Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

notomasz

Nowy telewizor

Polecane posty

Cześć. Planuje zakup dużego tv do konsol i Pc, ale mam pewien problem. Do tej pory moją "gamingową stacją" był zestaw monitorów 2x 27" + zestaw głośników 5.1. Gra na 27" monitorze jest wygodna, ale tylko jeśli siedzisz przy biurku, tym czasem siedząc na kanapie tak wygodnie już nie jest.

Chce kupić tv ~55", ale zastanawiam się między FHD, a 4k. Różnica w cenie jest ogromna - bardzo dobry tv FHD 55" kosztuje około 2500zł. Dobry telewizor 4k hdr 55" to koszt 5500zł wzwyż. Zastanawiam się czy warto jest aż tyle dopłacać w tej chwili ? Pisząc o tv FHD mam na myśli ue55h6400, natomiast w przypadku 4k - 55ks7000/8000. Konsole aktualnej generacji (nawet nadchodzący scorpio) nie poradzą sobie z natywnym 4k przy zachowaniu wysokich detali w grach. HDR daje bardzo dużo, ale moim zdaniem ta technologia dopiero raczkuje i z roku na rok będzie rozwijać się bardzo - na tyle, że mogę potem żałować, iż się trochę pośpieszyłem.

Wracając do sedna - Lepiej kupić teraz dobry tv FHD (np. ten ue55h6400) i dopiero przy kolejnej generacji konsol (około 3 lata) kupić sensowny tv 4k, czy też już teraz szarpnąć się na tv 4k ? Jeśli macie lepsze typy w sensownych cenach co do FHD to prosiłbym o ich podanie, ale powtarzam - w sensownych cenach. Nie chce wydać zbyt wiele na coś, co za ~3 lata wymienię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbijam pytanie i dołączam się też pod nieco innym kątem. Planuję zakup PS4 Pro i pytanie czy zauważę wyraźną różnicę pomiędzy Full HD, a 4K HDR, aby warto było w to inwestować? Chciałbym zakupić telewizor około 40", a mój budżet na niego to około 1500zł. Czy w takiej cenie jestem w stanie kupić dobrej jakości telewizor z 4K HDR, którego możliwości to nie tylko krzykliwa nalepka na pudełku czy lepiej dobrać porządny monitor Full HD?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...