Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Amasuke

Penny Dreadful (2014-)

Polecane posty

7608441.3.jpg

W wiktoriańskim Londynie spotykają się najsłynniejsze osoby rodem z mrocznej literatury, między innymi doktor Frankenstein, jego potwór, Dorian Gray oraz Drakula.

Nic więcej dodawać nie trzeba, no może poza Evą Green w jednej z głównych ról smile_prosty.gif Już od pierwszych chwil w serialu można poczuć grozę. Polecam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się czy ktoś jeszcze ogląda Penny Dreadful. Serial od samego początku przyciąga klimatem i duetem ex-Bond oraz ex-dziewczyna Bonda, czyli Timothy Dalton i Eva Green. Tworzą ze sobą świetny duet. Do tego równie fantastyczni Harry Treadaway w roli Victora Frankensteina oraz Rory Kinnear. Każdy ma swe chwile, by pokazać swoje aktorskie możliwości (świetne sceny z Green z drugiego epizodu).

Prawdę mówiąc na PD trafiłem przypadkiem. Do niedawna nie miałem pojęcia o tym serialu, ale zaraz za True Detective i Fargo jest jednym z największych odkryć tego roku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się czy ktoś jeszcze ogląda Penny Dreadful.

Dlatego właśnie stworzyłem ten temat.

Mnie serial poleciła siostra, która większość seriali zna/widziała, do obejrzenia z dziewczyną, która za horrorami średnio przepada. Wciągnęło nas po uszy :) Wprawdzie jesteśmy dopiero na 3 odcinku, tak więc wszystko jeszcze przed nami, ale już po 3 odcinkach jestem w stanie stwierdzić, że serial jest świetny (o ile oczywiście utrzyma swój poziom).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem jeden odcinek. Serial robi wrażenie klimatem, grą aktorską oraz zdjęciami, ale poza tym nie miał nic ciekawego do zaoferowania. Od tego typu produkcji oczekuję wciągającej fabuły, a tutaj zanudziłem się na śmierć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up Oj Darth, grabisz sobie, grabisz.

Penny Dreadful jest absolutnie serialem świetnym. Obok "Gry o Tron" i "Wikingów" znajduje się w moim top3. Szkoda, że sezon ma jedynie 8 odcinków, bo na jego końcu zaczęło się robić "piekielnie" ciekawie. Zwłaszcza rozwiązania fabularne dotyczące pana Chandlera mocno mnie zszokowały. Polecam wszystkim niezdecydowanym. Nie słuchać Dartha! :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yup. Chandler okazał się zaskoczeniem. Do pewnego momentu był dla mnie najsłabszym (obok Brony) ogniwem tego serialu. Z czasem zaczęło się to zmieniać, a końcowe wydarzenia dają tej postaci dużego plusa i sporo możliwości na sezon drugi. Podobną szansę może dostać Dorian... IMO od pierwszego odcinka każda postać znacząco się rozwinęła.

O ile samo zakończenie sezonu mnie nieco rozczarowało, tak całym serialem jestem oczarowany. Uwielbiam takie "smaczne" niespodzianki jak Penny Dreadful.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up A dlaczegóż to niespodzianki? :D Nie wiedziałeś wcześniej o tym serialu? Stary, ja na niego czekałem z utęsknieniem od momentu oficjalnej zapowiedzi i pierwszego teasera, kiedy podano informację, że akcja będzie toczyła się w wiktoriańskim Londynie a postaciami będą bohaterowie z opowieści grozy. Dawno nie było żadnego serialu w takim klimacie, a już na pewno nie takiego dobrego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...