Skocz do zawartości

Tom Clancy's Ghost Recon: Future Soldier - problemy z trybem multiplayer - ROZWIĄZANIA


tenggeri111

Polecane posty

Hej,

specjalnie dla nowych nabywców tytułowej gry, krótki poradnik w razie problemów z trybem multiplayer: "Utracono połączenie z serwerem"; "Nie znaleziono meczu, tworzę grę" itp., itd.

1)Przed włączeniem gry:

Polecam otworzyć (w obu kierunkach) w Waszym firewallu, a przede wszystkim w zaporze windows te porty:

GRFS Ports:

TCP: 80, 1001, 1002, 2346

UDP:10007, 15765, 24340, 24360

Uplay Launcher Ports:

TCP: 80, 443, 13000, 13005, 13200

- sprawdzone na win 8.1 -> dodawanie aplikacji uplay i gry do listy wyjątków w zaporze nie pomagało wink_prosty.gif

2) Jeśli używamy rutera w trybie współdzielenia adresu IP (1 IP na wszystkie kompy w sieci domowej) -> W ustawieniach rutera dobrze byłoby włączyć funkcję DMZ dla komputera (zwykle poprzez uprzednie ustawienie stałego adresu wew. IP dla tego komputera), na którym chcecie grać w GR:FS

3) W grze (głównie dla osób posiadających również DLC )

Gra Wieloosobowa/

- Ustawienia meczu -> BITWA (z jakiegoś powodu ustawienie "WSZYSTKIE" nie wyszukuje gier BEZ dlc - czyli większości)

- Rodzaj rozgrywki -> DOWOLNY

- jeśli posiadamy jakiekolwiek DLC do tej gry, to bez tych ustawień nie znajdziemy meczu

4) oczywiście aktualne sterowniki i inne

5) jeśli macie inne problemy z grą to polecam oficjalne forum:

http://forums.ubi.co...ture-Soldier-PC

PS: Gra wcale nie jest martwa... tylko nie wszyscy mają cierpliwość żeby poszukać na oficjalnym forum tych informacji powyżej wink_prosty.gifDlatego chcę Wam to ułatwić, żeby pograć też z Polakami.

W razie pytań, dodawać mnie w Uplay i w grze: Tengg-Eri

pozdro

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Wydaje się niby wszystko jasne i proste ale ze znajomym na szybko chcieliśmy obczaić co jest nie tak i obaj wyłączyliśmy zaporę i antywira czyli teoretycznie pozbyliśmy się na chwilę problem z portami a i tak wyskakuje info że nie udało się połączyć. Masz może jakiś pomysł?? Spróbuję jeszcze podpiąć lapsa pod kabel żeby ominąć problemy bezprzewodowego łącza ale kumpel już z paroma osobami próbował.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

nie bardzo wiem, czy odnosisz się do trybu wieloosobowego czy coop bądź partyzant

jak wyłączałem zaporę i windows defender to też nadal miałem "Utracono połączenie" zaraz po zakończeniu ładowania się mapy w trybie gry wieloosobowej.

Dopiero włączenie funkcji DMZ w ruterze wyeliminowało u mnie tą przypadłość.

Chodzi o pominięcie rutera, czy wi-fi czy po kablu nie robi różnicy.

Natomiast z trybem coop jest różnie. Z tą samą osobą nie mam problemu grać w tryb partyzanta, ale jeśli ja lub ta osoba hostuje tryb coop to mnie wywala; co ciekawe jak jego kumpel się dołączył i założył drużynę (hostował) to nie mieliśmy problemu zagrać kilka misji coop pod rząd. Na oficjalnym forum mnóstwo ludzi ma takie problemy tylko z coop'em. Podejrzewam że to kwestia samej gry i bez łatki się nie obędzie, a łatki nie będzie :/

1) sprawdźcie czy macie 'utracone połączenie' za każdym razem w trybie gry wieloosobowej

2) Jeżeli macie problemy się ze sobą łączyć w coop, nie ważne który hostuje, to znaleźć 3cią osobę do tego zadania :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...