Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sarmat

Rozwiązany: Przyśpieszenie Sprzętowe w laptopie wyłączone

Polecane posty

Witam, gdy włączam dowolną systemową (innych jeszcze nie mam) grę na swoim laptopie

( ACER ASPIRE 5738ZG

Intel Pentium dual-core 2.0GHZ

Up to 1791 MB NVIDIA GeForce G105M TurboCache

4GB DDR3

320 GB HDD)

Windows7

To pisze:

"Przyśpieszanie sprzętowe jest wyłączone lub nieobsługiwane przez sterownik karty wideo, co może spowodować wolniejsze działanie gry. Upewnij się że masz zainstalowwany najnowszy sterownik karty karty wideo i że przyśpieszenie sprzętowe jest włączone"

Nawet Chees Titans mi się zacina. Tak się zaczęło dziać chyba od zainstalowania nowego systemu (7, wcześniej Vista). Co ciekawe strony internetowe oraz gry flash chodzą normalnie bez zacinania.

Mam dwa pytania: jak naprawić ten problem? Oraz czy Bioshock nie będzie się zacinał. Proszę o szybką odpowiedź!

Jeśli umieściłem temat w złym dziale, proszę o przeniesienie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bioshock nawet ci się nie włączy, ale jeśli nawet tak to byłoby tragicznie. A teraz podam ci jak włączyć przyspieszenie(jakże ważne, aby jakakolwiek gra działała)sprzętowe. Klikasz na start, na samym dole menu po lewej masz wyszukiwarkę"Wyszukaj programy i pliki", wpisujesz tam "dxdiag" klikasz enter i otworzy ci się okienko(możliwe, że przed tem będziesz musiał wybrać opcję tak lub nie). Na górze masz zakładkę ekran. W tej zakładce na środku po lewej masz funkcje directx, Przyspieszenie directdraw, direct3d i agp. Jeżeli masz je wyłączone to powinieneś mieć możliwość włączenia wszystkich. po skończeniu jeżeli nadal będzie się cieło to zrób zrzut ekranu zakładki ekran.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ty w ogóle wiesz, że jest takie coś jak sterowniki do karty graficznej. Masz zainstalowane standardowe windowsowe co oznacza, że aby zagrać w jakąkolwiek grę z 3d np. Bioshock(który absolutnie ci się nie włączy) to koniecznie musisz zainstalować(najlepiej najnowsze) sterowniki do grafiki. Ze strony producenta możesz pobrać je. Dlatego nie masz tych opcji dostępnych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...