Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

brutus300

Radeon HD 4870 x 2 - karta najprawdopodobniej się przegrzewa

Polecane posty

Witam!

Przeszukjujac google od kilku dni a odolnie od padu miesiecy (2-3 miesiace) nie znalazlem potwierdzajacej informacjii odnosnie mojego problemu.

Na sprzecie znam sie powiedzmy ze zaawansowanie ale nie daje mi spokoju ten problem.

Przedstawie o co chodzi:

2-3 miesiace temu gdy mialem jeszcze p5q-e q6600 i 8gb 800MHz Patrioty oraz 4870x2 sapphira to po katowaniu tej karty przez pare miesiecy zaczela mi w grach pokazywac krzaki czerwonego koloru. Nawet przy wchodzeniu do counter-strike sources dzialo sie to samo po uruchomieniu menue. Stwierdzilem ze sie karta przegrzewa i podnioslem obroty na karcie. Po pewnym czasie zaczelo sie dziac coraz gorzej do tego momentu ze po wejsciu do gry zawiecha no i wykonalem reset. Po resecie juz sie nie chciala odpalic plyta ze specyficznym bipnieciem przy poscie. Jedynie wentyl chodzil i czarny ekran byl...

Postanowilem zmienic plyte i cala reszte.

Wybor padl na P6T Deluxe v2/Hynix 6GB DDR3 1333/i7 920. Zasilacz pozostal ten sam czyli Thermaltake 750W 80+

Po zmianie tego wszystkiego, gdy karte wlozylem na nowa plyte, nic sie nie dzialo, bylo to samo.

Wiec od tamtego momentu karta lezala w kartonie az do wczoraj.

Ku mojemu zdziwieniu gdy ja chcialem wystawic na ebaya by ktos se mogl to naprawic zuzyc do jakichs celow, cos mnie tknelo i wlozylem jeszcze raz do obudowy i sie zdziwilem ze dziala.

W css przy wejsciu od razu czerwone krzaki i zawisniecie kompa, wiec reset i od razu wentyl na 70% po wejsciu do windows 7 x64 Home Premium. Gralem troche czasu i wszystko bylo perfekt. Czy to moze byc przyczyna tego ze zasilacz niewydala? Tyle ze czy przy takich objawach to moim zdaniem wina by lezala po nagrzewaniu sie...

Oto moj caly konfig:

plyta gl - asus p6t deluxe v2

procesor - intel i7 920

grafika - sapphire hd 4870 x2

k. muzyczna - soundblaster x-fi extreme gamer

hdd - 2 x 320gb maxtor w raid 0 + 1tb WD

dvd - 2 x dvd-rw asus i lg

wentylatory - 5 obudowa, 1 x od plyty z mosfetow wywala na zewnatrz i 1 x procesor

usb - 7 urzadzen jak: mysz, klawiatura, kamerka, glosniki bose 2.1, drukarka, ladowarka (uzywana sporadycznie) i kierownica logitech`a

Prosze o rady jakiekolwiek, dzisiaj sprawdzam dalej i testuje pod wzgledem temperatury i zasilania z tym ze bardziej mi to wyglada na przegrzewanie sie karty ale gdy karta nie chciala sie "obudzic" to zdjalem cale chlodzenie i zmienilem paste na rdzeniach a pasta to jedna z najlepszych czyli "diamentowy pyl".

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te karty są bardzo wrażliwe na zabrudzenie radiatora, upewnij się że nie jest zapchany.

Potwierdzam.

na 100% nie jest - sprawdzane przed chwilą.

Ten kurz niekoniecznie jest widoczny, a ogranicza przepływ powietrza, co sprawia, że karta się nagrzewa. Jak sam widzisz jest dość długa, więc nawet odrobina kurzu robi różnicę.

Radiator potraktuj sprężonym powietrzem, ewentualnie spróbuj mocno płucami przedmuchać radiator.

Opis wskazuje na fakt, że to wina kurzu. Musisz DOKŁADNIE kartę wyczyścić.

Napisz jeszcze dokładnie model zasilacza. Czy to TEN?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- moj model TT W0116 Toughpower Cable Managment 750W W/Active PFC http://www.euromall.pl/product-pol-40963-Z...-MODULARNY.html

- karte potraktowalem odkurzaczem, powietrzem i zmienilem paste na rdzeniach.

dodatkowo, gdy karta ma temp ok 60C to tez sie tak dzieje, mozliwe ze sie pamieci grzeja a nie rdzenie. Bo na tych pamieciach jest ta tasma przewodzaca i nic z nia nie robilem, jak zdjalem chlodzenie z karty to tak te tasmy zostawilem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...