Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

SwitchBlade

Laptop za 4k, lub stacjonarny za 2k + laptop za 2k

Polecane posty

Cześć, witam. 
Przejdę od razu do sedna.

Student informatyki. II-gi rok. Moje wymagania, co do programów nie są duże: MathLab, CodeBlocks, Quartus II, Oracle VM, itp.
Skupiam się na NAJWYDAJNIEJSZEJ GRAFICE :)
Mieszkam w akademiku, do domu zjeżdżam co jakiś czas.
Mam 2 tysiące złotych swoich i 2 tysiące od rodziców, czyli 4k.

Pytanie Moi Drodzy, bo będzie grane (po sesji).
Czy bardziej opłacałoby się - złożyć PC z obudową, monitorem (może być byle jaki), bez systemu (mam z uczelni) za 2 tysiące lub 3 tyś.
I wtedy za tysiąc\dwa szukać laptopa (do programów, jak wyżej. Ogólnie do pracy).

Czy poczekać do lutego na GTX 1050 \ GTX 1050 Ti (zobaczymy, jakie ceny) i kupić porządnego laptopa do ~ 4100 zł (max) ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

PC zawsze będzie wydajniejszy od PC ale tutaj pojawi Ci się problem mobilności zabierać go z puntu A do punktu B to trochę średnia sprawa. Ceny GTX1050 pewnie gdzieś od 4500 zł będą się kształtować.

Na teraz mogę Ci polecić Lenovo Y700-15 - matryca FULL HD IPS, niezłe wykonanie aluminiowa obudowa, podświetlana klawiatura, miejsce na dysk SSD m.2, świetne wyniki pracy na baterii jak na takie podzespoły.
http://www.x-kom.pl/p/283976-notebook-laptop-156-lenovo-y700-15-i7-6700hq-8gb-1000-win10-gtx960m.html
http://www.x-kom.pl/p/318813-notebook-laptop-156-lenovo-y700-15-i5-6300hq-8gb-1000-gtx960m-fhd.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojjj, oczywiście, że by się przydał :) 
Jak mam wybierać, między wydajniejszą grafiką, a SSD, to biorę kartę.
Mam nadzieję, że jest miejsce na slot M2 i w przyszłości by się pomyślało nad rozbudową.
Chciałbym kupić maksymalnie w końcówce lutego. 
Zobaczymy, co inni producenci zaoferują.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...