Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

dragon191

problem z myszką

Polecane posty

Witam mam myszkę z firmy e5, "3d optical mouse model: M020/Re00547" i jeszcze niedawno działała normalnie. W końcu zaczęła że tak powiem szaleć i się przycinać ( jak poruszę myszką kursor albo nie reaguje, reaguje z opóźnieniem lub reaguje przycinając się i skacząc po ekranie).

Co mam w takim razie zrobić ?? (oprócz kupienia nowej bo właśnie szukam :D )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też kiedyś miałem E5, myszka dobrze sprawowała się na starszych typach płyt głównych, a na nowych występuje już ten problem co wspomniałeś.

Jedynie sterowniki mogłyby coś tu zaradzić, a te ciężko znaleźć (jeżeli w ogóle są dostępne). Poddałem się i dostałem od kumpla gratisową myszkę A4 Tech evolution i do tej chwili mi służy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radziłbym rozkręcić myszkę i ją wyczyścić od środka a jeżeli to nie pomoże to sterowniki są zazwyczaj na stronie producenta tej myszki

I po co chrzanisz głupoty ;| spróbuj rozkręcić myszkę e5 i potem skręcić tak żeby działała powodzenia życzę

dragon191

Uaktualnij sterowniki mam tą samą myche i to pomogło :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daridar

Mam dokładnie taką samą myszkę, rozkręcałem ją kilka razy i nadal działa. I co Ty na to :P?

dragon191

Ja bym się tam nie rozczulał, taka myszka ma wartość ~15 zł (swoją kupiłem na jakiejś promocji za 12,99), więc na szrot z nią ;). Jak chcesz, to ją rozkręć i przedmuchaj, może gdzieś w okolice czujnika optycznego dostał się jakiś paproch ("kocur" ;)), który zakłoca jego działanie. Ale wg mnie nie warto, lepiej kupić jakiegoś A4Techa, sam używam tego i jestem bardzo zadowolony, mysz w sam raz dla niezbyt wymagającego użytkownika (tak na marginesie, ten nadruk z wzorem wyglądającym jak przyssawki na mackach jakiegoś głowonoga wygląda niesamowicie w rzeczywistości - jest taki jakiś jakby holograficzny). Jak Ci się czarna nie podoba, to istnieje też wersja ciemnozielona :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może u Ciebie jest zalepiona jakąś nalepką (tzn. nie taką z numerem seryjnym czy nazwą modelu, a taką zwykłą, okrągłą, typu "QC Passed" :)). Trzeba po prostu obmacać dobrze mysz w poszukiwaniu jakichś podejrzanych zagłębień pod nalepkami :D.

Daję fotkę, na niej widać, gdzie dokładnie trzeba szukać tej śrubki :)

e53dmouse.th.jpg

I radzę uważać przy rozkręcaniu, jak Ci sprężynka odpychająca rolkę do góry gdzieś "wypstyknie", to będziesz miał problem ze znalezieniem zamiennika :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...