Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

eru3

Problem z odtwarzaczem płyt dvd/cd TSSTcorp CDDVD TSW-H653Q

Polecane posty

Witam!

Posiadam problem z odtwarzaczem płyt CD / DVD w komputerze Hp Pavilon m9000, mianowicie stacja dysków nie widzi płyt DVD ( kiedy chce taką odtworzyć, prosi o włożenie płyty do napędu). Płyty CD odtwarza. Zaznaczam, iż komputer jest na gwarancji, której nie chcę stracić (nie uśmiecha mi się także czekanie jednego miesiąca na wymianę podzespołu). Komputer ma około 1,5 roku może troszkę mniej. Proszę o szybką pomoc.

Z góry dziękuję

Kuba

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś podstawowych czynności jak czyszczenie soczewki lasera, i ewentualne przedmuchanie napędu ? Laptopy mają to do siebie, że są bardzo zintegrowaną konstrukcją, i wymiana albo ewentualne czyszczenie wnętrzności może wiązać się z utratą gwarancji.

I obowiązkowo podaj markę i model zasilacza :rozpacz: (żartuje)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh. To nie laptop. Komputer stacjonarny, tylko że jest tyle tych serii, iż można pomylić ;D

Nie podam Ci dokłądnego modelu (czarny, Geforce 9800GT,

4 Gb RAM, AMD Phenom 4 rdzenie każy 2,2 ghz, STACJONARNY)

Gdzie znależć markę zasilacza itp.??

Sry ale nie jestem w tym obcykany. Nie nie robiłem nic z tych rzeczy ze stacją dysków. Odinstalowałem deamona i naprawiłem rejestry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, zamotałem się ;)

Zasilacz najpewniej znajdziesz w specyfikacji komputera (najlepiej instrukcja) albo po zdjęciu bocznej ściany obudowy (ale to nie wchodzi w grę, bo pewnie plomby gwarancyjne masz).

Może weź trochę alkohol izopropylowego na wacik do uszu i delikatnie przeczyść soczewkę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam jak przeczyścić, dodatkowa "bajerancka" obudowa zasłania dostęp. W Evereście zobaczę bo do dokumentacji nie mam dostępu.

HP Pavilion Elite m9000t CTO Desktop PC oto model, zasilacz - nie podam everest nie działa, na stronie głownej może być. Kiedyś znalażłem ale teraz nie mogę

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...