Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Nicopl

Physx.

Polecane posty

Witam odkąd mam GTX 275 <z pół roku temu> mój poczciwy 8800GT leży sobie w pudełku a swoje zrobił w kompie :) więc tak sobie pomyślałem, skoro kiedyś się bardzo dobrze sprawował dlaczego ma się tak marnować i tu pytanie dla was...

Czy mam możliwość podpięcia do mojego PC 8800GT ale na zasadzie karty Physx no wiecie aby GTX 275 odpowiadał tylko za grafikę a 8800GT za obliczenia Physx w grach czy mogę to jakoś zrobić umnie na pc czy moja płyta główna da radę, jakie weście nato jest potrzebne ???

I co potem należy skonfigurować w panelu NVIDIA ??

Jeśli płyta główna nieda rady to jaka by się do tego nadawała??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom tak mi się wydawało iż moja płyta nie posiada dwóch wejść więc napisałem aby ktoś doradził która by się do takiego czegoś nadawała ??

Taka która poprostu już będzie na jakiś czas a będzie możliwość wykonania takiej operacji.

A czy jakby drugie wejście było x8 to moc karty która będzie obliczać Physx będzie słabsza niż gdyby drugie wejście na tą kartę miało x16 ??

<Płyta chybabyłobylepiej gdyby wspierała DDR III>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strata wydajności 8800GT w standardzie PCI-e 1.x między złączem 16x a 8x jest bardzo mała. Wiem, że jeżeli chodzi o płyty główne to zdobyć płytkę z pełnymi złączami pod SLI lub CF jest trudno bo zazwyczaj takie płytki sporo kosztują. Co najdziwniejsze w moim życiu zdarzają się właśnie takie płyty - pierwsza moja płyta na AM2 to płyta Asusa z pierwszym chipem ATI/AMD gdzie płyta kosztowała mniej niż 300zł ale miała pełne wsparcie dla CF (2x16) - to tylko dodatek był bo wziąłem ją ze względu na OC, jako że świat idzie do przodu to w moje ręce trafiła płyta Gigabyte. Kosztowała mnie też coś około 300zł ale już jako używana, jeżeli chodzi o OC to też płyta jest bardzo dobra tylko mnie zastanawia po co mi CF-x (2x16 + 2x8).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...