Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

DominikGAMERS

Czy można i jak podkręcić kartę graf i procesor ?

Polecane posty

Czy mógłbym podkręcić kartę graficzną i procesor ? I czym ?

Specyfikacja:

Karta graficzna : Gaindword 8600 GT 1GB

Procesor: AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 5200+ BOX ( w sklepie ((chyba !?)) go podkręcili do 5400 )

Płyta Główna: Gigabyte GA-MA770-DS3

Pamięć ram: 2GB Kingston 800 MHz

Dysk twardy: HDD SEAGATE 250/SATA II NCQ

Zasilacz: Pentagram SF PSF-430 P12S - 430 W

Temp. karty graf. 50 C i w stresie maks. 80 C

CPU : 43 C w stresie podam za chwile ...

Jakbym podał za mało danych proszę pisać.

Zależało by mi na podkręcaniu bez Biosa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co podkręciłem Rivą Tunerem ( z pomocą poradnika ) 40 MHz i żadnych problemów nie ma. Zaraz sprawdzę wydajność jakimś programem. A co polecacie do defragmentacji dysku ( używam Disk Magic ) i co do czyszczenia rejetru ( używam Wise Registry Cleaner 4 Pro ) i ogólnie do przyspieszania ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem napisać że mam jeszcze kartę dźwiękową (nie zintegrowaną ) i podłączone 2 DVD-Romy, czy odłączenie jednego da więcej "energii" .

http://twojepc.pl/news15005.html tu o mojej karcie graficznej

http://www.ceneo.pl/806153

Z podkręcania procesora chyba zrezygnuje ...

Karta póki co ma temp. 54 C w spoczynku i maks w bechmarku 10 min. 85 C

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu właśnie z procka bym nie rezygnował, ponieważ da Ci to sporo mocy, a tak na prawdę nie jest to nic trudnego w przypadku Twojego procesora (zresztą ogólnie z żadnym prockiem nie jest trudno). Jak widzisz w mojej sygnie udało mi się podobnego procka jak masz Ty dociągnąć do ponad 3 Ghz i mogę Ci powiedzieć, że różnicę w mocy widać gołym okiem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dało by się procka podkręcić nie w Biosie ? Jakim programem ? Patrząc na moją płytę główną . I czy odłączenie jednego DVD-Roma dało by większe bezpieczeństwo ? Póki co w Video Card Stabilty Test wyciągam 185 (wcześniej 170), karte lekko podkręciłem o 117 MHz w pierwszym Core Clock shadery tylko o 20 MHz i pamięć o 61 MHz. Mój procek ma temp. według coretemp 63 C i 65 C

Jak temp. na karcie w stresie jest bezpieczna ???

Czy wyczyszczenie komp. z kurzu zmniejszy temp. ? i czy sprawdzi się do tego sprężone powietrze ? czy podczas czyszczenia można coś uszkodzić ( nie, nie zamierzam walić w komputer )

Próbuję podkręcić z 711 do 722 ale wartość powraca do poprzedniej. O co chodzi ?

Wiem że pytań sporo ale wolę się upewnić ... więc proszę o odpowiedź fachową na nawet najgłupsze z tych pytań.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...