Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Szczwany

Uzumaki

Polecane posty

Uzumaki

a.k.a. Spiral

Producent

Junji Ito

Gatunek

Seinen, horror, supernatural

Fabuła

Manga opowiada o zdarzeniach dziejących się w małym japońskim miasteczku Kurôzu-cho.

W owej mieścinie zaczynają się dziać potworne rzeczy, z motywem spirali jako przewodnim.

Miasto jest odcięte od świata, ale mieszkańcy do jakiegoś momentu nie zdają sobie sprawy

z niebezpieczeństw. Główną bohaterką jest Kirie, zwyczajna dziewczyna mieszkająca w tej

nieszczęsnej wiosce z rodziną. To jej losy będziemy śledzić.

Moje wrażenia

Gdy zasiadłem do tej mangi, nie spodziewałem się żadnych naprawdę przerażających rzeczy. Myślałem, że będzie poprostu zatrząsienie trupów i dużo krwi.

Myliłem się. To co tu się dzieje jest poprostu nie wyobrażalne!

chociażby ludzie-ślimaki

To najprawdziwsza perełka wśród mang w ogóle. Tym bardziej dla fanów horrorów. Sam takim nie jestem, ale to krótkie - bo 19 (+1 bonusowy) epizodyczne - dzieło wciągnęło mnie

jak spirala tongue_prosty.gif

niemiłosiernie. Manga nie traci tempa, odważnie podejmuje trudne tematy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak jak rzadko mangi czytam w zasadzie, tak pozyskana w wyniku tymczasowego książkowego trade'a Spirala mnie wkręciła. smile_prosty.gif Jest naprawdę dopra fabuła i interesująco przedstawiony świat, a raczej pewien jego wycinek. Atmosfera powala. Rzeczywiście można zapewne po lekturze do poduszki mieć koszmary, ponieważ obraz- rozgrywającego się na oczach (i nie tylko wink_prosty.gif) bohaterki- koszmaru jest niezwykle sugestywny. Jednocześnie opowieść, jako niepozbawiona nutki sarkastycznie-czarnego humoru, łapie tyko extra +.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...