Jump to content

Play MORE #2 - Cowabunga


drunkparis

105 views

 Share

Produkcja Tribute Games unowocześnia klasyczną bijatykę, zachowując jednocześnie jej 16-bitową esencję oraz wciągająca rozgrywkę.

Tytul nie jest kontynuacją żadnej wydanej wcześniej gry, a jego oprawa graficzna przypomina starą zręcznościową bijatykę Turtles in Time od KONAMI, jednak historia nie ma żadnych powiązań.

Gra zawiera tylko dwa tryby rozgrywki: Arcade oraz Story. Tryb zręcznościowy został zaprojektowany tak, aby wrażenia z gry odzwierciedlały, jak najwierniej odczucia zabawy z automatów. Podczas rozgrywki mamy określoną ilość kredytów i nie uświadczymy żadnych punktów kontrolnych czy punktów zapisu we wszystkich 16 etapach. W przypadku, gdy nie posiadamy już punktów życia, gra po prostu się kończy jak na popularnych maszynach. Oczywiście możemy zdobyć więcej kredytów poprzez wysokie wyniki na każdym poziomie i jest to jedyny sposób, aby kontynuować dalszą rozgrywkę.

PILNE! NOWE KONTO YOUTUBE. 

Tryb fabularny przenosi gracza do Nowego Jorku, gdy czwórka głównych bohaterów przygotowuje się do powstrzymania Shreddera i jego kumpli przed porwaniem Statuy Wolności. Choć fabuła toczy się poprzez króciutkie przerywniki filmowe pomiędzy poziomami, sama opowieść nie ma większego znaczenia, służąc wyłącznie jako dodatek do głównego toku rozgrywki. Tryb ten oferuje także trzy poziomy trudności, dodatkowe wyzwania, takie jak zabicie konkretnego wroga w określony sposób oraz zawiera przedmioty kolekcjonerskie w postaci taśm wideo, czy inne specjalne aktywności.

Przechodząc do rozgrywki, sterowanie nie powinno sprawić wielkich kłopotów, a sama walka nie pozwoli na chwilę odpoczynku. Za pokonywanie wrogów odpowiada w zasadzie jeden przycisk, który służył będzie do wykonywania combosów, łączenia go z wyskokami, a przy dłuższym wciśnięciu pozwala również na wykonanie ładowanego ataku, co jest bardzo przydatne w przypadku konkretnych wrogów. Gracz może również wykonywać uniki, ślizgać się po ziemi, a także stosować specjalny atak, który użyć można, tylko wtedy, gdy mamy zapełniony odpowiedni ofensywny pasek. Oprócz tego ruchy bohaterów pozwalają na chwytanie oponentów, podwójne skoki oraz ataki z powietrza. Jeśli w danym etapie zabawy mamy chwilę wytchnienia, możemy zastosować medytację, aby napełnić konkretny pasek i zadawać większe obrażenia. Co więcej, możemy także drwić z przeciwników, jednak aktywność ta jest dość ryzykowna, ponieważ wystawia postać na otwarty atak. Podczas przygody zmierzymy się z różnymi formami wrogów, choć w większości będą to wojownicy ninja, którzy w zależności od poziomu dysponują innym typem broni i w zależności od progresu mogą być coraz trudniejsi, do tego grona zaliczać się będą również roboty, jaki sprytnie rozmieszczone pułapki. Oczywiście każdy końcowy epizod zakończony będzie potyczką z bossem, sprawdzając umiejętności gracza i testując jego cierpliwość do odpowiedniego wyprowadzania ataków.

Większość poziomów sprowadza się do tej samej mechaniki walki, ale oferują one odpowiednią ilość zróżnicowania względem lokacji. Od czasu do czasu będzie można pojeździć na małych hoverboardach i jest to ukłon w stronę starszych gier, ale także fajny sposób na urozmaicenie zabawy.

Wszystkie postacie wyróżniają się trzema głównymi statystykami. Przykładowo: Michelangelo jest szybkim wojownikiem z kiepskim zasięgiem, ale potrafi szybko tworzyć kombinacje. Donatello łatwo powstrzymuje wrogów, wykorzystując swoją broń, ale jest stosunkowo powolny. Natomiast, Leonardo to najbardziej wszechstronna postać i nie wyróżnia niczym szczególnym spośród innych bohaterów. Z reguły postacie są świetnie zaprojektowane i wierne komiksowym odpowiednikom. Oprócz wspomnianych żółwi ninja zagrać możemy bliską przyjaciółką bohaterów, April O'Neil oraz jeszcze jedną dodatkową bonusową postacią, która odblokuję się, gdy poznamy całą historię. Ciekawostką jest tutaj fakt, iż w trybie fabularnym każda postać awansuje, co pozwala na wykonywanie nowych ataków specjalnych, posiadanie większej liczby żyć lub zwiększenie liczby wyprowadzanych ciosów specjalnych.

Produkcję ukończyć można w pojedynkę lub w towarzystwie znajomych zarówno lokalnie, jak i online. Opcja lokalna pozwala na zabawę z maksymalnie czterema osobami, podczas gdy online, to możliwość rozgrywki aż do sześciu graczy. Niestety na chwilę obecną nie ma możliwości gry w trybie crossplay, który być może zostanie zaimplementowana w przyszłości. Międzyplatformowo grać mogą tylko posiadacze XBOXów oraz PC-tów. 

Gra jest pełna odniesień do kultowych postaci w serii, jak i w odrobinę humoru, który tak bardzo charakteryzował ten tytuł.

Graficznie jest to typowy pixelart utrzymany w bardzo kolorowej estetyce, mocno przypominając kreskówkę z 1987 roku — prezentowana w niezwykle szczegółowych sprite'ach 3D w stylu retro, a jednocześnie odpowiednio unowocześniona.

Względem oprawy muzycznej jest naprawdę nieźle i nie brakuje symbolicznych już utworów dla tej serii, efekty dźwiękowe mogłby stać na nieco większym poziomie. Atakom często brakuje satysfakcjonującej mocy dźwięku, gdy trafia się przeciwnika, ale ogólnie da się do tego przyzwyczaić.

Tytuł jest stosunkowo krótki, główną zabawę można zakończyć w dwie, maksymalnie trzy godziny, co prawda produkcję można ukończyć rozgrywająca całość inną postacią, ale nie wpłynie to na różnorodność zabawy.

Teenage Mutant Ninja Turtles Shredder's Revenge to gra, która zachwyci miłośników bijatyk, a w szczególności fanów serii, zawierając wiele ukłonów w tej uznanej już marce.

 Share

0 Comments


Recommended Comments

There are no comments to display.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...