Jump to content
  • entries
    72
  • comments
    700
  • views
    95,502

REC rządzi - Część druga


DeGreZet

765 views

 Share

klaszcze.gifklaszcze.gifklaszcze.gifklaszcze.gifklaszcze.gif Witajcie drodzy hejterzy i normalni forumowicze!!! klaszcze.gifklaszcze.gifklaszcze.gifklaszcze.gifklaszcze.gif

W dzisiejszym wpisie chciałbym zając się recenzją drugiej części filmu, o którym ostatnio pisałem(REC).

Oto owa poprzednia recenzja, jakby ktoś zapomniał lub nie widział:

http://forum.cdaction.pl/index.php?app=blog&module=display§ion=blog&blogid=2556&showentry=39079

Jedynka nie spodobała mi się zbytnio, przez co z dość dużym dystansem podchodziłem do oglądania dwójeczki. Jednak nie spodziewałem się tego co zobaczyłem...

7296142.3.jpg?l=1256648294000

Fajniej się w kamienicy zrobiło!

Otóż druga część tego filmu prezentuje znacząco wyższy poziom, widac, że twórcy postarali się bardziej, a może posłuchali fanów(nie wiem i mało mnie to obchodzi, ważne, że jest lepiej).

Film zaczyna się kilka(dziesiąt) minut przed zakonczeniem jedynki. Grupa do zadań specjalnych wkracza na teren odciętego od świata budynku wraz z "gościem z sanepidu". Jednak nie są już na tyle głupi co ich poprzednicy, żeby biegac po tym budynku ze zwykłą kamerą, lecz montują sobie mini kamerki na kaskach, ponieważ muszą wszystko filmować. Pomysł ten prezentuje się znacznie lepiej niż ten z poprzedniczki ponieważ osoba, która nagrywa może już normalnie pomagać reszcie, a nie głupio sie przyglądać, a po za tym zbliżenia na zombiaki są sensowniejsze, gdyż mamy obraz jakby z oczu bohaterów.

Ah, no własnie , bohaterów... Tym razem nie bedziemy prze cały czas oglądać historii z jednej perspektywy, ale z 3-4 o ile się nie mylę. Co jakiś czas kamera się zmienia przez tak zwane podłączenie.

Wypada dodać trailer, nieprawdaż?

http://www.youtube.com/watch?v=G18Y-S8YrQ0

Mimo to, że film został zrobiony lepiej niestety nadal nie brakuje absurdów.

Jednym z najbardziej rażacych jest to, że dzieckom udało się wejśc do budynku przez kanały. ;o

Czyli dziwne służby porządkowe osłaniają cały budynek, ale zapomniano o kanałach?

Drugą sprawą jest np. scena gdy jeden z ludzi z tego "oddziału" co wszedł do budynku schodzi piętro niżej i wchodzi do jedego z pomieszczeń zupełnie sam, bez żadnej ochrony czy czegoś w tym rodzaju. A o ile mi wiadomo to takie służby tak nie działają.

Do bani jest również fakt, że w kamienicy opanowanej przez "zombiaków" przez pewien czas wogóle ich nie ma, a po chwili wylatuje cała chmara. Co robią przez ten czas? Może śpią? Tego najpewniej się nie dowiemy.

Jest nadal duzo biegania bez sensu i przez to prawie wszyscy z bohaterów giną (ups spoiler trollface.gif ).

Fabuła jest moim skromnym zdaniem nieco lepsza niż w jedynce, lepiej prowadzona i lepiej wytłumaczona, ale również lekko naciągana przez co ciężko będzie niektórym osobom się w niej zanużyć.

Brakuje mi tutaj(podobnie jak w 1) bohaterów, z którymi można by było się utożsamić. Ich po prostu nie da się polubić... down.gif

_rec_2_03.jpg

Jednak mimo tych licznych błędów film prezentuje całkiem niezły poziom i wygląda dobrze ze strony technicznej. Fabuła lepsza niż w poprzedniej części również jest tutaj dużym plusem. Nie ma co sie jednak przesadnie zachwycac bo jest masa lepszych filmów tego rodzaju.

Małe podsumowanie całosci:

+ Lepszy pomysł na kamerowanie "na żywo"

+ Ciekawe zakończenie

+ Kilka róznych pespektyw

+ Lepsza fabuła w stosunku do 1...

- ...jednak lekko naciagana

- Wciąż dużo bezsensownego biegania

- Postacie bez charakteru

- Duzo drobnych błedów(chowające się zombiaki, zachowania bohaterów itp.)

+/- Motyw z szatanem

Z mojej strony to tyle. Czekam teraz na Wasze opinie na temat filmu/serii lub mojej recenzji. A co do ocenki to REC 2 dostaje ode mnie 65%.

POZDRAWIAM!

 Share

9 Comments


Recommended Comments

Nie oglądam horrorów (ale gram), lecz mnie zaciekawiłeś. REC rządzi- a dostał 65%. Tym niemniej plus i 5 gwiazdek. Kiedy kolejny wpis?

"REC rządzi" jest swego rodzaju ironią, odnosząca się do sukcesu i popularności tego filmu.

A jezeli chodzi o nastepny wpis to jutro, albo w poniedziałek dodam. wink_prosty.gif

Link to comment

To nie są zombie, oni są opętani przez wirusa szatana(jakkolwiek to brzmi) i przez to są ściśle kontrolowani. To nie jest absurd po prostu tak jest skonstruowana fabuła.

Link to comment

To nie są zombie, oni są opętani przez wirusa szatana(jakkolwiek to brzmi) i przez to są ściśle kontrolowani. To nie jest absurd po prostu tak jest skonstruowana fabuła.

Wiem, ale nie chciałem spoilerować.... -_-"

Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...