Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Suchy021095

Sterowniki do nVidii

Polecane posty

Może to zabrzmi głupio, ale skąd mam pobrać sterowniki do nVidii GeForce 9600 GT na Windows 7 Ultimate? Mam grę, która prosi o aktualizację sterownika i dlatego się do tego przymierzam. Wcześniejszych wersji sterownika nie pobierałem. Muszę je pobrać, czy od razu te najnowsze? :huh: Czy to się instaluje na podobnej zasadzie jak gry? :huh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem już wcześniej tą stronę, tylko nie wiem jaką serię karty posiadam :smile: Bo tam trzeba wybrać. A na skanowanie mam za wolny internet. Muszę pobierać wcześniejsze wersje też czy od razu najnowszą? Czytałem coś że trzeba usuwać stary sterownik przed instalacją nowego. Czy ekran bedzie normalnie działał? Gdzie usunąć ten stary sterownik?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest to zwykła karta (w PC) http://www.nvidia.pl/object/win7-winvista-...-driver-pl.html czyli wybierasz 9series. Jeśli natomiast karta znajduje się w notebooku to wybierasz m9 (czy tam 9m) http://www.nvidia.pl/object/win7-winvista-...-driver-pl.html .

Wystarczy, że najnowszy zainstalujesz, wcześniejszych wersji wręcz nie powinieneś. Jeśli chcesz usunąć stary sterownik to ściągasz program DriverCleaner i instalujesz go. Następnie wchodzisz w dodaj/usuń programy czy jak to się tam nazywa w win7 i usuwasz sterowniki nvidii. Następnie robisz restart komputera i wchodzisz w tryb awaryjny i driver cleanerem usuwasz pozostałości. Potem uruchamiasz normalnie komputer i instalujesz nowe i po kłopocie. W sumie nie jestem pewny czy trzeba to robić przy aktualizacji na nowsze sterowniki, ale pewnie się powinno.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

c'mon - wszystko masz wytłumaczone, ja wytłumaczę raz jeszcze:

Masz kartę GF9600 - jeżeli masz komputer stacjonarny (duża skrzynka) to ściągasz stery dla serii 9xxx (tak to się nazywa w wyszkiwarce na stronie nvidia). Jeżeli masz laptopa (takie małe na kolana) to ściągasz 9xxxm.

Po ściągnięciu, usuwasz stare sterowniki NVIDIA w ODINSTALUJ PROGRAMY w panelu sterowania,resetujesz komputer. Naciskaj od razu f8 bądź f6 (takie klawisze na górze klawiatury) - wyświetli się menu wyboru, czy uruchomić windows normalnie, awaryjnie czy w innych trybach. Uruchamiasz awaryjnie.

Kiedy system się załaduje, uruchamiasz program driver cleaner- wybierasz nvidia i czyścisz.

Reset.

Uruchamiasz windows normalnie, wgrywasz nowe stery.

Reset.

Wszystko śmiga - nie trzeba iść do serwisu i bulić 100zł za głupotę...

ps. co do Twojej sygnaturki - na karcie graficznej 9600 nie masz direct x 11 tylko 10...

ps2. zaznaj dobroci: http://www.nvidia.pl/object/win7-winvista-...-driver-pl.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moc posepnego czerepu! Chcesz oddac kompa do profesjonalnego serwisu i zaplacic profesjonalna cene za robote, ktora trwa 5 minut i moze to zrobic kazdy??

http://www.nvidia.pl/object/win7-winvista-...-driver-pl.html Po prostu sciagnij to i zainstaluj, komputer nie wybuchnie.

Jesli chcesz to zrobic "jak nalezy", to:

1. Usun stare sterowniki (Panel Sterowania --> Programs and Features (nie wiem jak to jest w PL wersji) --> poszukaj sterownikow do karty graficznej i je odinstaluj.

2. Sciagnij Driver Sweeper i usun resztki pozostale po sterownikach

3 Instalujesz nowe stery; gdy instalator poprosi restartujesz kompa

Zaoszczedzone kilkadziesiat zlotych...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nawet powiedział, że ponad 100 zł, tyle przynajmniej u mnie w mieście biorą za sterownik plus robociznę(!!!) (jak to widziałem to śmiech mnie ogarnął). Jak teraz spróbujesz to będziesz miał na przyszłość, a nie da się nauczyć używania komputera w inny sposób niż empirycznie :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NVIDIA Display.. Najpierw odinstaluj przez panel sterowania, zrestartuj kompa i resztki sterownika (kilka plikow + wpisy w rejestrze) usun przez Driver Cleaner / Sweeper. Nastepnie zainstaluj nowy sterownik (link we wczesniejszych postach). Nie trzeba trybu awaryjnego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko NVIDIA PhysX... i może to jest to... OpenAL. Czytałem że Win7 instaluje jakieś własne stery do karty, czy jakoś tam. Sam nie wiem co już robić. A jeżeli o Driver Cleaner chodzi, to będę musiał wybrać NVIDIA, NVIDIA Stereo, czy NVIDIA WDM?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... z tego wnioskuje, ze nigdy zadne sterowniki do karty graficznej na twoim kompie nie byly instalowane oprocz tych wbudowanych w system. Windows 7 wykryl twoja karte graficzna i bazujesz na tych driverach.

W zwiazku z powyzszym nie kombinuj juz, tylko sciagnij i zainstaluj sterowniki z linka podanego w jedym z wczesniejszych postow. I nic sie nie stanie (co najwyzej gry moga troszke przyspieszyc + swiadomosc, ze zaoszczedzilo sie 100 zl) :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego wynika, że NVIDIA PhysX mam zostawić w spokoju?

Jeśli instalujesz nowe stery, to i PhysX powinien się automatycznie zainstalować w najnowszej wersji.

Co to w ogóle jest?

W dużym skrócie jest to sterownik odpowiadający za fizykę w grach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...