Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MIssqu

Piractwo na konsolach ?

Polecane posty

Tak, jak o tym teraz myślę, drogi Felu...

To jeden z tak zwanych "martwych" przepisów, jak możliwość zastrzelenia w Anglii Szkota dzierżącego łuk i strzały :) dlaczego? Bo jest sprzeczne z prawem odnośnie posiadania kopii zapasowych nagrań muzycznych. Duża część płyt firmowanych logiem EMI ma zabezpieczenia przed kopiowaniem i jedynym sposobem ich obejścia jest używanie oprogramowania do łamania tych zabezpieczeń (zabronionego ustawą, którą przytoczyłeś). Równocześnie mam pełne prawo do skopiowania legalnie nabytej płyty muzycznej na dowolny nośnik (Audio, MP3, kaseta).

Duch i Litera, panie dzieju... :)

Niezależnie od wszelkich wytłumaczeń, usprawiedliwień i znajdowanych w nim luk.

Czemu nie mogę korzystać z LUK? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duch i Litera, panie dzieju... :)

Przeczytałem sobie te trzy strony tematu i nieźle się dzięki Tobie uśmiałem :)

Sam jestem posiadaczem PS3 i cieszę się, że piractwo się tej konsoli nie trzyma, bo to tylko zachęca producentów do tworzenia gier, a wydawców do wydawania ich na tej platformie. Więcej kasy = lepsze gry i koło się zamyka.

Co do abandonware - ten termin w światku gier na jakąkolwiek platformę jest pusty, jak chwilowo mój portfel. Czemu? Otóż nawet najstarsza gra nie ma tyle lat, by można mówić o niej jak o abandonie (chyba że właściciel praw się ich zrzeknie lub pozwoli na rozpowszechnianie jakiejś tam części serii). Branża gier jest badzo młoda, więc do wspomnianych w prawie 75 lat jeszcze jej daleko. Zaś jeżeli producent, jak i wydawca gry nie istnieją, to tym bardziej nie mamy zezwolenia, by piracić, bo nie jesteśmy w stanie ustalić do kogo należą prawa. Kapitulacja producenta i wydawcy nie oznacza tego, iż prawa do wszystkich produkcji przepadają.

I nie próbuj więcej usprawiedliwać w jakikolwiek sposób czynu zakazanego. Sam mam amigę i od groma gier na nią, naprawiałem ją już samodzielnie chyba z trzy razy i nadal działa, więc jak się chce to można.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko bujdy potem się jak zwykle okarze pewnie że to lipa, kurde ludzie opanujcie się z tymi piratami ja w życiu nie kupiłem żadnego pirata i jestem happy kupuje tylko takie gry których naprawdę potrzebuje i nie narzekam nie mam jakiegos niedosytu po co mi 100 gier jak najczęściej się w to i tak nie gra.....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP - przepraszam bardzo ale od kiedy to się kupuje piraty xD

Ja bym na konsolę nie ściągał piratów bo uważam że ceną za niską cenę konsoli jest cena gry. ( chociaż trochę zawyżona jak dla mnie te ceny ).

@RandoMan - nie uważasz że przy sprzedajności oryginalnych wersji w około 99% to cena 200zł jest trochę zaporowa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę że Sony temu zaradzi. Przecież tam pracują dużo mądrzejsi/lepsi ludzie w swoich kategoriach. Gdyby tak nie bylo, sam bym tam pracował :) I myślę też, że zanim wszystko zostanie ostatecznie złamane, zdąży już ukazać się kolejna generacja konsol, a Sony zniesie PS3 na drugi plan :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piractwa na PS3 nie będzie, dopóki na torrentach nie pojawią się gry gotowe do zgrania na płytki i odpalenia w konsoli - tak jak w przypadku X360. To, że co jakiś czas ktoś ogłasza, że w jakiś sposób "złamał" PS3, to jeszcze nic nie znaczy. Ludzie ściągający gry nielegalnie są raczej leniwi i tylko zapaleńcy będą bawić się jak hakerzy, zajmujący się "łamaniem" zawodowo :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piractwa na PS3 nie będzie, dopóki na torrentach nie pojawią się gry gotowe do zgrania na płytki i odpalenia w konsoli - tak jak w przypadku X360.

Ale skąd bierze te piraty i na co je nagrywa? Ma nagrywarkę BR?

Ani jedno, ani drugie nie jest prawdziwe czy potrzebne. Piraconych gier nie trzeba wypalać na BR bo z założenia płyta ci niepotrzebna. Całość ląduje na dysku konsoli więc i możesz to zgrać z płyt DVD. To z resztą szczegół bo PS3 zostało złamane tylko na chwilę. Po ostatnich aktualizacjach luki zostały załatane, wiec amatorzy darmowych gier muszą albo zrezygnować z PSN i gry online albo z piracenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rozy

Przeciez jak wyszła przeróbka to i tak ludzie, którzy chcieli piracić to musieli pożegnać się z online. Teraz tym bardziej, ale imo jest to kwestia czasu, aż scena zrobi tak, że piraci będą mogli grać na PS3 przez sieć z JB. Mam nadzieję, że Sony weźmie się do pracy i nie pozwoli im na to, bo wtedy zaczną się hakowania trofeów(chociaż i teraz już chyba to jest), czity na multi itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Suteq - takie działania hakerów są wg. mnie bardzo czasami przydatną sprawą, po 1. Sony ulepsza Software, 2. jeśli im się nie uda ( wolałbym nie, niech PS3 zostanie ostatnią platformą bez skazy ;) ) zabezpieczyć przed hakerstwem może obniżą cenę gier, aby zachęcić tych uczciwych do kupowania oryginalnych gier.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze wątpię by sony musiało coś takiego robić. Około 40mln osób kupiło PS3 będąc śwadomym tego że konsola nie jest jeszcze złamana. Dlaczego nagle mieliby się przerzucić mając już przynajmniej kilka oryginałów ? Prędzej zwiększy się sprzedaż konsolli bo zaczną ją kupować ci którzy czekali na jej złamanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez jak wyszła przeróbka to i tak ludzie, którzy chcieli piracić to musieli pożegnać się z online. Teraz tym bardziej, ale imo jest to kwestia czasu, aż scena zrobi tak, że piraci będą mogli grać na PS3 przez sieć z JB.

Raczej nie... nie wiem do końca jak dział multi na PS3 ale sądzę że postawienie niezależnych od Sony serwerów raczej nie jest realne. Pomijając nawet kwestie techniczne pozostają finansowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, Iskier dobrze gada. IMO jak zrobili, żeby na dashu 3.41 odpalać gry, które potrzebują dasha 3.50 i wyżej(zmylają konsolę) to tak samo będzie z online. Tak zrobią, żeby Sony myślało, że to jest zupełnie legalny gracz, a tymczasem on będzie jechał na piratach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez jak wyszła przeróbka to i tak ludzie, którzy chcieli piracić to musieli pożegnać się z online. Teraz tym bardziej, ale imo jest to kwestia czasu, aż scena zrobi tak, że piraci będą mogli grać na PS3 przez sieć z JB.

Raczej nie... nie wiem do końca jak dział multi na PS3 ale sądzę że postawienie niezależnych od Sony serwerów raczej nie jest realne. Pomijając nawet kwestie techniczne pozostają finansowe.

Czemu nie, skoro powstają prywatne serwery do WoW'a na których może grać do kilku tysięcy osób, to dlaczego z PS3 nie można by było tego zrobić? Tym bardziej, że powstawały serwery dla xbox'a (pierwszego ofc), dzięki którym można było grać za darmo w multi (sieć symulowała lan).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki którym można było grać za darmo w multi (sieć symulowała lan).

Masz rację, to się nazywa XLink Kai. Można grać bez problemu za darmo, na prywatnych serwach jak konsola jest zbanowana na przykład, ale na normalnej też można. Minus? Dużo osób to tam nie gra, oczywiście zawsze się znajdzie osoby, ale nie tyle co na normalnym XBL czy PSN.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ RoZy

Tu chodzi bardziej o to, by serwery Sony traktowały użyszkodników JB jako posiadających legalne kopie gry.

IMO jak zrobili, żeby na dashu 3.41 odpalać gry, które potrzebują dasha 3.50 i wyżej(zmylają konsolę) to tak samo będzie z online. Tak zrobią, żeby Sony myślało, że to jest zupełnie legalny gracz, a tymczasem on będzie jechał na piratach.

IMO ani jedno, ani drugie raczej się nie stanie. Strasznie dużo czasu zajęło znalezienie luki w systemie a została załatana niemal natychmiast.

Czemu nie, skoro powstają prywatne serwery do WoW'a na których może grać do kilku tysięcy osób, to dlaczego z PS3 nie można by było tego zrobić? Tym bardziej, że powstawały serwery dla xbox'a (pierwszego ofc), dzięki którym można było grać za darmo w multi (sieć symulowała lan).

Porównanie w WoW nie jest najlepszym przykładem... jakby nie patrzeć BN działa na infrastrukturze internetowej a zarówno PSN jak i obecny Live to sieci zamknięte.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO ani jedno, ani drugie raczej się nie stanie. Strasznie dużo czasu zajęło znalezienie luki w systemie a została załatana niemal natychmiast.

No, tutaj to nie jest kwestia "czy" tylko "kiedy". Ludzie, którzy interesowali się PS3 od strony sprzętowej, zaczęli zajmować się jej łamaniem po usunięciu możliwości uruchomienia Linuxa. Wcześniej woleli dłubać i patrzeć co da się zrobić z mikroskopijną ilością pamięci i sporą mocą obliczeniową PS3 :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówcie o PS3 , bo wiemy że zostało już złamane w stu procentach. Ostatni zjazd Chaos Communication Congress pokazał że Sony nie została już żadna nić obrony (zainteresowanym polecam Google'a i fail0verflow). Co do wyłapywania graczy - tutaj było prosto bo każdy JB był oznaczony specyficznym kodem i łatwo było ich wyłapać. Teraz kiedy dorwano się to kluczy którymi aplikację są podpisywane i uznawane przez system za legalne nic nie jest bezpieczne.

Nawet zabezpieczenia dodane przez soft 3.50 i wymagany update żeby odpalić np. Gran Turismo 5 został już wyeliminowany , tak jak potrzeba w.w. wersji do odpalenia gry. Módlmy się tylko żeby z PS3 nie skończyło jak PS2 z piractwem...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...