Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

marcin26161

[PS3] Blad aktualizacji - 80710723.

Polecane posty

Hey. Nie znam sie na polaczeniach internetowych ani specyfikacjach konsol i komputerow.

Znam ogolne zalozenia tylko swiatka informaycznegi i technologicznego.

Kupilem wczoraj PS3 w zestawie z Gran Turismo 6. Glownym zamierzeniem bylo dla mnie gra on line w wyzej wymieniona gre.

No niestety jesli wchodze z wlaczonym wi fi do GT6 na starcie czeka mnie przymusowa aktualka

("swiateczna" lekko ponad GB danych). Jesli zgadzam sie na nia, to instalacja gdzies w okolicach 38 procent sie przerywa i wyskakuje blad 80710723. Konsola radzi zresetowac polczaenie i konsole.

Zrobilem tak i nic nie pomoglo. Troszke pogrzebalem w necie i dowiedzialem sie ze to jest problem

zamknietych portow w routerze i ze trzeba je ( z tego co zrozumialem przekirerowac), a na konsoli jesli wszystko byloby oki mialbym aktywne upnp, a nie mam. Troszke grzebalem z tymi portami sam bazujac na poradnikach i forach internetowych. Efekt byl taki, ze odcilalem sobie jakims cudem net na dwie godziny. Szukam kogos kto mi pomoze od poczatku do konca. Wszystko dokladnie wytlumaczy normalnym jezykiem, ktory zrozumiem.

Mam ruoter ( nie wiem czy to wazne - w sieci Plus) Edimax LT-6408n. Wszedlem poprzez wpisanie IP do ustawien Edimaxa. Mam w ustawieniach zaawansowanych:

-QoS

-DDNS,

-Przekierowanie portow (tutaj sie bawilem - jesli ktos wie o co chodzi to chce wiedziec jakie dokladne ilosci wpisac w polach Prywatny IP, Zakres kodow(dwa pola), Uwagi. I czy zostawic domyslne TCP&UDP? I ile takich "wersow w tabelce" zapisac? Wiecej niz jeden?

-Strefa zdemilitaryzowana (DMZ), tutaj tez wpisalem IP konsoli, nic sie nie zmienilo ale jak znaznalczylem opcje Wlacz DMZ, to zaczely sie problemy z internetem (nie bylo go).

-Fail-Over,

-Kontrola limotow.

Dodam, ze wszyscy mowia ze ten blad to na pewno problem z ueterem i przekierowanie portow pomoze. Tylko ze oprocz tej nieszcesnej aktualki GT nie mam problemow z internetem via wi fi na PS3. Moge siedziec na przegladarce, logouje sie bez problemu do PSN, nawet demo pobralem bez zadnych bledow. Dlatego nie rozumiem juz jak to mozliwe ze to wina routera.

Mam nadzieje ze ktos mi pomoze i proszcie nie piszcie jezykiem specjalistow bo nic nie zrozumiem.

Chce wiedziec od poczatku po kolei jakie czynnosci mam wykonac, jakie wartosci gdzie wpisywac, co na konsoli zmienic, co powinno pisac w polach szczegolow polaczenia na konsoli (podobno upnp wlaczone ma byc, i NAT2? Czy w programie Edimaxa mam sie bawic ze zmiana firewalli (takie rzeczy tez slyszalem na forach). Szukam fachowej pomocy dla laika krok po kroku.

To moja pierwsza zabawa z takimi rzeczami. Net rten mam od pol roku, z wifi na codzien korzystam tez na netbooku i telefonie bez zadnych problemow. Mam nadzieje ze problem wyjasnilem w czytelny sposob. Pozdrawiam i czekam na wasza pomoc.

Problem rozwiazny. Po tym jak sam posuataialem wartosci reczne na konsoli wifi sie rozlaczalo co kilka minut. Od nowa skonfigurowalem wartosci automatcyncze, a w ustawieniach rutera wlaczyem DMZ na IP konsoli tylko w opcji dynamicznej. Wczesniej wybirealem ta druga i wpisywalem IP routera w tamto pole pierwsze to mi net nie dzialal. Treaz jest ok, mam wlaczony DMZ NA konsole, plus UPnP. Nie wiem tylko czy ten DMZ jest bezpieczny i czy jak wlacze firewalla znow bede mial porblemy z siecia. Mieszkam na wsi, i nikt oprocz rodziny nie ma dostepu do siec domowej. I czy jak mam wlaczone automatyczne ustawienia sieci na konsoli to IP mi sie bedzie resetowalo czy pozostanie stale?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...