Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Masanohashi

Naprawa czy nowy laptop?

Polecane posty

Hej!

 

Od prawie 3 lat mam Della 3537 z i7 4500U (@1,8-2,4 GHz) + 8 GB RAMu + Radeonem 8850M. Laptop działa OK, ale podgryza już go czas i pojawia się z nim troszkę problemów – musiałbym oddać go do czyszczenia, może wymienić klawiaturę, dokupić baterię (obecna padła), a także wymienić całą górną klapę wraz z matrycą, bo obudowa zaczyna się łamać, a na ekranie pojawiają się pasy z pikseli.

 

Zastanawiam się jednak czy jest sens go jeszcze naprawiać? Co prawda działa dobrze, ale to konstrukcja prawie trzyletnia, no i doprowadzenie go do stanu bardzo dobrego kosztowałoby mnie ~500-700 złotych (klapa górna na Allegro stoi po 300 zł + baterii zamiennik ~100-150 zł + klawiatura z 50 + robocizna).

 

Nie lepiej byłoby go opchnąć po kosztach i zainwestować w nowy sprzęt? Ile musiałbym teraz wydać na laptopa przypominającego wydajnością tego mojego? Nie zależy mi na graniu (mam PS4, ew. tylko Football Manager), a jedynie na oglądaniu np. Netfliksa w HD + na lekkości sprzętu (dużo chodzę z komputerem) + na jak najwygodniejszej klawiaturze, bo dużo pracuję pisząc na komputerze. :) (i ew. jeszcze SSD, ale to nie jest warunek w pełni konieczny)

 

Dzięki!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...