Jump to content
 • entry
  1
 • comment
  1
 • views
  829

Słowem wstępu


ADAMEKKIC

178 views

 Share

Kim jestem?

Kiedy człowiek wkracza do nowego do nowego środowiska niezależnie od tego czy jest to klasa, firma, forum dyskusyjne, czy też blog zawsze najpierw wypada się przedstawić. Dlatego też chciałbym powiedzieć kilka słów o sobie, ale że nie lubię tego robić będę się streszczał. Mam na imię Adam i urodziłem się w 1995 roku. Uważam się za humanistę, który ze względu na pewne uzdolnienia matematyczne i fascynację Excelem, skończył jako absolwent Politechniki Warszawskiej (ale tylko w stopniu inżyniera ?) pracujący w firmie z branży CFM. W pracy mam aż nadto okazji do poklikania w Excela, co pozwala zaspokoić moją pasję związaną z tabelami przestawnymi, funkcją Jeżeli, czy też makrami. Natomiast w codziennym życiu bardzo brakuje mi miejsca, gdzie mogę zająć się moją drugą pasją, czyli pisaniem notek blogowych/tekstów/felietonów/publicystyki - jak zwał tak zwał ?. I w ten sposób przechodzimy do drugiego pytania w dzisiejszym tekście, czyli:

Po co mi ten blog?

Jak wspominałem wcześniej myślę o sobie jako o humaniście. I robię to głównie dlatego, że bardzo lubię pisać. W ciągu mojego niespełna 27-letniego życia robiłem to w różnych miejscach. Przez kilka lat prowadziłem dość poczytny blog w ramach serwisu dobreprogramy. Uciekłem stamtąd, kiedy to portal stał się częścią grupy Wirtualna Polska (jak dobrze, że CD-Action nie poszło tą drogą!). Zdarzało mi się też pisywać recenzje książek chociażby w serwisie Konwenty Południowe, news (dosłownie jeden) w GamesGuru, czy opowiadania wzorowane na powieściach autorstwa Trudi Canavan, ale tutaj się linkiem nie podzielę, bo są okropne...

Podsumowując odpalam tego bloga, ponieważ chcę wrócić do regularnego pisania.  Mam też w tym drugi bardziej dalekosiężny cel, którym jest stworzenie sobie portfolio, którym będę mógł się pochwalić, kiedy znowu np. DailyWeb albo Sekurak będą poszukiwać redaktorów. A może nawet uda mi się kiedyś skrobnąć jakiś tekst do odświeżonego serwisu CD-Action. Brzmi mało prawdopodobnie, ale w końcu trzeba sobie stawiać ambitne cele.

A o czym będzie ten blog?

Nadszedł czas, żeby odpowiedzieć sobie na najważniejsze pytanie w życiu każdego początkującego blogera. A odpowiedź brzmi tak: blog ten jak wskazuje sama jego nazwa będzie poświęcony tematom technologicznym oraz związanym z popkulturą. Generalnie to planuje publikować teksty w czterech kategoriach tematycznych:

 1. Blog - do tej kategorii należy wpis, który właśnie czytasz. Pod tym szyldem raczej nie pojawi się wiele tekstów. Tak właściwie to oprócz bieżącego pojawi się może jeszcze jakieś podsumowanie mojej działalności na koniec roku.
 2. Technologia - w tej kategorii będą pojawiały się wpisy o szeroko pojętej technologii. Przy czym będą to raczej zestawienia ciekawych narzędzi, moje przemyślenia czy krótkie poradniki. Nie spodziewajcie się tutaj testów nowych procesorów czy kursów programowania. To niestety ponad moje możliwości - przynajmniej na razie ?. Mimo to mam wiele pomysłów na tą kategorię. Chciałbym np. odświeżyć część wpisów, które opublikowałem kiedyś na DobrychProgramach, czy też dokończyć artykuły, które od miesięcy są w formie wstępnych szkiców.
 3. Popkultura - w tej kategorii możecie spodziewać się recenzji książek fantasy - głównie polskich, filmów czy też podcastów. Nie mam zbyt dużego doświadczenia w formie jaką jest recenzja, więc ten dział będzie dla mnie takim poligonem doświadczalnym
 4. Inne - wszystko co nie załapie się do powyższych kategorii. Czyli np. ciekawostki matematyczne, relacje z wakacji, przemyślenia o skokach narciarskich, jakieś wprawki pisarskie i wszystko inne co może przyjść mi do głowy

To jaki jest plan?

Mój plan jest bardzo prosty. Chcę w 2022 roku napisać co najmniej 53 wpisów na tym blogu. Mam też nadzieję, że uda mi się znaleźć stałych czytelników. I to w sumie tyle albo aż tyle.

Na zakończenie chciałbym serdecznie podziękować Wam wszystkim za uwagę oraz powiedzieć, że czekam na Wasze komentarze.

Wpis 1/53

 Share

1 Comment


Recommended Comments

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
 • Create New...