Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mephistofella

PS VR

Polecane posty

Jeśli był taki temat to bardzo przepraszam, ale szukałem na forum i raczej nie ma podobnego.

Otóż niedługo mam osiemnastkę i strasznie napaliłem się na to całe vr. Ponadto nigdy nie miałem konsoli. Myślicie, że warto kupić Playstation 4 z zestawem do wirtualnej rzeczywistości? Oglądałem masę filmików i czytałem recenzje tego sprzętu. Z tego, co zrozumiałem, to z jednej strony ten zestaw jest dosyć drogi, gry również, jednak rozgrywka jest świetna i podobno nigdy się nudzi. Dlatego chciałbym poznać Wasze opinie. Warto?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to jakbys mial mozliwosc sprawdzenia tego, moze niektore sklepy typu MediaMarkt maja jeszcze wystawe gdzie mozna sprawdzic VR. Do VR wystarczy zwykla PS4 chociaz (w zaleznosci ile mozesz doplacic i zalezy jaka jest roznica w cenie) PS4 Pro oczywiscie jest mocniejsze i lepiej pasuje. Takze w niektorych grach da ci "magiczne" 60fps albo jak kiedys kupisz telewizor 4k/HDR mozliwosc grania w takiej rozdzielczosci. Wiec wybor powinien zalezec od roznicy w cenie.

Z tego co pamietam jest chyba 40/50 gier z tym ze te gry co najwyzej starcza na kilka godzin. Jest Batman w ktorego gra sie przyjemnie, sa tez testery gdzie zakladasz ten bojowy chelm (PS VR) i dookola sie zeczy dzieja a ty na to patrzysz. Gralem tez w horror gdzie sie strzela a postac sama idzie do przodu (cos ala Rambo).

To na pewno nie jest tania inwestycja, ale jezeli ci sie znudzi VR to mozesz zawsze grac w PS4.

Musisz gdzies sprawdzic czy np. nie bedzie cie glowa bolala, czy ci sie podoba. To jest na pewno fajny bajer ale na razie nie ma na to pozadnych gier tylko sa mini gierki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.01.2017 o 15:58, norbiw13 napisał:

Najlepiej to jakbys mial mozliwosc sprawdzenia tego, moze niektore sklepy typu MediaMarkt maja jeszcze wystawe gdzie mozna sprawdzic VR. Do VR wystarczy zwykla PS4 chociaz (w zaleznosci ile mozesz doplacic i zalezy jaka jest roznica w cenie) PS4 Pro oczywiscie jest mocniejsze i lepiej pasuje. Takze w niektorych grach da ci "magiczne" 60fps albo jak kiedys kupisz telewizor 4k/HDR mozliwosc grania w takiej rozdzielczosci. Wiec wybor powinien zalezec od roznicy w cenie.

Z tego co pamietam jest chyba 40/50 gier z tym ze te gry co najwyzej starcza na kilka godzin. Jest Batman w ktorego gra sie przyjemnie, sa tez testery gdzie zakladasz ten bojowy chelm (PS VR) i dookola sie zeczy dzieja a ty na to patrzysz. Gralem tez w horror gdzie sie strzela a postac sama idzie do przodu (cos ala Rambo).

To na pewno nie jest tania inwestycja, ale jezeli ci sie znudzi VR to mozesz zawsze grac w PS4.

Musisz gdzies sprawdzic czy np. nie bedzie cie glowa bolala, czy ci sie podoba. To jest na pewno fajny bajer ale na razie nie ma na to pozadnych gier tylko sa mini gierki.

Dzięki za odpowiedź, myślałem, że przyjdzie jakieś powiadomienie w związku z odpisaniem na mojego posta, ale przeliczyłem się ://
Taa, słyszałem, że gry starczają na najwyżej 1-2 godziny, jednakże te kilka godzin jest świetnym doświadczeniem. Jeśli chodzi o PS Pro, to szczerze mówiąc nie rozmyślałem nad kupnem, ale przemyślę to. Co do ostatniego zdania - w Łodzi, gdzie mieszkam, można na pewno przetestować Oculusa i szczerze mówiąc nie wiem, czy to jest to samo co PS VR, w sensie, czy jak nie czułbym mdłości na tym pierwszym to nic by mi się nie działo na drugim? Natomiast PS VR można było chyba przetestować w Saturnie, był jakiś mały terenik z tv i konsolą, ale samych okularów ani żadnego pracownika nie było, więc nie wiem...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest roznica pomiedzy Oculusem a PS VR. Oculus ma wieksza rozdzielczosc (na kazde oko) ale PS VR ma wiecej Hz (120Hz czyli w PS VR bedziesz mial bardziej rozmazany ekran (tragedi nie ma i tylko widac w grach konwertowanych wiec sie nie przejmuj) ale za to w PS VR dluzej mozesz wytrzymac jako ze oczy teoretycznie wolniej powinny sie meczyc). Dlatego sprawdz Oculusa i jak ci sie spodoba to sprobuj sprawdzic PS VR, sprobuj w Saturnie zapytac sie czy ci pokazo, jak maja to na pewno beda chcieli poza tym mozesz sprawdzic czy nie maja jakiegos zestawu z PS4/PS4 Pro i PS4 VR (i kamerka + Move). Teoretycznie jak maja wystawe to i zestaw powini miec.

Jak przetestujesz Oculusa i bedziesz pod wrazeniem to z PS VR podobnie bedzie, bedziesz mial podobne odczucie.

Jak bedziesz kupowal PS VR to sprawdz czy Kamera PlayStation jest dolaczona (jest potrzebna i pewnie kosztuje okolo 200zl), poza tym, PS VR nie ma wbudowanych sluchawek wiec mam nadzieje ze jakies masz (chociaz to nie jest potrzebne do grania, ale bardziej efektownie bedzie). Poza tym niektore gry moga korzystac z kontrolerow Move ktore sie osobnie kupuje (chyba ze dasz rade znalezc zestaw).

Gry warte polecenia to Driveclub (samochody), Playroom VR i PlayStation VR Worlds (kilka gier w jednym) i Batman byl fajny (chociaz krotki 2-3 godziny). No i oczywiscie jezeli nie masz nic przeciwko horrorom to Resident Evil 7 niedlugo wychodzi i mam wrazenie ze to bedzie jedna z najlepszych (jak nie najlepsza) gra na VR (oczywiscie tez bez VR bedzie sie dalo grac)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...