Jump to content
  • entries
    7
  • comments
    19
  • views
    5,775

Jetpack Joyride - opinia (czy coś)


Bezloginu

476 views

Producent: Halfbrick Studios

Platformy: iOS, Android, Play Station Vita, Windows Phone

Grano na: Android

To że gry mobilne to naprawdę silna gałąź gier komputerowych wiedzą chyba wszyscy co posiadają smartfony. Nie wszystkie gry mobilne są jednak dobre. Na szczęście Jetpack Joyride należy do tych dobrych.

Jest to jedna z tych gier w których musimy przebyć jak największą odległość ? tu mamy do dyspozycji plecak odrzutowy (a jakże). Gdy dotykamy ekran unosimy się, gdy nie dotykamy bohater spada. Oczywiście w osiągnięciu dobrego wyniku przeszkadzają nam rozmaite wynalazki - ?wiązki prądu? (wziąłem to w cudzysłów bo nie wiem dokładnie jak to nazwać) lasery, rakiety. I to w sumie tyle jeśli chodzi o podstawową rozgrywkę. Ale nie ma co się martwić o monotonność rozgrywki ? co jakiś czas pojawiają się kwadraty które, jeżeli w nie wlecimy, dają nam różnorakie wehikuły. Mamy ich do dyspozycji kilka i zmieniają one dość znacząco rozgrywkę, są one także dobrze zróżnicowane i tego wszystkiego używamy wciskając jeden przycisk ? ekran dotykowy! I choć średnio lata się teleportem ? gra wskazuje gdzie się pojawimy wciskając ekran mimo że naturalniej byłoby klikać gdzieś na ekran i tam się przeteleportować - to dla twórców należą się brawa za kreatywność wykorzystania ekranu. Ogólnie rozgrywka jest bardzo dobra. Również dzięki temu że mamy misje poboczne które dają nam różne cele byśmy nie znudzili się zbytnio gdy nie możemy pobić naszego rekordu. W trakcie gry zbieramy także tokeny dzięki którym po tym jak przegramy możemy wpłacić do jednorękiego bandyty i wygrać tam różne bonusy np. drugie życie ? czy raczej drugą szansę. To bardzo fajne rozwiązanie.

W Jetpack Joyride są też fajne opcje personalizacji takie jak ubiór bohatera czy plecak odrzutowy ? jest w nich sporo humoru, a w dodatku możemy sobie zrobić z tego naszą misje poboczną. W sklepie znajdują się także sprzęty wpływające na rozgrywkę i można tam znaleźć coś dla siebie. Skoro już jestem przy sklepie to warto wspomnieć o ekonomi gry. Gra jest oczywiście darmowa z mikropłatnościami jednak da się grać dobrze bez płacenia ? ceny w sklepie są dość odpowiednie ale trzeba trochę pograć by móc coś kupić. Grafika jest bardzo dobra ? nie jest to realizm lecz to nawet dobrze, gra ma swój własny styl.

Bardzo lubię Jetpack Joyride. Świetnie wykorzystuje prostotę ?sterowania?, ma dobrą rozgrywkę, humor. Jest to jedna z najlepszych gier mobilnych obecnie ? dorównuje nawet Angry Birds.

0 Comments


Recommended Comments

There are no comments to display.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...