Jump to content
Sign in to follow this  
  • entries
    8
  • comments
    7
  • views
    5,438

God of War: Chains of Olympus - Recenzja

Sign in to follow this  
pienioxd

148 views

Hej! Witam was w mojej pierwszej recenzji na tym blogu. Nie jestem doświadczonym recenzentem i proszę o wyrozumiałość.

Podchodząc do tej gry byłem od początku nastawiony pozytywnie. Informacje które zdobyłem o tej grze, zanim w nią zagrałem były takie: Przeniesienie z PS2 świetnej gry, która na Metacritic zbierała noty "90+", "cofnięcie historii w czasie i dodanie do tej gry świetnej grafy spowodowały że zdobyłem tę produkcję jak najszybciej.

Wspomniałem o "cofnięciu historii w czasie". Otóż chodzi o to że gra dzieje się przed pierwszą częścią serii, pokazując jak Kratos trafił na usługi bogów, co się stało z jego rodziną i czemu ma popiół na ciele. Dla fanów tej serii jest to pozycja obowiązkowa.

Teraz trochę o samej rozgrywce. Mechanika sprowadza się głownie do jedne go schematu. Bieganie do areny, Oczyszczenie pomieszczenia, biegniemy do następnej areny, prosta zagadka logiczna, bieganie, kolejne czyszczenie areny(z wrogów oczywiście). O dziwo schemat ten sprawdza się całkiem nieźle, a nawet bardzo dobrze!

Sterowanie jest proste. Istnieją dwa rodzaje ataku. Kwadratem odpalamy cios szybki, ale słaby, a trójkątem cios silny ale powolny. Kombosy odpalamy wciskając przyciski na przemian. Przytrzymując trójkąt wybijamy przeciwnika w powietrze. Po dłuższym przytrzymaniu Spartanin również wybija się i chlasta ofiarę w powietrzu, lub rzuca nią o ziemię. Z czasem ulepszając bohatera dostajemy lepsze ciosy typu np. Kręcenie ostrzami do o koła siebie czy też skok w powietrze i spadnięcie waląc bronią mocno o ziemię (lub przeciwnika). Z czasem uczmy się również ciosów magicznych. Może rzucać magicznymi kulami, Stworzyć płonący krąg, czy tez wykonać tzw. (prze ze mnie) "cios bólu". Polega on na tym że po aktywacji tego ciosu (przycisk "R" i kółko). Wrogowie zaczynają nagle eksplodować na zielono (!) i po chwili padają martwi. Krew leje się falami, a Kratos rozrywa wrogów na strzępy. A no właśnie rozrywa! Do tego dodano sycące sekwencje QTE ( nie wiedzących co to jest odsyłam do jakiś growych encyklopedii, lub chłopaków z redakcji), które są bardzo dobrze zrealizowane. Wyrywanie głów syreną, wbicie cyklopowi ostrza w oko czy rozcięcie brzucha wielkiemu wilkowi czynią z tej gry prawdziwą gratkę dla fanów Slasherów. jedyne błędy jakie popełnia gra to częste przenikanie Kratosa przez obiekty,

przykładowo ręka w ścianie czy "latająca" noga na schodach. Są to jednak drobnostki, bo sama gra jest świetna sama w sobie. Obowiązkowa produkcja dla posiadaczy PSP!

Ocena: 9+

Plusy: Grafika "jak na taki sprzęt", Świetna rozgrywka, God of War w kieszeni :)

Minusy: Długość, a raczej krótkość rozgrywki, Drobne błędy

Proszę napiszcie jakie błędy popełniłem przy pisaniu tego tekstu, a następnym razem postaram się uniknąć tego błędu

Sign in to follow this  


0 Comments


Recommended Comments

There are no comments to display.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...