Skocz do zawartości
  • wpisy
    168
  • komentarzy
    728
  • wyświetleń
    73266

GNT Presents: 3 in 1 - Snake Arcade


MarkosBoss

742 wyświetleń

Witam Was wszystkich serdecznie, mając zaszczyt i przyjemność zaprezentować nowy wpis z nowego cyklu, w którym prezentował i pisał będę recenzje i krótkie opisy gier na telefon, głównie darmowych. Wiadomo, każdy w dzisiejszych czasach posiada ów "aparat telefoniczny" w wersji "telefon komórkowy", zwany potocznie "komórką", "fonem" lub [wstaw swoje pieszczotliwe określenia dla swojego kieszonkowego przyjaciela]. A co dziś idzie na pierwszy ogień? Ano, idzie - jak widnieje w tytule - 3 in 1 - Snake Arcade.

Snake%20Arcade.jpg

Teraz możesz mieć swój własny automat do gier mieszczący się w kieszeni!

Gra stworzona jest Global Fun, a sama aplikacja dostępna jest w rozdzielczościach 128x128, 128x160, 176x220 i - przede wszystkim - 240x320. A teraz do rzeczy. Gra wita nas miłą, przejrzystą grafiką (w najwyższej rozdzielczości) i prezentuje nam już na starcie trzy gry ze sławnym snake'em do wyboru. Gdy już zdecydujemy się na jedną z nich, przejdziemy do menu, w którym możemy wrócić do poprzedniego ekranu (choose game), rozpocząć nową grę (new game), kontynuować wcześniej przerwaną (continue), poczytać o produkcji (about game), zobaczyć instrukcje (instructions), włączyć lub wyłączyć dźwięk i ustawić jego głośność (sound) i obejrzeć najlepsze wyniki (highscores).

Poznajmy teraz poszczególne rodzaje rozgrywki. Ja zacznę od końca.

snake2sd0.jpg

Gdzie on ma początek, a gdzie koniec? Na obrazku nie da się tego stwierdzić.

Retro Snake - bo tak zowie się ten tryb - wzorowany jest na klasycznym wężu. Na początku wybieramy prędkość z jaką poruszał się będzie nasz snake (to ważne, bo im szybciej, tym więcej zdobędziemy punktów. Mnożnik występuje od x1 do x5) oraz ustalamy, czy chcemy zamknąć go w pudełku (punkty dodatkowo x2), czy nie (bez bonusu, za to dotykając jednej ściany, wąż wyjdzie z przeciwnej). Celem rozgrywki jest naturalnie kierowanie wężem tak, by go najeść, a robimy to, skierowując go w stronę wyskakujących tu i ówdzie gwiazdek, czy czegoś w tym rodzaju. Ważne, by tak sterować naszym zwierzakiem, żeby nie wszedł na samego siebie (i na ściany, jeżeli zamknęliśmy go w pudle), bo inaczej zakończymy grę. Najlepsze wyniki będą pokazywane w menu pod opcją highscores i pod tytułem gry w menu głównym. Przyjrzyjmy się drugiemu, moim zdaniem ciekawszemu rodzajowi rozgrywki.

snake3.jpg

Snake w wersji MMO? Niezupełnie, ale tu także nasz wąż nie jest sam.

Battle Snake to moim zdaniem najciekawszy tryb. Tutaj, jak widać na obrazku powyżej, grafika się zmienia. Ku naszemu zdziwieniu, tutaj nie kierujemy jedynym wężem. Komputer, a właściwie telefon, steruje (co najmniej) jednym, który chce zjeść nasz pokarm. By tego uniknąć, możemy albo być szybsi i docierać do pokarmu krótszą drogą, albo - co bardziej opłacalne - zepchnąć go na przeszkodę lub sprawić, by się zaplątał. Uwaga jednak, bo on to samo może zrobić z naszym zwierzątkiem! Gdy na jednej planszy "zabijemy" wrogiego węża cztery razy, poziom się zmienia. Gdy z pozbywaniem się konkurencji będziemy zwlekać, i nasz, i wrogi wąż będą rosnąć i rosnąć, utrudniając poruszanie się. Może się także zdarzyć, że pojawi się kolejny wrogi snake!

Teraz trochę o systemie punktacji, który tutaj również się zmienił. Tutaj już nie wybieramy, czy chcemy grać w tzw. box mode, bowiem poziomy są z góry przygotowane. Możemy za to zmienić prędkość pełzania, a co za tym idzie, także ilość punktów, jakie zdobywamy (5, 10, 15, 20 lub nawet 25). Jeśli kolejne porcje pokarmu będziemy zjadać odpowiednio szybko, zamiast - przykładowo - 10 punktów, dostaniemy 20. Jeśli znów w krótkim odstępie czasu coś przekąsimy, także dostaniemy większą ilość punktów (30 miast dziesięciu, potem 40, 50 itd.).

Przejdźmy do ostatniego z trybów.

1222714986.jpg

Jak nazywa się połączenie Snake'a i Pac-mana? Snake Deluxe!

Tak właśnie nazywa się ostatnia w mojej recenzji, a pierwsza do wyboru gra. To nic innego jak połączenie wspomnianego Pac-Mana i klasycznego węża, znanego z Nokii. Cała plansza jest zapełniona małymi kulkami, które nasz wąż zjada, zwiększając nieco pulę punktów. Od czasu do czasu pojawiają się jednak także kolorowe grzybki, w losowych miejscach. Dostaniemy za nie większą ilość punktów, w zależności od czasu, jaki nam zajmie dotarcie do nich. Jeżeli będziemy z tym zwlekać - znikną. Czasem też grzybki mogą - jak w Pac-Manie - zmienić kolor (tutaj raczej nie powiemy, że są przestraszone) na biały i dostaniemy za nie też większą sumę punkcików. Po oczyszczeniu planszy z małych kulek, nasz wąż pojawia się w kolejnej, trudniejszej i tak aż do us... aż do śmierci. :cheesy:

I to by było na tyle mojej recenzji. Dodam tylko, że ową grę, 3 in 1 - Snake Arcade, z czystym sumieniem mogę polecić każdemu, kto czeka w kolejce do lekarza, siedzi na ławce w parku oczekując chłopaka/dziewczyny, nudzi się na lekcji czy ten, któremu siadł prąd i został odcięty od Crysisa 6 i CoD-a 17: Retro Warfare.

Grafika: 8/10

Dźwięki: 6/10 (znośne, ale lepiej puścić w playerze własną muzę i zminimalizować go)

Grywalność: 7-9/10 (w zależności od trybu)

Ocena: 7+/10

MarkosBoss

2 komentarze


Rekomendowane komentarze

Gość
Dodaj komentarz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...