Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Invar

Zepsuty dysk?

Polecane posty

Witam, mam problem z [chyba] dyskiem. Oglądam filmik na YT i nagle widze że komputer zaciął się. Bez żadnych dźwięków oraz błędów. Pomaga tylko zresetowanie komputera przyciskiem od włączania. Moja specyfikacja:

ASUS P8B75-V

Intel i5 3470

4GB RAM Kingston HyperX 1600mHz

ATI Radeon HD 4890

Zdjęcia z HD Tune :

29fqsnb.png

o5oqwn.png

Teraz robie pełny error scan.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo w zasadzie poza błędami CRC smart nie wykazuje żadnych innych nieprawidłowości. Poza tym zwiechy pojawiają się tylko i wyłącznie podczas oglądania filmów na Youtube? Trochę to dziwne, przy takiej ilości błędów spodziewałbym się raczej szerszego zakresu występowania problemów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o transfer maksymalny to jest w normie, niepokoić mogą za to te nagłe spadki. Jeżeli już wymieniłeś kabel to zrób może jeszcze raz benchmark tylko pamiętaj o tym, żeby podczas testu nie korzystać z dysku(powyłączaj wszystkie zbędne aplikacje i procesy i nie uruchamiaj nic)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zmianie kabla na drugi który miałem w komplecie( o dziwo w serwisie gdzie zamawialem czesci oni podlaczyli tym kablem nagrywarke chociaz jak byk jest napisane na kablu 6GB/S i jest tylko jedno gniazdo dla 6GB/s). Podczas Error Scanu dysk zwalnial i mialem zaciecia na 1 sekunde i mniej. Po zmianie tak sie to przedstawia :

kcno1j.png

oqvxft.png

10ygyky.png

2z4lcwj.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SATA jest kompatybilne wstecz więc w zasadzie nie ma znaczenia pod jakie gniazdo podłączasz, tym bardziej jeśli chodzi o nagrywarkę. W sumie trudno cokolwiek stwierdzić, liczba błędów CRC nie zwiększa się póki co więc tym na razie nie ma sensu zawracać sobie głowy. Error scan w sumie bezwartościowy gdyż zaznaczyłeś opcję quick scan. W tej sytuacji wskazany będzie dokładniejszy skan powierzchni dysku przy pomoc MHDD. Po zakończeniu skanowania powierzchni(trwa to kilka godzin) zrób zdjęcie aparatem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli wykonam dokladny skan HD Tune zamiast MHDD? Nie mam za bardzo kiedy zrobic takiego testu. HD Tune zrobilem ten test podczas czytania na internecie ciekawostek itp. Jutro zrobie ten sam test ale watpie zeby cos sie z nim powazniejszego dzialo.

Zauwazylem ciekawa rzecz. Ogladajac filmik na YT czasem ucina/przyspiesza 1-2 sekundy filmu. W taki sposob nie wiem jakie slowo powiedzial autor filmu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...