata/config oraz po otworzeniu pliku localization, zmienić pierwsze linijki na to:

[string_table]

language = pol

font_prefix = _cent ;_west

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wydaje mi sie ze trzeba jeszcze cos zanaczyc w jakims pliku na true. Wie ktos moze o ca w tym chodzi ?

Podam jeszcze co dokladnie zrobilem

1zainstalowalem gre

2Zpatchowalem do 1,0005

3zmienilem w pliku fsgame z false na true w jednej linijce

4zanistalowalem S.C. 2009 1,43

5skopiowalem ten patch odpowiedzialny za plik localization

6zmienilem w 2 linijce z west na cent i odwrotnie

7wlaczam gre

Nie dochodzi do tego pojawia sie czarny ekran i wylacza sie monitor. Slychac jeszcze reklamy lecz nic poza tym. Zadnego menu itp.....

Jeszcze raz prosze o pomoc Mam nadzieje ze ktos mi w tym pomoze. Na forach nie widzialem zbytnio podobnego przypadku. Dziekuje z gory za poswiecenie czasu na ta sprawe ;)

POZDRO

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy masz zainstalowane jeszcze jakieś mody oprócz Complete?

2. Czy masz zainstalowane najnowsze sterowniki do karty graficznej i zaktualizowanego DirectXa?

3. Czy zmieniałeś jakieś komendy w plikach tekstowych?

4. Czy wskakuje Ci jakiś error?

5. Przeczytaj jeszcze to: http://forum.stalker.pl/viewtopic.php?f=49&t=625

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalowalem tylko Stalker complete. Jestem pewny ze mam dobre sterowniki i direct. A ten mod mnie dobija ;). Nie wiem juz co robic ;). Wczesniejsze wersje chodzily mi ale jakies 10-15 sek. Potem nagle wywalalo mnie albo pokazywaly sie takie kwadraciki. Jesli to potrzebne podam takze specyfikacje kompa.

Nie wyskakuje mi zaden error po prostu mam czarny ekran tak jakby karta nie dawala obrazu. Gdy wejde w menadzera nagle staje sie jasnosc i ekranik dzila ale poza gra. To dziwne troszke jest ;) Zmieniam komende w pliku fsgame z false na true by wlaczal sie mod a takze w localization tam zmieniam z west na cent. nic wiecej nie zmienialem. ech ;(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok udalo mi sie zainstalowac stlker complete ale w wersji 1,32.

Dla wszystkich ktorzy (byc moze) beda miec problem z instalacja dolaczam mala instrukcje

1 Zainstaluj Stalker cien czarnobyla

2 Zpachuj do wersji 1,00005

3 W pliku fs game (glowny folder z gra) zmien

$game_data$ = false| true| $fs_root$| gamedata\

na

$game_data$ = true| true| $fs_root$| gamedata\

4 Zainstaluj stalker complete

5 Zpatchuj do wersji 1,32

6 Ze strony producenta moda sciagnij patch polonizujacy (langugue patch no cos takiego ;) )

7 I wklej do glownego folderu (od gamedata/pol/config.....)

8 Nastepnie w pliku localization (gamedata/config) zmien z eng na pol oraz

= _west ;_cent na = _cent ;_west

9 No i ostatnia czynnosc odpalamy Stalkera z nowa graficzka i fajnymi dodatkami (m.in. Hmmm jak to sie nazywalo sleep bag ? oraz zestawami do naprawiania broni i pancerza i pare innych)

Zycze milej zabawy mam nadzieje ze ten mini poradnik kous sie przyda ;)

POZDRO

Aaa i temacik do zamkniecia ;)

Zapoznaj się z zasadami tworzenia nowych tematów oraz ich poprawnego nazywania.-mateusz(stefan) Tak wiem ze to dziwne pytanie ale jak sie zmienia nazwe tematu ? ;)

Ps dzieki wszytkim za rady

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...