Jump to content
  • entries
    36
  • comments
    123
  • views
    73,147

Trudi Canavan - Trylogia Czarnego Maga by Demol


Demol

598 views

 Share

Trylogia Czarnego Maga - Są to trzy książki napisane przez Trudi Canavan, opowiadające dzieje młodej dziewczyny ze slumsów, Sonei. Zostaje ona wmieszana w wiele konfliktów, i, jak w większości książek, ma zdumiewającą zdolność do pakowania się w kłopoty (wiele książek posiada takich bohaterów).

Wciągająca fabuła oraz ciekawe postaci, w połączeniu z wspaniałym światem i szczegółowymi opisami miejsc oraz uczuć - Trylogia daje frajdę przez długie tygodnie dni godziny (no, chyba, że szybko czytasz i wciągnie Cię fabuła aż tak, że nie będziesz mógł się oderwać). Chyba że czytasz jak ja, jedną 600 stronicową książkę dziennie :3 .

trudi_nagrody.jpg

Tak naprawdę, do Trylogii Czarnego Maga podpięta jest jeszcze jedna, czwarta książka - Uczennica Maga. Jest to Prequel w/w trylogii. Przedstawia wydarzenia kilkaset lat przed wydarzeniami z "Gildii Magów", "Nowicjuszki" czy "Wielkiego Mistrza". Przedstawia także - co oczywiste - inną historię, w tym samym świecie - Ba, w tym samym kraju, z innymi bohaterami.

Trylogia doczekała się swojego sequelu - Jest to Trylogia Zdrajcy, która nie jest jeszcze skończona.

Na razie, przetłumaczono tylko 2 części, mianowicie: "Misja Ambasadora" oraz "Łotr" (jeszcze niedawno występująca pod angielską nazwą "Rogue").

Obie Trylogie opowiadają o wydarzeniach w kraju o dźwięcznej nazwie Kyralia.

Książki, jak już mówiłem, napisała Trudi Canavan (ur. 23 października 1969 w Melbourne) ? australijska pisarka i publicystka, laureatka nagrody Aurealis dla najlepszego opowiadania fantasy. Jest ilustratorką i projektantką, pracuje jako szefowa działu graficznego australijskiego czasopisma poświęconego fantastyce Aurealis. (Źródło: wikipedia)

Autorka napisała także inne książki w innym uniwersum - Era Pięciorga, w świecie Ithania - Niestety nie czytałem, więc nie mogę wam o Erze napisać zbyt dużo. Mogę jedynie napisać, iż nazwy książek w Erze Pięciorga to: "Kapłanka w bieli", "Ostatnia z Dzikich" oraz "Głos Bogów"

240px-Trudi_Canavan_new_1_cropped.JPG

Canavan oprócz tego stworzyła opowiadania nie połączone zwięźle ze światem Kyralii czy Ithanii.

Są to:

"Szepty dzieci mgły"

"Przestrzeń dla siebie"

"Biuro Rzeczy Znalezionych"

"Szalony Uczeń"

Ale wróćmy już do Czarnego Maga, a właściwie pierwszej jego części - Gildii Magów.

Wydarzenia w książce zaczynają się, kiedy to młoda dziewczyna, Sonea, zostaje wygnana z miasta razem z rodziną do slumsów, podczas corocznych czystek, w których uczestniczą znienawidzeni przez mieszkańców podmiejskich slumsów Magowie z Gildii Magów w Imardinie - stolicy Kyralii. Dziewczyna z wściekłości rzuca kamieniem w stronę magów. O dziwo, mimo bariery, którą się osłaniają, kamień trafia jednego z magów. Magowie reagują szybko, starając się trafić w zamachowca - niestety, trafiają przypadkowego chłopaka, który pada na ziemię zwęglony. Sonea widząc to, ucieka.

Potem atmosfera jeszcze się zagęszcza. Dziewczyna zostaje ukryta wśród Złodziei, okazuje się być osobą posiadającą dar magii. Starając się opanować swoją moc, dziewczyna zagraża coraz bardziej miastu - jeśli szybko nie nauczy się, jak kontrolować swoją magię, całe miasto jest w niebezpieczeństwie! Pomóc jej mogą tylko magowie z Gildii. Ale czy aby na pewno? I czy na pewno uratują Soneę, skoro co roku bezlitośnie wypędzają biedaków z miasta? Tego dowiecie się czytając pierwszą część Trylogii Czarnego Maga. NIE CZYTAĆ TEGO, JEŚLI WAS KSIĄŻKA ZAINTERESOWAŁA - JEST TO NIEPRAWDA >> CZYTAJ TO ---->

Przyjmną ją, wielki mistrz to czarny mag, ona będzie się z nim rukochała, pod koniec on zginie poprzez oddanie jej mocy, będzie pierwszą Czarną Magą (:3) w ogóle chyba.

Zaakceptują ją. Cyrec spoiler Land!

35902.jpg

Naprawdę, z całego serca książkę polecam - jest to teraz moja ulubiona seria.

Dziękuję za uwagę - Demol ?

Weź się rozpisz :3

A tak to dobrze, tylko kilka błędów poprawiłem (neibezpieczne, glidii)

Moje i tak są lepsze :3

A książki czytałem w kolejności prequela, 3-2 i bez jedynki :3

Przecież się rozpisałem. Nie chcę mieć 20-metrowej długości wpisa, którego nikt nie przeczyta. A ciekawe, gdzie te błędy zrobiłem. Bo jak w neibezpieczne uwierzę (często nei mi miast nie wychodzi) a gli... takie pomieszanie mogę mieć tylko w nei... //Demol

Patrz jak to skrytobójczo wygląda -

glidii

gildii

 Share

0 Comments


Recommended Comments

There are no comments to display.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...