Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

L1zard

Problem z monitorem, nie włącza się.

Polecane posty

Witam. Mam problem z monitorem. Nie wiem co się dokładnie stało. Wczoraj normalnie korzystałem z kompa,po skończonej pracy wyłączyłem prawidłowo. Gdy włączyłem ponownie wszystko działało oprócz monitora. Model monitora to LG flatron L1919S. Nie świeci się ekran ani lampka sygnalizująca że monitor jest włączony. Odłączałem kable od monitora i kompa,zmieniałem także gniazdo kontaktu. Wydaje się że to wina tylko monitora. Da się to jakoś naprawić? Monitor kupiony dawno więc gwarancja na pewno już nieaktualna. Jeżeli samemu nie da rady naprawić i trzeba będzie jechac do serwisu to opłaca się? Czy lepiej kupić nowy monitor? Dziękuję z góry za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli sprzęt nie daje żadnych oznak życia, tj. nie tylko nie działa ekran, ale i diody, to może było jakieś spięcie, a z pewnością coś z zasilaniem. Bardzo możliwe, że naprawa będzie nieopłacalna. Generalnie teraz sprzętu komputerowego naprawiać się albo nie opłaca, albo nie ma takiej możliwości. Monitor ma już swoje lata, a że za 400 zł można już kupić przyzwoitą panoramkę (i to 22") do zastosowań czysto amatorskich, to ja bym go po prostu wymienił na nowy - nie widzę sensu pakowania 150 czy 200 zł w mocno przestarzały monitor. Naprawa przewyższyć może (i pewnie tak będzie) wartość sprzętu. Jak rozumiem sprawdzałeś na innym kablu zasilania? Jeżeli tak, to wydaje mi się, że nic już nie da się zrobić, ale może ktoś ma jeszcze jakiś pomysł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...